Flying Revue 5/2018: Slovo šéfredaktora

27.8.2018

Flying Revue 5/2018   Konec prázdnin je tu a s ním i poslední letní číslo Flying Revue. Co přináší srpnové číslo našeho časopisu? 

Když jsme v redakci plánovali toto číslo, chtěli jsme, aby se v něm objevilo i téma nových, mladých adeptů o létání, a třeba i těch, kteří právě získali svá „křídla“.

Zoom gallery

Problém, jak přivést více mladých lidí k létání, trápí mnoho zemí, a to i těch, jež se vždy považovaly za bašty všeobecného letectví. Málo platné, dnešní doba rychlých a jednoduchých pokušení, která se dají zvládnout od klávesnice, nebo ještě lépe z chytrého telefonu, letectví moc nepřeje. Je třeba vydat podstatně více energie a odvést více práce, abychom mladým svět létání otevřeli. Ale jde to, jak ostatně v tomto čísle dokazuje i článek o mladé plachtařské přípravce ve Strakonicích.

V rubrice „Představujeme“ tentokráte najdete jedno velmi zajímavé letadlo, navíc s výraznou českou stopou. Proudový SubSonex americké firmy Sonex Aircraft totiž pohání proudový motor z První brněnské strojírny Velká Bíteš, a.s. Mikro „jet“ dodávaný zájemcům ve formě stavebnice si za oceánem získává i díky jednoduché, výkonné a spolehlivé pohonné jednotce řadu příznivců.

Dánsko není asi pro většinu našich čtenářů zemí, kterou by si nějak více spojovali s leteckou výrobou. A přesto v této zemi existovala v polovině minulého století společnost, která vyrobila desítky úspěšných cvičných a sportovních letadel, nejen pro civilní sektor, ale i pro dánské letectvo. Jeden z těchto strojů si představíme.

Na závěr se podíváme až do Jihoafrické republiky a podnikneme malé letecké safari. Ale v čísle toho samozřejmě najdete mnohem více.

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue.

Zoom gallery

Váš Michal Beran, šéfredaktor časopisu FR

Zoom gallery

Zoom gallery

Zoom gallerybez_názvu.jpg

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 5/2018 > Flying Revue 5/2018: Slovo šéfredaktora
.

CIDNA 2019: 1. etapa


      » Máme za sebou první etapu ».

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 16.09.2013 se stalo...
16.09.2013
Na letišti Montréal-Mirabel v provincii Quebec byl uskutečněn první let provedl prototypu dopravního letounu Bombardier Cseries (C-FBCS).
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345