Emirates v druhé půlce roku posílí lety do Austrálie

11.2.2024

Emirates, největší mezinárodní letecká společnost na světě, od 1. října posílí svůj provoz do Austrálie.

Druhý denní let mezi Dubají a Brisbane bude operován na palubě A380 a od 1. prosince Emirates přidá druhou denní linku z Dubaje do Perthu na palubě Boeingu 777-300ER.

1920-eaboeing777copy-copy.jpg

Druhý let A380 Emirates s označením EK430 bude odlétat z Dubaje ve 02:30 a do Brisbane přiletí ve 22:20. Zpáteční let EK431 bude z Brisbane odlétat v 01:55 a do Dubaje přiletí v 10:05. Všechny časy jsou místní. 

Dodatečný let do Perthu bude operován Boeingem 777-300ER. Od 1. prosince bude let s označením EK424 odlétat z Dubaje v 9:15 a do Perthu přiletí následující den v 00:05. Zpáteční let EK425 bude z Perthu odlétat v 6:00 a do Dubaje přiletí ve 13:10. Všechny časy jsou místní.

Barry Brown, viceprezident divize Australasia společnosti Emirates, uvedl: „Máme radost, že můžeme Australanům nabídnout více možností díky rozšíření našeho provozu. Toto navýšení dokládá význam obou stran pro cestovní ruch a obchod, stejně tak závazek Emirates zajistit pohodlné spojení do Dubaje. Díky postupnému posilování našeho provozu se nám daří vytvářet přístup k rozmanitým byznysovým, volnočasovým a kulturním aktivitám bez ohledu na to, zda se jedná o odpolední spoje z Dubaje do mnoha destinací v Evropě na palubě druhého letu z Perthu nebo o zážitek z cesty na palubě A380 do Brisbane a zpět do téměř padesátky dalších měst.“

Gert-Jan de Graaff, výkonný ředitel letiště Brisbane, k tomu dodává: „Letadlo A380 nám umožní každý rok přepravit až o 100 tisíc cestujících více mezi Queenslandem a Evropou, která je naším druhým nejvytíženějším mezinárodním regionem. Emirates do Brisbane létá již 21 let a je naším největším komerčním přepravcem cestujících z/do Evropy. Důležité je také zmínit, že společnost Emirates vyniká v leteckých operacích nad oblastí zálivu, čímž se jí daří snižovat dopady hluku na místní obyvatelstvo. Více než dvě třetiny nočních letů uskutečnila Emirates v období od července do prosince 2023 nad Moretonským zálivem.“

a380-new-livery.jpg

Úřadující ministr pro cestovní ruch západoaustralské vlády, John Carey, uvedl: „Jedná se o důležitý krok v rámci obnovy letecké dopravy do Západní Austrálie, který posiluje pověst Perthu jako vstupní brány do této oblasti. Zajištění dalších přímých letů je také zásadní pro posílení příjezdové turistiky a vytvoření nových pracovních míst v odvětví cestovního ruchu a pohostinství.“

Provozní ředitel letiště Perth, Scott Woodward, říká: „Druhá denní linka Emirates je pro nás skvělou zprávou, která pomůže v Perthu významně posílit její kapacity, ročně až o 250 tisíc míst. Toto posílení přináší více možností pro byznysové a volnočasové cesty a pomůže navýšit počty zahraničních návštěvníků v Západní Austrálii. Těšíme se na spolupráci se společností Emirates a věříme, že druhá linka bude stejně oblíbená jako ta první.“

Modernizací provozu pomocí letadel A380 do Brisbane a obnovení druhé linky do Perthu se navýší týdenní kapacita do Austrálie o dalších 6 900 míst a uspokojí se tak rostoucí poptávka po mezinárodních cestách přes Dubaj do více než 140 destinací v rámci globální sítě Emirates.

banner_300x100_predplatne_fr_01_12_2023.jpg

Mimo to dojde také k usnadní letecké přepravy pro dovoz a vývoz zboží, což dále podpoří australské podniky a specializovaná průmyslová odvětví.  

Druhý denní let Emirates mezi Dubají a Perthem zajistí další spojení s evropskými, africkými a blízkovýchodními destinacemi. Zákazníci, kteří létají z Brisbane do oblíbených destinací, jako je Velká Británie, Itálie, Francie, Turecko, Pákistán a Egypt, budou rovněž moci využít navýšení kapacity sedadel, které nabízí dvojnásobek denních letů na palubě letadla A380.

Druhá linka Emirates do Brisbane s označením EK430/431 na palubě Boeing 777-300ER, která začne létat v červnu 2023, byla realizována díky fondu vlády Queenslandu na podporu investic do letectví. Odhaduje se, že tento dodatečný let přinese do Queenslandu dalších 129 210 míst a zhruba 38 610 návštěvníků, včetně jejich útraty za přenocování v hodnotě 75 milionů dolarů ročně. Díky tomuto fondu mohou nyní Emirates rozšířit tuto službu na palubě letadla A380 a přinést do Queenslandu další cestovní a byznysové příležitosti. 

banner_fr_e_shop_do_clanku_01_2024.jpg

Společnost Emirates v současné době provozuje do Austrálie 63 letů týdně do Brisbane, Perthu, Sydney a Melbourne, a to na palubě letadel A380 a Boeingu 777, které týdně přepraví 56 000 cestujících. Letecká společnost nedávno oznámila, že od 1. února zdvojnásobí nabídku sedadel Premium Economy na letech do Melbourne a doplní tak dvě denní linky A380 do Sydney v konfiguraci čtyř letových tříd.

Cestující, kteří letí do Austrálie se společností Emirates, si mohou užít ty nejlepší zážitky v oblacích a vychutnat si několikachodové regionálně inspirované menu sestavené týmem oceňovaných šéfkuchařů, a to vše doplněné širokým výběrem exkluzivních nápojů. Nechybí ani široká nabídka zábavního systému Emirates ice s 6 500 kanály pečlivě vybraného obsahu, včetně filmů, televizních pořadů, hudby, podcastů, her, audioknih a mnoho dalšího.

Letenky lze zakoupit na www.emirates.com, v prodejních kancelářích Emirates nebo prostřednictvím online i offline cestovních kanceláří. 

Autor: Tisková zpráva Emirates

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Emirates v druhé půlce roku posílí lety do Austrálie
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 20.06.1937 se stalo...
20.06.1937
Tříčlenné posádce hrdiny SSSR Valerije Čkalova se jako první podařilo přeletět z Moskvy přes severní pól do USA. K letu použila letoun ANT-25 z kanceláře Andreje Tuploveva, zkonstruovaný ovšem Pavlem Suchojem.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »