Flying Revue 4/2021: Slovo šéfredaktora

23.6.2021

Věřím, že žádného fanouška historie letectví a druhoválečných letadel nenechal chladným přílet vzácného exempláře stíhacího stroje Hawker Hurricane, který rozšíří sbírku letuschopných exponátů Leteckého muzea Točná. titulka_fr_4_2021.jpg

Historická letadla (nejen ta válečná - warbirdy) jsou krásnou ukázkou technických dovedností našich otců, dědů a pradědů, jejichž um občas bohužel upadá do zapomnění stejně tak jako potřebné technologické postupy. Historická válečná letadla však plní ještě jednu, snad mnohem důležitější úlohu.  Připomínají nám ty, kteří útrapy války prožili a jejich činy. Mnozí z nich zaplatili v boji za svobodu cenu nejvyšší, to proto, aby další generace snad mohly žít svůj život v mírovém světě. Tak, jak odcházejí ti, kteří válečná utrpení prožili, a dnes i generace jejich dětí, je potřeba tyto věci připomínat ještě naléhavěji.

My si v aktuálním čísle ale připomeneme jiný, civilní historický stroj, respektive jeho přesnou repliku. Jedná se o všem známou „Betu“, letoun Beneš-Mráz Be 50 Beta Minor, která vznikla díky nadšení, vytrvalosti a umu pana Jana Klabana a dnes se o je její návrat na české nebe stará projekt „Beta opět poletí“ s Petrem Rautnerem v čele.

Zoom gallery

V obsáhlém článku od Patrika Sainera představíme nový Tecnam P92 Echo MKII, představíme letiště v jihomoravské Břeclavi, zavedeme vás do leteckého muzea ve Štýrském Hradci a vydáme se za leteckým dobrodružstvím nad jižní Afriku s Pavlem Březinou. A samozřejmě jsme nezapomněli ani na další ze série článků Jiřího Pruši, který tentokráte představí letiště Slovinska.

Podívejte se na další tři články z nového čísla.

 

To vše a mnoho dalšího vás čeká v novém čísle Flying Revue.

Za celou redakci vám přeji příjemné chvíle strávené při jeho čtení!

 mb_1.jpg

Michal Beran

michal.beran@flying-revue.cz

 

 

 

 banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Zoom gallery

Zoom gallery

kniha_eozn.jpg

virnikem_jizni_afrikou_i.jpg

banner_s2_fr_4_2021_300x300.jpg

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2021 > Flying Revue 4/2021 > Flying Revue 4/2021: Slovo šéfredaktora
.

         Máme pro vás »

FR 5/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Hledáte práci u letadel?

               Direct Fly

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kalendárium:

Dne 03.10.1967 se stalo...
03.10.1967
Zkušební pilot William J. Knight ustanovil s raketoplánem North American X-15 nový rychlostní rekord (Mach 6,72 - 7,297 km/h). Jednalo se o nejvyšší rychlost dosaženou tímto strojem.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »