Flying Revue 2/2020: Slovo šéfredaktora

28.2.2020

Flying Revue 2/2020   Aktuální číslo časopisu Flying Revue s novou podobou titulní stránky otevíráme představením elegantního celokompozitového turbopropu EPIC E1000. Slovo má šéfredaktor FR Michal Beran.

page_1_9.png

iii.pngJeho příběh, který dnes s sebou nese i výraznou českou stopu, neboť na  výrobě komponent pro tento stroj se podílí i  česká společnost Blanik Aircrat CZ, je dobrým příkladem toho, jak dlouhá a často velmi složitá je dnes cesta od návrhu letounu až k jeho certifikaci leteckými úřady a následnému zahájení sériové výroby. Tím spíše, pokud se jedná o průkopnickou konstrukci využívající v daném segmentu trhu dosud nezavedené technologické materiály a postupy. EPIC E1000 se svou celokompozitovou konstrukcí tak během certifikačního procesu amerického leteckého úřadu prorážel cestu svým následovníkům právě tak, jak tomu bylo před více než deseti lety v případě prvního dopravního letounu s celokompozitovou konstrukcí, Boeingu B787 Dreamliner. Ten má za sebou první dekádu úspěšné služby u aerolinek a toto výročí bylo jistě dostatečným důvodem, abychom se k prvním deseti letům jeho aktivní služby vrátili v dalším článku tohoto čísla.

» Co si například přečtete v druhém čísle Flying Revue ročníku 2020? Klikněte zde.

Na své si ale v aktuálním čísle přijdou i milovníci historických strojů a leteckých příběhů zcela jiného druhu. Příběh československého letectví je protkán osudy lidí, kteří pro létání žili a dýchali. Ať už šlo o piloty, techniky nebo konstruktéry, šlo mnohdy o skutečně výjimečné osobnosti. V mnoha případech se láska k letectví také dědila z generace na generaci. V prvních dílech našeho nového seriálu, který zahajujeme v tomto čísle, bychom rádi představili příběh rodiny Šimůnkových.

Jiří Pruša se v loňském roce vypravil se svým expedičním Dynamikem OK-LEX mimo jiné i nad druhý největší evropský vysokohorský masiv, Pyreneje. Článek o létání v horské oblasti oddělující Francii od Iberského poloostrova se spoustou praktických informací a zkušeností potěší jistě jak aktivní piloty, tak i další zvídavé čtenáře našeho časopisu.

V novém čísle však samozřejmě najdete zajímavých článků mnohem více.

Za celou redakci vám přeji příjemné chvíle strávené při jejich čtení!

Váš Michal Beran, šéfredaktor

 mb_1.jpg

logo_fr_transp.jpg

 

titulka_02-20.jpg

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 2/2020 > Flying Revue 2/2020: Slovo šéfredaktora
.

         Máme pro vás »

FR 3/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 28.05.1971 se stalo...
28.05.1971
Z letiště Bordeaux-Merignac vzlétl ke svému prvnímu letu prototyp francouzského dopravního letounu Dassault Mercure 100.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »