Filmový dokument Karibik z nebe vysílá v premiéře slovenská televize STV už tuto sobotu a příští pondělí

19.8.2020

Tuto sobotu, 22.8. ve 13.45 a pak hned v pondělí 24.8. ve 20.10 bude Slovenská televízia STV vysílat filmový dokument Karibik z nebe, který jsme připravili společně s režisérem Petrem Nikolaevem. Film vznikl během naší společné letecké expedice Karibik 2016 a kromě leteckých záběrů ostrovů Karibiku, zajímavých přistání a vzletů či karibské přírody nabízí také náš společný karibský příběh. 

Petr Nikolaev a Jiří Pruša s Cessnou 172 Skyhawk, s níž po Karibiku létali
Petr Nikolaev a Jiří Pruša s Cessnou 172 Skyhawk, s níž po Karibiku létali

"Snad každý kluk jednou snil o tom, že na nějakém ostrově žije s Robinsonem nebo že hledá pirátský poklad s Johnem Silverem“ zní podmanivý hlas Petra Nikolaeva v podkresu prvních záběrů filmu. Právě on se se mnou vydal před třemi lety na západní polokouli, aby tu se mnou v Cessně 172 Skyhawk proletěl 10 tisíc kilometrů nad ostrovy Karibiku. Letadlo jsme si vypůjčili na letišti Page Field ve Fort Myers na Floridě, kam jsme se s ním po dvou týdnech zase vrátili. V dokumentu uvidíte pohledy z letadla na ostrovy, přistání na ostrovních letištích i letištní byrokracii. Uslyšíte a uvidíte i komunikaci s řídícími letového provozu a prožijete s námi také pár napjatějších chvil.

Trasa letu
Trasa letu

Místo prvního vylodění Kryštofa Kolumba v Americe – pláž ostrova San Salvador
Místo prvního vylodění Kryštofa Kolumba v Americe – pláž ostrova San Salvador

Po přeletu Kuby, kdy Cessna sotva vystoupala do určené letové hladiny, kterou nám předepsalo kubánské řízení letového provozu hodně vysoko, abychom nemohli nic fotit ani filmovat, se před námi otevřel karibský ráj. Kajmanské ostrovy, Jamajka, Haiti, Dominikánská republika, Puerto Rico, Saint Marteen s jeho pověstným letištěm Princezna Juliana i jedno ze složitějších letišť – Svatý Bartoloměj (St Barth) na stejnojmenném ostrově. Podél náhrdelníku ostrovů jsme doletěli až do těsné blízkosti Venezuely. Právě tam leží ostrov Tobago, na nějž pravděpodobně umístil děj svého příběhu o Robinsonu Crusoe jeho tvůrce Daniel Defoe. Dokument vás vezme také k muzeu Boba Marleyho nebo na místo, kde poprvé v Americe přistál Kryštof Kolumbus.

Pobřeží kolem ostrova Svatého Tomáše – Americké panenské ostrovy
Pobřeží kolem ostrova Svatého Tomáše – Americké panenské ostrovy

Ostatně, pokud máte možnost vysílání STV sledovat, podívejte se sami. Televize STV dokument do svého programu zařadí hned několikrát. Pro více informací k chystanému vysílání dokumentu Karibik z nebe naleznete zde. Zájemce, kteří nemají možnost STV vysílání sledovat, můžeme odkázat na ivysílání ČT, dokument naleznete zde.

Ostrov Montserrat s aktivní sopkou
Ostrov Montserrat s aktivní sopkou
Severní část ostrova Tobago
Severní část ostrova Tobago

Film vyrobila produkční společnost Take One Take ve spolupráci s Flying Revue. Komentář jsme namluvili společně s Petrem Nikolaevem. Letecký film z loňského přeletu Jaderských ostrovů je v současné době ve výrobě a těšíme se, že Vám jej co nejdříve také představíme.

3.jpg

 

Jiří Pruša

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Filmový dokument Karibik z nebe vysílá v premiéře slovenská televize STV už tuto sobotu a příští pondělí
.

         Máme pro vás »

FR 3/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 28.06.1939 se stalo...
28.06.1939
Společnost Pan American Airways (Pan Am) zahájila s letounem Boeing 314 Clipper pravidelnou osobní leteckou dopravu přes Atlantik, a to mezi New Yorkem a francouzským přístavem Marseille.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »