FR 4/2019: Slovo šéfredaktora

20.6.2019

Flying Revue 4/2019    Čtvrté letošní číslo tištěné Flying Revue se objeví na stáncích přesně za týden, ve čtvrtek 27. června 2019. Na co se v něm můžete těšit? 

Zoom gallery

Tak, jak se na jednu stranu lehká a ultralehká letadla stávají těžšími a komplikovanějšími, na druhou přibývá pilotů, kteří holdují návratu k jednoduchosti a létání v kontaktu s přírodou. Ano mám na mysli stále populárnější „bush flying“. Z toho, co kdysi bylo náročnou prací pilotů, kteří byli se svými stroji mnohdy jedinou spojnicí mezi výspami civilizace a rozvinutou společností, se v posledním období stal tak trochu módní styl.

I když módním záležitostem rozhodně neholduji, tohle se mi líbí. Je to tak trochu návrat ke kořenům. V tomto čísle představujeme lehký letoun Shock Cub, který si stejně tak jako jeho předchůdci z produkce české společnosti Zlin Aviation, s.r.o., našel cestu k „bush flyerům“ po celém světě včetně Jihoafrické republiky. 

Měsíc červen je v plném proudu, a to znamená, že v plném proudu je i sezóna leteckých dnů a dalších leteckých akcí. Je to stejné jako každý rok, od zhruba poloviny měsíce května jen těžko hledáte volný víkend, kdy by se nekonala nějaká významná letecká akce. My jsme už tradičně navštívili královéhradeckou Helicopter Show, která sice také letos proběhla v již dobře zaběhnutém formátu, ale i tentokráte dokázali pořadatelé z DSA a.s. přinést něco nového a neokoukaného. Reportáž z letošní vrtulníkové show také naleznete v tomto čísle.

Jako vždy je ale v aktuálním čísle mnoho dalšího. Ohlédneme se do historie za úspěšnou kariérou kanadského cvičného letounu DHC-1 Chipmunk, která navíc tak docela úplně ještě neskončila, navštívíme aeroklub v Toužimi, kde jak se zdá našli klíč k úspěšnému a produktivnímu soužití pilotů klasických letadel, pilotů ultralightů a třeba i jen leteckých nadšenců na letišti a v neposlední řadě se s Jiřím Prušou podíváme nad velká města a dopravní letiště Austrálie.

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue. 

Příjemné čtení!

Váš Michal Beran, šéfredaktor

Zoom gallery

logo_fr_transp.jpg

mmm-min.jpgzahlavi_fcb_fr_4_2019_2_-min.jpg

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 4/2019 > FR 4/2019: Slovo šéfredaktora
.

         Máme pro vás »

FR 4/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Pilotshop:

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Kalendárium:

Dne 08.07.1838 se stalo...
08.07.1838
V jihoněmecké Kostnici se narodil proslulý konstruktér vzducholodí hrabě Ferdinand Adolf August Heinrich von Zeppelin.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345