FR 3/2019: Slovo šéfredaktora

19.4.2019

Flying Revue 3/2019     Trojka Flying Revue ročníku 2019 už co nevidět (přesně 25. dubna) přistane ve schránkách předplatitelů a na pultech dobrých prodejců. Nejvyšší čas si říci, na jaké články a témata se můžete těšit tentokrát, v již plně rozběhnuté letecké sezóně. 

Zoom gallery

Třetí letošní číslo časopisu Flying Revue, které se právě „peče“ v tiskárně, je tak trochu netradiční. Ani ne tak svým obsahem, ale především svou titulní stranou. Ta totiž tentokráte svým provedením odkazuje k našemu velkému letošnímu projektu, kterým je připomenutí historie počátků dopravního létání v Evropě. Konkrétně k činnosti jedné z vůbec prvních evropských leteckých společností, francouzsko-rumunské společnosti CFRNA (později přejmenované na CIDNA).

Důvodů, proč je podle nás tato část letecké historie důležitá, by se jistě našlo více. Tím nejdůležitějším je skutečnost, že tehdejší Československo, Praha a letiště Kbely hrály v plánech i reálném provozu CFRNA naprosto nezastupitelnou roli, která se v průběhu času ještě navýšila kapitálovým vstupem československého státu do této společnosti.

Praha se stala nejen klíčovou destinací v linkách CFRNA/CIDNA, ale díky umu našich techniků, mechaniků a pilotů také druhou nejdůležitější bází společnosti po základně ve francouzském Le Bourget. Úvodní článek o historii CFRNA/CIDNA věnující se především prvním rokům budování společnosti, který připravila naše spolupracovnice Maryla Boutineau, najdete uvnitř čísla.

Ale nezůstane samozřejmě jen u historie. Představíme si turboprop Quest Aircraft Kodiak 100, s bratry Kubelovými se pustíme do stavby letounu Alto 912 TG, nahlédneme do historie leteckých záchranných systémů, s Jirkou Prušou se podíváme nad evropské metropole a významná dopravní letiště a konečně Jan Čermák se s námi podělí o zážitky z létání nad Floridou. A v řadě neposlední pro vás máme povídání o bratrském týmu Martina a Josefa Šonkových. 

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue. Některé články vám postupně představíme ve webových ochutnávkách zde

Váš Michal Beran, šéfredaktor

Zoom gallery

logo_fr_transp.jpgrgdbfv_2_-min.jpg

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 3/2019 > FR 3/2019: Slovo šéfredaktora
.

Kurz VFR zahraniční lety


Všechny kurzy a exkurze FR zde. 

Novinka: L-410

Novinka: Hloubkaři


Pod palbou hloubkařů - novinka v e-shopu.

Soutěž:Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

Staňte se pilotem:

Kalendárium:

Dne 23.10.1934 se stalo...
23.10.1934
Italský pilot Francesco Agello vytvořil rychlostí 709 km/h nový světový rychlostní rekord s plovákovým závodním letounem Macchi MC.72.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Trcaker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345