Flying Revue 5/2019: Slovo šéfredaktora

26.8.2019

Flying Revue 5/2019       Prázdniny sice končí, letecká sezona však nikoli, proto je dobrý čas pro nové čtení o létání a letectví na stránkách nejnovějšího čísla časopisu Flying Revue. Letošní páté číslo vychází ve čtvrtek 29. srpna 2019. Co si v něm přečtete, prozradí šfr. Michal Beran.  

Zoom gallery

Prožíváme nástup doby elektrické. Alespoň nás o tom mainstreamová média dnes a denně přesvědčují, často takovým způsobem, jako by šlo o novodobé náboženství. Naštěstí je možné mezi desítkami různých někdy více, někdy méně realistických projektů najít i ty, které již dnes dávají skutečně smysl.

V tento okamžik se využití elektropohonu jeví jako nejsmysluplnější především u motorových nebo motorizovaných kluzáků a pak samozřejmě také u školních letadel. V obou kategoriích má i český letecký průmysl svá „želízka v ohni“, a to ještě nemluvíme o úspěšných výrobcích elektromotorů, výrobcích ultralehkých tříkolek pro motorové závěsné kluzáky s elektrickým pohonem a dalších projektech. 

Zatímco bližší představení projektu „Φnix“ pro naše čtenáře teprve přijde, v aktuálním čísle najdete představení školního dvoumístného letounu Bristell Energic, při jehož vývoji spojila česká společnost BRM AERO, s.r.o., své síly se švýcarskou společností H55 Adrého Borschberga. Pokud vás snad to jméno přijde povědomé, pak to není náhodou. André Borschberg stál společně s Bertrandem Piccardem za úspěšným projektem solárního letounu Solar Impulse. 

Představíme si rovněž novinky italské společnosti Tecnam, která dnes patří na absolutní světovou špičku v produkci lehkých a ultralehkých letadel, připomeneme si letošní výročí evropského Airbusu a s Lubomírem Čorňákem se vydáme na další etapu cesty do hlubin duše leteckého instruktora. 

V článku Niki Lauda: „Letecký život šampióna“ zavzpomínáme společně s Luborem Obendraufem na tohoto velikána motoristického spotu, který po sobě zanechal markantní stopu i v letecké dopravě. Jiří Pruša nás zavede nad velká města a letiště Nového Zélandu, Kanady a severní Afriky a  s Michalem Kořanem se vydáme nad severní Kanadu.

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue. 

Příjemné čtení!

Váš Michal Beran, šéfredaktor

Zoom gallery

logo_fr_transp.jpg

958x600pix
958x600pix

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 5/2019 > Flying Revue 5/2019: Slovo šéfredaktora
Loading...

Flying Revue 5/2019

Loading...

Flying Revue 5/2019

.

         Máme pro vás »

FR 2/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Dotisk knihy Svět z nebe:

Svět z nebe »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 27.02.1920 se stalo...
27.02.1920
Major Rudolf Schroeder vystoupal s letounem Packard-Le Peré LUSAC-11 patřícím USAAC a vybaveným jedním z prvních kompresorů do tehdy rekordní výšky 10 099 m (33 113 stop).
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456