FR 3/2019: Slovo šéfredaktora

19.4.2019

Flying Revue 3/2019     Trojka Flying Revue ročníku 2019 už co nevidět (přesně 25. dubna) přistane ve schránkách předplatitelů a na pultech dobrých prodejců. Nejvyšší čas si říci, na jaké články a témata se můžete těšit tentokrát, v již plně rozběhnuté letecké sezóně. 

Zoom gallery

Třetí letošní číslo časopisu Flying Revue, které se právě „peče“ v tiskárně, je tak trochu netradiční. Ani ne tak svým obsahem, ale především svou titulní stranou. Ta totiž tentokráte svým provedením odkazuje k našemu velkému letošnímu projektu, kterým je připomenutí historie počátků dopravního létání v Evropě. Konkrétně k činnosti jedné z vůbec prvních evropských leteckých společností, francouzsko-rumunské společnosti CFRNA (později přejmenované na CIDNA).

Důvodů, proč je podle nás tato část letecké historie důležitá, by se jistě našlo více. Tím nejdůležitějším je skutečnost, že tehdejší Československo, Praha a letiště Kbely hrály v plánech i reálném provozu CFRNA naprosto nezastupitelnou roli, která se v průběhu času ještě navýšila kapitálovým vstupem československého státu do této společnosti.

Praha se stala nejen klíčovou destinací v linkách CFRNA/CIDNA, ale díky umu našich techniků, mechaniků a pilotů také druhou nejdůležitější bází společnosti po základně ve francouzském Le Bourget. Úvodní článek o historii CFRNA/CIDNA věnující se především prvním rokům budování společnosti, který připravila naše spolupracovnice Maryla Boutineau, najdete uvnitř čísla.

Ale nezůstane samozřejmě jen u historie. Představíme si turboprop Quest Aircraft Kodiak 100, s bratry Kubelovými se pustíme do stavby letounu Alto 912 TG, nahlédneme do historie leteckých záchranných systémů, s Jirkou Prušou se podíváme nad evropské metropole a významná dopravní letiště a konečně Jan Čermák se s námi podělí o zážitky z létání nad Floridou. A v řadě neposlední pro vás máme povídání o bratrském týmu Martina a Josefa Šonkových. 

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue. Některé články vám postupně představíme ve webových ochutnávkách zde

Váš Michal Beran, šéfredaktor

Zoom gallery

logo_fr_transp.jpgrgdbfv_2_-min.jpg

Flying Revue > e-shop > archiv > Archiv > Flying Revue 2019 > Flying Revue 3/2019 > FR 3/2019: Slovo šéfredaktora
.

         Máme pro vás »

Vánoční nabídka!

Výhodné Vánoční balíčky! »

Speciály:

..
123

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Hledáte práci u letadel?

               Direct Fly

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 08.12.1934 se stalo...
08.12.1934
Imperial Airways poprvé doručily leteckou poštu pravidelnou poštovní linkou z Londýna až do Austrálie. Cílovým městem bylo Brisbane, první etapu z Londýna absolvoval letoun A.W. Atalanta.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »