Flying Revue 5/2018: Slovo šéfredaktora

27.8.2018

Flying Revue 5/2018   Konec prázdnin je tu a s ním i poslední letní číslo Flying Revue. Co přináší srpnové číslo našeho časopisu? 

Když jsme v redakci plánovali toto číslo, chtěli jsme, aby se v něm objevilo i téma nových, mladých adeptů o létání, a třeba i těch, kteří právě získali svá „křídla“.

Zoom gallery

Problém, jak přivést více mladých lidí k létání, trápí mnoho zemí, a to i těch, jež se vždy považovaly za bašty všeobecného letectví. Málo platné, dnešní doba rychlých a jednoduchých pokušení, která se dají zvládnout od klávesnice, nebo ještě lépe z chytrého telefonu, letectví moc nepřeje. Je třeba vydat podstatně více energie a odvést více práce, abychom mladým svět létání otevřeli. Ale jde to, jak ostatně v tomto čísle dokazuje i článek o mladé plachtařské přípravce ve Strakonicích.

V rubrice „Představujeme“ tentokráte najdete jedno velmi zajímavé letadlo, navíc s výraznou českou stopou. Proudový SubSonex americké firmy Sonex Aircraft totiž pohání proudový motor z První brněnské strojírny Velká Bíteš, a.s. Mikro „jet“ dodávaný zájemcům ve formě stavebnice si za oceánem získává i díky jednoduché, výkonné a spolehlivé pohonné jednotce řadu příznivců.

Dánsko není asi pro většinu našich čtenářů zemí, kterou by si nějak více spojovali s leteckou výrobou. A přesto v této zemi existovala v polovině minulého století společnost, která vyrobila desítky úspěšných cvičných a sportovních letadel, nejen pro civilní sektor, ale i pro dánské letectvo. Jeden z těchto strojů si představíme.

Na závěr se podíváme až do Jihoafrické republiky a podnikneme malé letecké safari. Ale v čísle toho samozřejmě najdete mnohem více.

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue.

Zoom gallery

Váš Michal Beran, šéfredaktor časopisu FR

Zoom gallery

Zoom gallery

Zoom gallerybez_názvu.jpg

Flying Revue > Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 5/2018 > Flying Revue 5/2018: Slovo šéfredaktora
.

FR 4/2019: Už brzy!Letecká angličtina:


            » Vše o VFR Communication »

CIDNA 2019: Už brzy!

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 25.06.1919 se stalo...
25.06.1919
V té době bezpochyby nejmodernější dopravní letoun, celokovový dolnoplošník Junkers F-13, se poprvé vznesl do vzduchu v německém Dessau.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Jičín (LKJC) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345