FR 3/2019: Slovo šéfredaktora

19.4.2019

Flying Revue 3/2019     Trojka Flying Revue ročníku 2019 už co nevidět (přesně 25. dubna) přistane ve schránkách předplatitelů a na pultech dobrých prodejců. Nejvyšší čas si říci, na jaké články a témata se můžete těšit tentokrát, v již plně rozběhnuté letecké sezóně. 

Zoom gallery

Třetí letošní číslo časopisu Flying Revue, které se právě „peče“ v tiskárně, je tak trochu netradiční. Ani ne tak svým obsahem, ale především svou titulní stranou. Ta totiž tentokráte svým provedením odkazuje k našemu velkému letošnímu projektu, kterým je připomenutí historie počátků dopravního létání v Evropě. Konkrétně k činnosti jedné z vůbec prvních evropských leteckých společností, francouzsko-rumunské společnosti CFRNA (později přejmenované na CIDNA).

Důvodů, proč je podle nás tato část letecké historie důležitá, by se jistě našlo více. Tím nejdůležitějším je skutečnost, že tehdejší Československo, Praha a letiště Kbely hrály v plánech i reálném provozu CFRNA naprosto nezastupitelnou roli, která se v průběhu času ještě navýšila kapitálovým vstupem československého státu do této společnosti.

Praha se stala nejen klíčovou destinací v linkách CFRNA/CIDNA, ale díky umu našich techniků, mechaniků a pilotů také druhou nejdůležitější bází společnosti po základně ve francouzském Le Bourget. Úvodní článek o historii CFRNA/CIDNA věnující se především prvním rokům budování společnosti, který připravila naše spolupracovnice Maryla Boutineau, najdete uvnitř čísla.

Ale nezůstane samozřejmě jen u historie. Představíme si turboprop Quest Aircraft Kodiak 100, s bratry Kubelovými se pustíme do stavby letounu Alto 912 TG, nahlédneme do historie leteckých záchranných systémů, s Jirkou Prušou se podíváme nad evropské metropole a významná dopravní letiště a konečně Jan Čermák se s námi podělí o zážitky z létání nad Floridou. A v řadě neposlední pro vás máme povídání o bratrském týmu Martina a Josefa Šonkových. 

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue. Některé články vám postupně představíme ve webových ochutnávkách zde

Váš Michal Beran, šéfredaktor

Zoom gallery

logo_fr_transp.jpgrgdbfv_2_-min.jpg

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 3/2019 > FR 3/2019: Slovo šéfredaktora
.

         Máme pro vás »

FR 2/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Unikátní videobanka!

Unikátní videobanka »

Dotisk knihy Svět z nebe:

Svět z nebe »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 19.04.1915 se stalo...
19.04.1915
První let kanadského stíhacího stroje Avro Canada CF-100 Canuck.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456