Flying Revue a Jiřího Prušu najdete v právě vyšlé České knize rekordů

5.10.2018

Luboš Rafaj z Agentury Dobrý den Pelhřimov předává Jiřímu Prušovi certifikát potvrzující dosažení přistání na 500 různých letištích světa. Foto: Jan DvořákLuboš Rafaj z Agentury Dobrý den Pelhřimov předává Jiřímu Prušovi certifikát potvrzující dosažení přistání na 500 různých letištích světa. Foto: Jan Dvořák
Luboš Rafaj z Agentury Dobrý den Pelhřimov předává Jiřímu Prušovi certifikát potvrzující dosažení přistání na 500 různých letištích světa. Foto: Jan Dvořák
Obálka šestého vydání České knihy rekordů. Zdroj: Agentura Dobrý denObálka šestého vydání České knihy rekordů. Zdroj: Agentura Dobrý den
Obálka šestého vydání České knihy rekordů. Zdroj: Agentura Dobrý den
Stránka Letadla a létání v České knize rekordů 2018. Zdroj: Agentura Dobrý denStránka Letadla a létání v České knize rekordů 2018. Zdroj: Agentura Dobrý den
Stránka Letadla a létání v České knize rekordů 2018. Zdroj: Agentura Dobrý den
Výstřižek z České knihy rekordů vztahující se k 500 letišť Jiřího Pruši.Výstřižek z České knihy rekordů vztahující se k 500 letišť Jiřího Pruši.
Výstřižek z České knihy rekordů vztahující se k 500 letišť Jiřího Pruši.
Mapa 500 dosažených letišť Jiřího Pruši. Mapa 500 dosažených letišť Jiřího Pruši.
Mapa 500 dosažených letišť Jiřího Pruši.
Certifikát dosažení 500 letišť. Zdroj: Agentura Dobrý den
Certifikát dosažení 500 letišť. Zdroj: Agentura Dobrý den
Slavnostní registrace rekordu za účasti novinářů. Foto: Jan Dvořák
Slavnostní registrace rekordu za účasti novinářů. Foto: Jan Dvořák
Dynamic WT-9 OK-LEX. Foto: Jindřich Ilem
Dynamic WT-9 OK-LEX. Foto: Jindřich Ilem

500 letišť Jiřího Pruši    V srpnu 2018 zaregistrovala pelhřimovská agentura Dobrý den přistání českého letece a publicisty Jiřího Pruši na pětistém letišti světa, nyní vychází šesté vydání České knihy rekordů, kde je uveden i tento zápis.

Zápis o dosažené pětistovce prvopřistání najdete na první straně kapitoly Letadla a létání. Česká kniha rekordů 6 vychází podle autorů jako příspěvek ke 100. výročí samostatné republiky. "Přináší nové rekordy, zcela nové kapitoly a dosud nepublikovaná česká NEJ... + nejméně 100 důvodů k pozvednutí národní hrdosti," uvádí Luboš Rafaj z agentury Dobrý den.

Stránka Letadla a létání v České knize rekordů 2018. Zdroj: Agentura Dobrý denZoom gallery
Stránka Letadla a létání v České knize rekordů 2018. Zdroj: Agentura Dobrý den

Publikace přináší zprávu o českých vynálezech, pozoruhodnostech jednotlivých oborů, světových prvenství českých lidí, o zlatých českých ručičkách řemeslníků, lidových tvůrců, ale také výkony českých rekordmanů, kaskadérů, siláků a akrobatů, přírodní i zeměpisné pozoruhodnosti všech krajů České republiky.

» Více o České knize rekordů i možnost si knihu objednat najdete na webu knihy

"Kniha staví na výběru nejnovějších rekordů, ale je rovněž tím nejlepším z archivů Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov. Na dva tisíce údajů a hodně přes tisíc fotografií na více než 200 stranách, kde si každý najde to své," říká Luboš Rafaj.

» Pět set letišť Jiřího Pruši - mapy, letiště, články

Nechybí význačné osobnosti, světci a poutní místa, vynikající česká umělecká díla, světově uznávaní umělci... "Česká kniha rekordů je tou nejpozitivnější prezentací České republiky vzbuzující hrdost na to – být Čechem," myslí si Luboš Rafaj.

Příklady kapitol kromě už zmíněné kapitoly Letadla a létání: Film, Olympijský sport, Národní hrdost, Cyklorekordy, Myslivost, Lidové tradice a řemesla, Památky UNESCO, Srdce, Bible, Hudba, Ježek v kleci a hlavolamy, Chůze a dálkové pochody, Dorty, Pohřebnictví, Fotbal, Čeština, Happeningy, Hasičské rekordy, Čokoláda, Auto–moto, Loutkářství, MINI-MAXI, Velikonoce, Vánoce, Děti a pro děti, Vinařství, Sběratelé, Sochy. Samostatné kapitoly představí např. Karla Gotta nebo Divadlo Járy Cimrmana.

-fr-

Zdroj: Agentura Dobrý den 

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > Flying Revue a Jiřího Prušu najdete v právě vyšlé České knize rekordů
.

FR 4/2019: V prodeji!Exkurze CATC Praha:

Letecká angličtina:


            » Vše o VFR Communication »

CIDNA 2019: Už brzy!

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 27.06.1923 se stalo...
27.06.1923
Kapitán L. H. Smith a poručík J. P. Richter provedli nad letištěm Rockwell Field v San Diegu první doplňování paliva za letu. Použili letouny de Havilland DH-4 B.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Choceň (LKCHOC) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345