Film Jaderské ostrovy z nebe pomůže dostat malé letectví o kousek dál do veřejného povědomí

18.11.2020

V říjnu 2019 jsme s režisérem Petrem Nikolaevem přeletěli chorvatské pobřeží Jaderského moře.

Letěli jsme trasu Příbram-Graz-Pula-Rijeka-Zadar-Split-Hvar-Dubrovnik-Portorož-Benátky-Příbram a vše jsme důkladně filmovali. Celá akce pak vyvrcholila přeletem Benátek, kde nám udělal radost řídící přibližovací služby letiště Benátky – Marco Polo, který nám povolil chvíli kroužit nad centrem města.

Pláž Zlatni Rat, ostrov Brač
Pláž Zlatni Rat, ostrov Brač

banner_do_clanku_fr_svet_z_nebe.jpg

Po návratu jsme začali připravovat z cesty filmový dokument a věřili jsme, že jej na jaře budeme mít hotový. Přišel ale koronavirus, vše se začalo komplikovat, a tak jsme nakonec rádi, že se film podařilo dokončit během října. Ještě jsme ale naštěstí stihli možnost přihlásit film do soutěže o Českého lva, což je samozřejmě velká příležitost i čest.

plakat_web.jpg

To nás nabilo energií a tak jsme i ve velmi krátké době stihli vytvořit webové stránky filmu, které bychom asi normálně vyráběli podstatně déle. Webové stránky filmu si nyní můžete prohlédnout zde: http://www.jaderskeostrovy.cz/ . Najdete na nich zajímavosti k natáčení i celý příběh filmu s řadou fotografií. Můžete na nich najít i krátkou ukázku – trailer filmu. Zároveň na nich najdete i možnost shlédnout naše starší dokumenty – Karibik z nebe a Sibiřská anabáze.

Dubrovnik
Dubrovnik

Z přeletu nad Benátkami
Z přeletu nad Benátkami

K tomu máme ale pro čtenáře časopisu Flying Revue a návštěvníky webu Flying Revue skvělou zprávu – společně s online křtem naší nové publikace Svět z nebe chystáme na čtvrtek 10. prosince i online premiéru filmu Jaderské ostrovy z nebe. Na webu vás začátkem prosince budeme informovat o detailech těchto dvou skvělých propojených akcí tak, abyste měli možnost vše shlédnout. Předběžně plánujeme, že online premiéra filmu a křest knihy začnou v 19.30 ve čtvrtek 10. 12. 2020. Trvání celého programu předpokládáme na cca 90 minut. Pokud vás tyto unikátní akce zaujmou, připravte si spolehlivé zařízení s co největší obrazovkou a ve čtvrtek 10. 12. si od 19.30 nechte ve svém programu volno! 

Zde se můžete podívat na krátkou ukázku z filmu Jaderské ostrovy z nebe. 

 

 Jiří Pruša

banner_knizni_edice_640x200_2.jpg

Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > Film Jaderské ostrovy z nebe pomůže dostat malé letectví o kousek dál do veřejného povědomí
.

         Máme pro vás »

FR 3/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

On-line přenos "Káva o páté" začíná za...

 

Káva o páté! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Práce v letectví!

Práce v letectví »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Unikátní videobanka!

Unikátní videobanka »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 09.05.1926 se stalo...
09.05.1926
Richard Byrd a Floyd Bennett provedli první přelet Severního pólu s letounem Fokker F.VIIa-3 m.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456