FR 3/2019: Slovo šéfredaktora

19.4.2019

Flying Revue 3/2019     Trojka Flying Revue ročníku 2019 už co nevidět (přesně 25. dubna) přistane ve schránkách předplatitelů a na pultech dobrých prodejců. Nejvyšší čas si říci, na jaké články a témata se můžete těšit tentokrát, v již plně rozběhnuté letecké sezóně. 

Zoom gallery

Třetí letošní číslo časopisu Flying Revue, které se právě „peče“ v tiskárně, je tak trochu netradiční. Ani ne tak svým obsahem, ale především svou titulní stranou. Ta totiž tentokráte svým provedením odkazuje k našemu velkému letošnímu projektu, kterým je připomenutí historie počátků dopravního létání v Evropě. Konkrétně k činnosti jedné z vůbec prvních evropských leteckých společností, francouzsko-rumunské společnosti CFRNA (později přejmenované na CIDNA).

Důvodů, proč je podle nás tato část letecké historie důležitá, by se jistě našlo více. Tím nejdůležitějším je skutečnost, že tehdejší Československo, Praha a letiště Kbely hrály v plánech i reálném provozu CFRNA naprosto nezastupitelnou roli, která se v průběhu času ještě navýšila kapitálovým vstupem československého státu do této společnosti.

Praha se stala nejen klíčovou destinací v linkách CFRNA/CIDNA, ale díky umu našich techniků, mechaniků a pilotů také druhou nejdůležitější bází společnosti po základně ve francouzském Le Bourget. Úvodní článek o historii CFRNA/CIDNA věnující se především prvním rokům budování společnosti, který připravila naše spolupracovnice Maryla Boutineau, najdete uvnitř čísla.

Ale nezůstane samozřejmě jen u historie. Představíme si turboprop Quest Aircraft Kodiak 100, s bratry Kubelovými se pustíme do stavby letounu Alto 912 TG, nahlédneme do historie leteckých záchranných systémů, s Jirkou Prušou se podíváme nad evropské metropole a významná dopravní letiště a konečně Jan Čermák se s námi podělí o zážitky z létání nad Floridou. A v řadě neposlední pro vás máme povídání o bratrském týmu Martina a Josefa Šonkových. 

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue. Některé články vám postupně představíme ve webových ochutnávkách zde

Váš Michal Beran, šéfredaktor

Zoom gallery

logo_fr_transp.jpgrgdbfv_2_-min.jpg

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 3/2019 > FR 3/2019: Slovo šéfredaktora
.

         Máme pro vás »

Kurz VFR zahr. lety:


Pro velký úspěch opakujeme (8. 2. 2020). 
Vhodné i jako dárek.

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

FR 1/2020: Už máte?FR 1/2020: Videoupoutávka

Výstava:


           Akrobatické létání v ČR.

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 29.01.1939 se stalo...
29.01.1939
Německý pilot Carl Bode vytvořil s druhým prototypem vrtulníku Focke-Wulf Fw 61 tehdejší světový rekord v dostupu vrtulníku, když vystoupal do výšky 3427 metrů.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345