Flying Revue 3/2023: Slovo šéfredaktora

25.4.2023

Zoom galleryVe chvílích, kdy čtete tento webový úvodník k nejnovějšímu číslu našeho časopisu, máme za sebou další ročník největšího evropského aerosalónu všeobecného letectví, AERO 2023 ve Friedrichshafenu.

Vzhledem k technickým termínům přípravy časopisu samozřejmě nebylo možné zahrnout novinky a dění z tohoto veletrhu již do aktuálního čísla časopisu, samozřejmě se však k němu ještě vrátíme. Nechme tedy prozatím napříště i hodnocení toho, co bylo ve Friedrichshafenu k vidění a o čem se diskutovalo a pusťme se do toho, co čeká na čtenáře aktuálního čísla.

Zoom gallery

Velmi častým tématem jsou v posledních létech stroje označované jako eVTOL. A přestože k jejich praktickému využití ještě určitě nějaká doba chybí, představujeme v úvodním článku tohoto čísla z pera našeho spolupracovníka Honzy Jiříka alespoň několik projektů, které se mu jeví jako zajímavé a se značnou pravděpodobností realizace. Tolik tedy k budoucnosti. Na opačné straně časové škály stojí letoun, kterému jsme tentokráte věnovali rubriku Retro, slavný britský stíhací stroj z doby první světové války, Sopwith Triplane. Je pro nás zajímavý i tím, že jeho létající replika v měřítku 1:1 vzniká v Muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi a po zalétání jistě ozdobí řadu našich leteckých dnů.

Zoom gallery

S Jirkou Prušou se tentokráte podíváme na evropská alpská letiště a pevně věřím, že tento oblíbený seriál zaujme i tentokráte. Michal Kořan popisuje svou cestu s Cessnou na Korsiku, notně „opepřenou“ právě probíhající stávkou italských dispečerů letového provozu. A do historie zabrousíme ještě jednou článkem věnovaným poslednímu vystoupení našeho prvního Krále vzduchu, štábního kapitána Františka Malkovského. Ani to však samozřejmě není úplně vše, co na vás v čísle čeká.

Tak příjemné čtení

 

Michal Beran

michal_beran_fr_final_876_1.jpg

Zoom gallery

Flying Revue > Aktuální FR + archiv > Flying Revue 3/2023 > Flying Revue 3/2023: Slovo šéfredaktora
Loading...

Flying Revue 3/2023

Loading...

Flying Revue 3/2023

.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 19.07.1909 se stalo...
19.07.1909
Hubert Latham se jako první pilot okusil překonat kanál La Manche. Po startu z Calais uletěl 11,2 kilometru, ale pak byl donucen přistát nouzově na hladinu průlivu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »