FR 2/2019: Slovo šéfredaktora

22.2.2019

Flying Revue 2/2019     Nové číslo tištěné Flying Revue je za dveřmi a máte opravdu na co těšit. Nechte se ke čtení pozvat šéfredaktorem Michalem Beranem. 

Zoom gallery

Druhé letošní číslo časopisu Flying Revue, které se již chystá na cestu k vám, našim čtenářům, je hodně pestré. Poslední loňská letecká expedice Jiřího Pruši vedla do Tuniska, až k samotným severním okrajům Sahary. O krásy i nástrahy létání nad severní Afrikou se s vámi podělí ve svém článku, který vznikl nedlouho po jeho návratu.

Ale s Jirkou se vrátíme i trochu dál v čase, do doby jeho leteckých cest nad Spojenými státy. Kdo by se nechtěl proletět třeba nad New Yorkem, nebo přeletět některá z obřích světoznámých letišť? Jde to, ale není to jednoduché. Jak na to se dočtete v Jiřího druhém článku.

Zavedeme vás také do mrazivé lednové noci, kdy jsme navštívili základnu LZS v Hradci Králové, abychom se podívali, jak vypadá výcvik pilotů a posádek LZS v nočních letech za pomoci brýlí pro noční vidění (NVG).

Podíváme se co nového chystají u společnosti Blanik Aircraft CZ v Letňanech. V novém seriálu, který začíná v tomto čísle, si budeme povídat o práci leteckého instruktora a aspektech vztahu instruktor – žák. Společně navštívíme také krásné letiště v Erpužicích nedaleko města Stříbra.

Nemalá část čísla se točí kolem historických letadel. Na leteckých veteránech prostě něco je. Stará letadla, především ta udržovaná v letuschopném stavu, jsou na leteckých dnech magnetem nejen pro pamětníky „starých dobrých časů“, ale i pro generace mnohem mladší, a vlastně i pro ty úplně nejmladší. Ale provozovat stará letadla rozhodně není jednoduché.

Majitelům a provozovatelům historických strojů v České republice by do budoucna měla být nápomocna i nově založená  Asociaci historických letadel České republiky, o jejímž založení v čísle 2/2019 časopisu Flying Revue píšeme. Jedním z důležitých cílů asociace je stát se důstojným partnerem Úřadu pro civilní letectví. Zda se to podaří ještě uvidíme, ale vznik Asociace je jistě správným krokem.

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue 

Váš Michal Beran, šéfredaktor

Zoom gallery

Zoom gallery

logo_fr_transp.jpg

beran_do_článku-min.jpg

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 2/2019 > FR 2/2019: Slovo šéfredaktora
.

         Máme pro vás »

Předplatné jako dárek:

Skvělý vánoční dárek pro vaše blízké:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné:

..
12345

PilotShop.cz:

..
12

Kurz VFR to IMC:


Kurz, který vám může zachránit život »

Let v simulátoru L-410:


Z centra Prahy na Heathrow i do Lukly

Vánoční balíčky 2019:


Ušetříte až 150,- Kč »
VFR angl.komunik.+Svět let.dopravy II »
Učebnice pilota+VFR angl.komunik. »

Knihy:

..
12345

FR 6/2019 je v prodeji:

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kurz VFR zahr. lety:


Pro velký úspěch opakujeme 
Vhodné i jako dárek

Kalendárium:

Dne 08.12.1934 se stalo...
08.12.1934
Imperial Airways poprvé doručily leteckou poštu pravidelnou poštovní linkou z Londýna až do Austrálie. Cílovým městem bylo Brisbane, první etapu z Londýna absolvoval letoun A.W. Atalanta.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Soutěž:

Partneři:

..
12345