FLY & VISIT - aneb na skok do Karlových Varů

7.8.2020

Letiště Karlovy Vary začalo, od jara tohoto roku, aktivně podporovat leteckou turistiku a proto si pro posádky letadel GA, včetně ultralehkých letadel, respektive SLZ, připravilo nabídku speciálních dvou balíčků, pod názvem FLY & VISIT.image2.jpg

Tato nabídka si klade za cíl přilákat do Karlových Varů více pilotů s jejich posádkami a nabídnout jim služby řízeného letiště za příznivější cenu.
Naše skupinka 2 + 2, jak je ostatně vidět z přiložených fotografií, využila konkrétně nabídku FLY.

image6.jpg image4.jpg

Na letišti Plzeň-Líně (LKLN), kde jsme se všichni sešli kolem poledne v pátek 31.7., na nás již čekal kompletně připravený čtyřmístný letoun Piper PA 28.image3.jpgPlánovaný odlet ve 14:00 hodin, nebylo tedy žádný problém dodržet, a protože na celé trase bylo krásné slunečné počasí, celá posádka si let náležitě užívala. Z Líní do Varů to není právě daleko, a tak po necelých 30 minutách letu, se již kocháme pohledem na Karlovy Vary. Nicméně posádka i během tohoto krátkého letu, samozřejmě mimo pilota, stihla na palubě zorganizovat malý přípitek, při příležitosti nedávných jmenin jedné z účastněných dam. 

Po přistání na tomto mezinárodním letišti a avizování, že letíme v rámci již zmiňovaného balíčku, vše běželo bez jakýkoliv problémů a služby FBO, lze hodnotit jen na jedničku. Ukotvení letadla, dotankování, vyložení zavazadel cestujících a už jsme frčeli k letištní hale. Před odbavovací halou nás již čekala objednaná taxi služba, součást balíčku, která nás odvezla přímo do hotelu v centru Karlových Varů. Co by to bylo za lázeňský hotel bez masáže a vstupem do wellness zóny, že?  I tady jsme mile překvapeni, jak bylo vše připravené a jak personál hotelu nešetřil úsměvem. Po ubytování, jsme vyrazili na procházku tímto světoznámým lázeňským městem, plným kolonád a minerálních pramenů. Škoda jen, že vše tak rychle uteklo a museli se ještě ten den vracet. Vary prostě potřebují více dní. Takovou trochu malou výhodou bylo, že kolonády nebyly tentokráte tolik přecpané, ale na druhé straně, byl trochu smutný pohled na celou řadu zavřených krámků a kiosků, nabízejících dříve nejrůznější zboží zahraničním turistům. Těch bylo opravdu poskromnu.

image7.jpg image8.jpg

Zkrátka, kdo ještě nebyl v Karlových Varech a má platný piloťák a také čím letět, doporučujeme vřele tohle lázeňské město navštívit a využít výše jmenovaného balíčku služeb. Určitě to stojí za to.


Závěrem bych chtěl ještě jednou, touto cestou, poděkovat všem pracovníkům řízení letového provozu a handlingové služby, za velmi příjemný a profesionální servis. Snad brzy opět na viděnou.

Autor: František Herink
email: FH Delta Air <

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > FLY & VISIT - aneb na skok do Karlových Varů
.

         Máme pro vás »

Vánoční nabídka!

Výhodné Vánoční balíčky! »

Speciály:

..
12

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Hledáte práci u letadel?

               Direct Fly

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 28.11.1929 se stalo...
28.11.1929
Richard Byrd vzlétl se svou posádkou v letounu Ford Trimotor k prvnímu přes Jižní pól. Úspěšný let trval 18 hodina 41 minut.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »