Flying Revue 4/2020: Slovo šéfredaktora

24.6.2020

Flying Revue 4/2020   Český letecký průmysl zabývající se výrobou „malých“ letounů dodnes těží ze základů, kterým dalo vzniknout příznivé „podhoubí“, vytvořené zde po roce 1989 díky vzniku Letecké amatérské asociace. Slovo má šéfredaktor FR Michal Beran. 

banner_s2_fr_4_2020_300x300.jpg

Ti nejlepší výrobci ultralehkých a lehkých letounů se nejenže stali v této oblasti světovým pojmem, ale dnes se pomalu začínají rozkoukávat i ve světě „velkých“ certifikovaných letadel. Je to prostředí po všech stránkách mnohem náročnější a složitější a dlouhodobě v něm uspět není vůbec jednoduché. Společnost BRM AERO z Kunovic do něj vstupuje letounem Bristell B 23 splňujícím požadavky CS23/FAR 23, který našim čtenářům představujeme v úvodní části tohoto čísla.

 » Co si například přečtete ve čtvrtém čísle Flying Revue ročníku 2020? Klikněte zde.

Ani tentokráte jsme se nemohli vyhnout aktuálnímu dění ve světě letecké dopravy, jejíž krize bude mít jistě v dlouhodobějším měřítku vliv na téměř všechny oblasti létání. Aktuální vývoj přibližuje v druhém dílu svého článku pilot, publicista, fotograf a také bývalý viceprezident ČSA Jirka Pruša.

„Malé létání“ zatím běží na plné obrátky, a tak přijměte naše pozvání k návštěvě letiště Šumperk, o kterém píšeme v naší rubrice „Přistáváme“. Pro ty z vás, kteří by se raději po uvolnění epidemiologických opatření podívali za hranice, je tady článek o zkušenostech s VFR létáním k našim jižním sousedům, do Rakouska, s bonbónkem v podobě přeletu Vídně.

A samozřejmě jsme nezapomněli ani na leteckou minulost, kde se tentokráte podíváme na předválečnou historii četnických leteckých hlídek a nahlédneme do historie jednoho z nejznámějších exponátů Leteckého muzea Kbely – dvouplošné stíhací Avie B-534.

 

Ale to samozřejmě není zdaleka všechno. 

Za celou redakci vám přeji příjemné chvíle strávené při jejich čtení!

Váš Michal Beran, šéfredaktor 
 mb_1.jpg

logo_fr_transp.jpg

 

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 4/2020 > Flying Revue 4/2020: Slovo šéfredaktora
.

         Máme pro vás »

FR 6/2020: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL B Meteo:

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Nová exkluzivní kniha

Svět z nebe » 

Pilot Shop

Pilot Shop »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 28.11.1929 se stalo...
28.11.1929
Richard Byrd vzlétl se svou posádkou v letounu Ford Trimotor k prvnímu přes Jižní pól. Úspěšný let trval 18 hodina 41 minut.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456