Flying Revue 1/2020: Slovo šéfredaktora

16.12.2019

Flying Revue 1/2020       Není to tak dávno, co jsme vám, vážení čtenáři, přáli vše dobré do roku 2019, a už je tu nový ročník Flying Revue, tentokrát s číslovkou 2020 v záhlaví. Co všechno vám první číslo nového ročníku pro čtení ve zklidněné době vánočního období a také vstupu do roku následujícího? Slovo má šéfredaktor FR Michal Beran. 

Zoom gallery

iii.png

První číslo nového ročníku začínáme článkem o jedné z pozoruhodných konstrukcí ultralehkých a lehkých letadel, které za uplynulých 30 let vznikly na území bývalého Československa. Svou siluetou nezaměnitelný Shark je sice vyráběný na Slovensku, ale jeho tvůrci i dnes tvrdí, že je ve skutečnosti letadlem československým.

» Co si například přečtete v prvním čísle Flying Revue ročníku 2020? Klikněte.

Stejně pozoruhodným strojem je ostatně i elektromotorem poháněný motorový kluzák U-15E ΦNIX společnosti PURE FLIGHT. Cílem tohoto sdružení je vytvořit bezemisní letadlo, které by svými výkony a  letovými parametry bylo zcela srovnatelné s dnešními letadly osazenými spalovacím motorem. Jak chce sdružení tohoto cíle dosáhnout přibližuje našim čtenářům vedoucí projektu PURE FLIGHT pan Zdeněk Němec.

Rok 2019 byl pro naši redakci rokem, kdy jsme si připomínali založení a činnost francouzsko-rumunské letecké společnosti CFRNA – CIDNA, která mimo jiné jako první  spojila letecky náš stát se západem i východem Evropy.

Naše činnost vyvrcholila vzpomínkovým letem po stopách průkopníků. O tom jak posádky letu přivítali jak v Rumunsku, tak ve Francii se dočtete v článku z pera Miloše Dermiška. 

Věříme, že vás potěší i další články v tomto čísle, z nichž namátkou vybírám například reportáž Michala Kořana z jeho letu do severního Skotska a na přilehlé ostrovy nebo článek o certifikaci nových FFS simulátorů v pražském CATC. A náš americký spolupracovník Garrett Fisher nás tentokráte zavede nad hory Colorada, kde sbíral své první zkušenosti s létáním v horách.

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue. 

Příjemné čtení!

Váš Michal Beran, šéfredaktor

Zoom gallery

logo_fr_transp.jpg

Zoom gallery

zahlavi_fcb_fr_1_2020_optimized_2.jpgzahlavi_fcb_fr_1_2020_optimized_2_2.jpg

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 1/2020 > Flying Revue 1/2020: Slovo šéfredaktora
.

         Máme pro vás »

FR 3/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 27.05.1955 se stalo...
27.05.1955
První let francouzského dopravního letounu Sud Aviation Caravelle (F-WHHH). První let trvající 41 minut provedla posádka ve složení Pierre Nadot (kapitán), André Moynot (první důstojník), Jean Avril (mechanik), André Préneron (radiotelegrafista) a Roger Beteille.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »