Exkurze do CATC: Chcete vidět profesionální zařízení pro výcvik dopravních pilotů? Přihlaste se

25.6.2019

Pohled do kokpitu simulátoru L-410 UVP-E20. Foto: CATCPohled do kokpitu simulátoru L-410 UVP-E20. Foto: CATC
Pohled do kokpitu simulátoru L-410 UVP-E20. Foto: CATC
Pohled do kokpitu simulátoru L-410 UVP-E20. Foto: CATCPohled do kokpitu simulátoru L-410 UVP-E20. Foto: CATC
Pohled do kokpitu simulátoru L-410 UVP-E20. Foto: CATC
Mladí zájemci o kariéru dopravního pilota v CATC.Mladí zájemci o kariéru dopravního pilota v CATC.
Mladí zájemci o kariéru dopravního pilota v CATC.
FFS A320 při pohledu zvenčí. Foto: CATCFFS A320 při pohledu zvenčí. Foto: CATC
FFS A320 při pohledu zvenčí. Foto: CATC
Pohled do pilotní kabiny FFS simulátoru A320. Foto: CATCPohled do pilotní kabiny FFS simulátoru A320. Foto: CATC
Pohled do pilotní kabiny FFS simulátoru A320. Foto: CATC

CATC Praha - exkurze      Navýsost zajímavou exkurzi jsme pro čtenáře Flying Revue připravili na září tohoto roku. Díky spolupráci Flying Revue se špičkovým evropským střediskem pro výcvik pilotů Czech Aviation Training Centre (CATC) Praha máte nyní unikátní možnost nahlédnout tam, kde nejlepší odborníci v oboru cvičí budoucí profesionální piloty a palubní personál (tedy stewardy a letušky) či kde se konají kurzy pro cestující pro překonání obav z létání.  

Exkurze do výcvikového střediska CATC Praha

Exkurze do CATC Praha

Co: Exkurze do profesionálního výcvikového střediska pro piloty
Kdy: 13. září 2019 ve 13 hod.
Kde: CATC Praha, Letiště Praha (mapa)
Pořádá: Flying Revue & CATC Praha
Kapacita: 22 osob
Cena: Zdarma!
Status: Přednost mají členové Klubu FR (jak se stát členem)
Pořádá: Flying Revue & CATC Praha

Přihlašovací formulář: klikněte

Jak se připravují piloti dopravních letadel? Jak vypadají simulátory pro jejich výcvik? Co znamená "full motion simulator"? Musíte se v simulátoru poutat bezpečnostními pásy? Co všechno musí umět stewardi a letušky? To vše a mnohem více se dozvíte, pokud si na tuto exkurzi včas zarezervujete místo (viz boxík vlevo).

Přihlásit se na exkurzi lze jedině prostřednictvím tohoto formuláře. Exkurze je zdarma - vzhledem k očekávanému velkému zájmu je však primárně určena jako bonusová akce pro členy Klubu Flying Revue (KFR). Přihlásit se na ni může kdokoli, pokud ale poptávka převýší nabídku, mají přednost členové Klubu v pořadí dle data a času rezervace místa. Doporučujeme proto se stát členem Klubu a rezervovat si místo na exkurzi co nejdříve. Jak se stát členem KFR)


Simulátor L-410 v CATC Praha

Co uvidíte a uslyšíte

Exkurze do Czech Aviation Training Centre se koná v pátek 13. září 2019 od 13.00 hod a potrvá zhruba dvě hodiny. Pověřený pracovník centra účastníky exkurze provede výcvikovým střediskem a ukáže jim zde instalované simulátory pro výcvik pilotů i palubního personálu. Vysvětlí jim také postupy při nestandardních nebo nouzových situacích. Zajímavou součástí exkurze bude možnost posadit se do kabinového trenažéru - tedy zařízení pro výcvik palubních průvodčích, vyzkoušet si únikovou skluzavku z paluby letounu po nouzovém přistání. V CATC Praha provozují simulátory pro výcvik pilotů na letouny A320, B737 Cl, ATR 42 a 72, L-410 a už zmíněný kabinový trenažér - jeden A320 a jeden B737.

Po CATC vás provede vedoucí výcviku kabinových posádek Richard Kubelka, který v civilním letectví působí od roku 1997 s náletem 4500 hod. na typu B737 na pozici palubní průvodčí. R. Kubelka má rovněž typovou kvalifikaci pro safety výcvik pro B737 Cl, A320F, ATR, L 410 UVP-E20, L 410 NG a je schváleným školitelem ochrany CL před protiprávními činy pro ČR a SR.

 

Další exkurze a soutěž

Pro čtenáře Flying Revue ještě na konec léta připravujeme ve spolupráci právě s CATC soutěž, jejíž výherci získají například půlhodinový let na certifikovaném profesionálním trenažéru CATC. Sledujte náš web a facebook, abyste soutěž včas zachytili. 

Letos jsme pro čtenáře Flying Revue uskutečnili již dvě exkurze - v dubnu na stanoviště Letových informačních služeb FIC Praha a v červnu do výrobních hal Blaník Aircraft. Na závěr roku pak chystáme ještě jednu exkurzi, a to do hangárů společnosti Czech Airlines Technics, kde se na ruzyňském letišti provádí údržba dopravních letadel.  

-fr- 

logo_fr_transp.jpg

 

 


Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > Exkurze do CATC: Chcete vidět profesionální zařízení pro výcvik dopravních pilotů? Přihlaste se
.

         Máme pro vás »

Vánoční nabídka!

Výhodné Vánoční balíčky! »

Speciály:

..
12

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Hledáte práci u letadel?

               Direct Fly

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 30.11.1907 se stalo...
30.11.1907
Glenn Curtiss založil společnost Curtiss Aeroplane and Motor Company, první společnost na výrobu letadel na území Spojených států.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »