FR 1/2019: Slovo šéfredaktora

17.12.2018

Flying Revue 1/2019     Na co se můžete těšit v prvním čísle Flying Revue ročníku 2019? Poslechněte si z úst nejpovolanějších. Ke čtení nového čísla tištěné Flying Revue zve šéfredaktor Michal Beran. 

šfr_článek_slovo_šfr-min.png

První číslo nového ročníku časopisu Flying Revue vychází ještě před koncem letošního roku, a tak je jistě ideálním místem poohlédnout se za největším projektem, který probíhal po velkou část roku 2018. Byl jím projekt 100 let-100 letišť, v jehož průběhu jsme navštěvovali česká a slovenská letiště.

Zoom gallery

Souhrnný rozsáhlý článek, ve kterém se Jiří Pruša  zamýšlí také nad aktuálním stavem leteckého života na českých a slovenských letištích, nad jeho pozitivy i negativy, najdete v aktuálním čísle Flying Revue na stranách 24 až 31.     

Dalším výrazným tématem uplynulého roku v českých zemích se stala skutečnost, že vešlo v platnost nařízení Evropské unie, které státům, jež o to požádají a provedou OPT OUT, umožňuje vytvořit a spravovat národní kategorii letadel se vzletovou hmotností 600 kg. Miroslav Kábrt přibližuje ve svém článku čtenářům situaci z pohledu LAA a především tvorbu nového technického předpisu.

Kromě již zmiňovaných článků představujeme v aktuálním čísle slovenský hornoplošník TomarkAero Skyper GT9, v okénku do historie zavzpomínáme na britského pilota Alexe Henshawa a letoun Percival Mew Gull, se kterým v roce 1939 ustanovil mnoho desetiletí trvající rekord na trase z Londýna do Kapského města.

S Vladimírem Handlíkem zavzpomínáme na jeho splněný sen, let s replikou Caudronu G.3 z Mladé Boleslavi do francouzského La Ferté-Alais a zavzpomínáme na krásné horké léto s manželi Bezděkovými a jejich Beechcraftem C-45 Expeditor.

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue.

Zoom gallery

Váš Michal Beran, šéfredaktor 

 

Zoom gallery

logo_fr_transp.jpg

šfr_hp-min.jpg

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 1/2019 > FR 1/2019: Slovo šéfredaktora
.

         Máme pro vás »

FR 3/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 27.05.1955 se stalo...
27.05.1955
První let francouzského dopravního letounu Sud Aviation Caravelle (F-WHHH). První let trvající 41 minut provedla posádka ve složení Pierre Nadot (kapitán), André Moynot (první důstojník), Jean Avril (mechanik), André Préneron (radiotelegrafista) a Roger Beteille.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345