Film Narušitel z leteckého prostředí létá s Emirates a jde do televize. Prima ho zařadila na zítřek do prime time

13.12.2019

Z natáčení filmu Narušitel. Foto: Actoress productionZ natáčení filmu Narušitel. Foto: Actoress production
Z natáčení filmu Narušitel. Foto: Actoress production
Jiří Dvořák s Petrem Neškudlou před Z-126 OK-JHC aneb tři hlavní hrdinové filmu. Jiří Dvořák s Petrem Neškudlou před Z-126 OK-JHC aneb tři hlavní hrdinové filmu.
Jiří Dvořák s Petrem Neškudlou před Z-126 OK-JHC aneb tři hlavní hrdinové filmu.
Zlín Z-126, jeden z hlavních hrdinů filmu Narušitel. Foto: Actoress productionZlín Z-126, jeden z hlavních hrdinů filmu Narušitel. Foto: Actoress production
Zlín Z-126, jeden z hlavních hrdinů filmu Narušitel. Foto: Actoress production
Premiéra proběhla v kině Lucerna v Praze. Premiéra proběhla v kině Lucerna v Praze.
Premiéra proběhla v kině Lucerna v Praze.
Slavnostní premiéry filmu Narušitel se zúčastnili všichni hlavní tvůrci filmu. Slavnostní premiéry filmu Narušitel se zúčastnili všichni hlavní tvůrci filmu.
Slavnostní premiéry filmu Narušitel se zúčastnili všichni hlavní tvůrci filmu.
Režiséra filmu zpovídala i Česká televize.
Režiséra filmu zpovídala i Česká televize.
David Balda v obležení svých přiznivců, především dam.
David Balda v obležení svých přiznivců, především dam.
Z natáčení filmu Narušitel. Foto: Actoress production
Z natáčení filmu Narušitel. Foto: Actoress production
Z natáčení filmu Narušitel. Foto: Actoress production
Z natáčení filmu Narušitel. Foto: Actoress production
Z natáčení filmu Narušitel. Foto: Actoress production
Z natáčení filmu Narušitel. Foto: Actoress production
Stanislav Zindulka v uniformě RAF. Foto: Actoress production
Stanislav Zindulka v uniformě RAF. Foto: Actoress production

Narušitel       První film z leteckého prostředí po mnoha letech má za sebou promítání ve třech stovkách kin, nyní se ho ujímají televize, jako první FTV Prima. Režisér filmu Narušitel David Balda zve čtenáře Flying Revue k obrazovkám na sobotní večer. 

Narušitel přináší silný příběh z prostředí armádních pilotů let minulých a ukazuje kontrast mezi chvílemi opojné svobody v oblacích a přátelstvím na celý život na jedné straně, a zradou a podlostí na straně druhé. Bezbřehou lásku k létání ničí všudypřítomný dohled komunistické státní bezpečnosti a její špinavé metody. Ruka Stb sáhne i mezi zmíněné fimové přátele a postaví je do situace, v níž se musí rozhodnout, co je v životě důležitější.

» Narušitel na FTV Prima: sobota 14. 12. 2019 ve 20:15 h

Bodem zlomu se stane dávná událost, při níž zahyne bývalý pilot RAF při pokusu o úlet na Západ a nyní se začíná ukazovat celá pravda o jeho smrti. Dvacet let služby u letectva pak vrcholí pokusem o úlet hlavního hrdiny. „Jste narušitel, následujte mě,“ jsou slova, jimiž právě on nejednou přinutil k přistání ty, kdo se za svobodou vydali vzduchem. Teď se o stejně zoufalý útěk musí pokusit i on.

David Balda vycházel při psaní scénáře ze skutečných osudů, které mu vyprávěl jeho dědeček - stíhací pilot letectva v době před listopadem 1989 a posléze i v době následující.


Narušitel - trailer k filmu. Zdroj: Actoress production

Ve filmu uvidíte Jiřího Dvořáka, Petra Kostku nebo Stanislava Zindulku, jenž hrál stárnoucícho pilota RAF, který se před pronásledováním Stb pokusí uletět na Západ a při tomto pokusu zahyne. Pro něj to byla žel poslední filmová role - dva měsíce po premiéře filmu nás tento legendární český herec ve věku 86 let opustil. Hlavní role se zhostil Pavel Neškudla, jemuž sekunduje Veronika Arichteva. Na filmu dále spolupracovali scénárista Petr Kult a mistr zvuku Bert Foley, titulní píseň složil Michal Hrůza. Za kameru se postavil sám režisér David Balda. Flying Revue byla mediálním partnerem filmu.

» Přečtěte si také další články k filmu Narušitel na webu FR. 
» Přečtěte si rozhovor s Vladislavem Baldou - o jeho létání i o záchraně Z-126 OK-JHC.

"Chtěl bych pozdravit čtenáře Flying Revue a moc poděkovat všem aviatikům a leteckým fanouškům za přízeň, kterou věnovali našemu filmu. Vždyť hlavně pro ně jsem film dělal," vzkazuje David Balda a dodává, že dosud film vyšel na DVD, na O2 TV, Google Play a Apple TV. "Na Apple TV se více než měsíc držel v první desítce prodejnosti, na O2 TV byl 2 týdny filmem týdne," vypočítává Balda. Minulý týden Narušitel vyšel na UPC My Prime a Voyo. "No a od 1. září (2019, pozn. red.) létáme na palubách letadel společnosti Emirates?" dodává. 

Pro připomenutí filmu a jeho tvůrců přidejme ohlédnutí za premiérou v pražském kině Lucerna. Premiéra měla vše, co správná premiéra mít má. Plný sál, účast všech tvůrců a bouřlivý potlesk mladému režisérovi a jeho dědečkovi při závěrečných titulcích. Film přišli do života uvést i všichni tvůrci včetně herců Jiřího Dvořáka či Veroniky Arichtevy a autora hudby Michala Hrůzy. 


Slavnostní premiéra filmu Narušitel v kině Lucerna 22. ledna 2019. (c) Flying Revue 2019

Jan Dvořák

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Archiv > Narušitel > Film Narušitel z leteckého prostředí létá s Emirates a jde do televize. Prima ho zařadila na zítřek do prime time
.

         Máme pro vás »

Vánoční nabídka!

Výhodné Vánoční balíčky! »

Speciály:

..
123

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Hledáte práci u letadel?

               Direct Fly

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 10.12.1919 se stalo...
10.12.1919
Posádka Ross Macpherson Smith, jeho bratr Keith Macpherson Smith, W.H. (Wally) Shiers a J.M. (Jim) Bennett přistáním v Darwinu úspěšně dokončila první přelet z Anglie do Austrálie.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »