FR 6/2018: Slovo šéfredaktora

18.10.2018

Flying Revue 6/2018     V posledním čísle ročníku 2018 jsme pro vás připravili opět řadu článků s leteckou tematikou. Počtete si o dění kolem letošního jubilanta L-13 Blaník, vrátíme se k letošnímu ročníku Gordon Bennettova poháru, představíme letoun Bristell Classic, podíváme se na svět pohledem z padákového kluzáku a mnoho dalšího na vás "šestce", která právě míří do tiskárny, čeká. 

Měsíce září a říjen jsou dobou, kdy každoročně v Evropě vrcholí letecká sezóna. Nebylo tomu jinak ani letos. Pro nás v redakci Flying Revue vrcholil především projekt 100 let-100 letišť v jehož průběhu jsme navštěvovali česká a slovenská letiště. Se souhrnným článkem na toto téma se sice setkáte až v čísle 1/2019, ale již v tomto čísle vás čeká reportáž z další akce, kterou jsme v posledních měsících žili.

Zoom gallery

Ve spolupráci se společností Blanik Aircraft CZ jsme připravili Den Blaníků, akci k připomenutí nejen šedesáti let od nástupu těchto oblíbených cvičných větroňů do aeroklubů, ale také toho, co se děje kolem Blaníků nyní.

Měli jsme i své zastoupení v českém týmu, který nás reprezentoval v letošním ročníku slavného balonového závodu o Gordon Bennettův pohár. Také vrcholily práce na nové webové výukové aplikaci VFR Communication.

Připravovali jsme také druhý ročník multimediální výstavy Báječný svět létání, která vrcholí o tomto víkendu v pražském Karolinu. A tak nějak mimochodem bylo také třeba připravit k tisku další číslo Flying Revue, které bude na stáncích 26. října.

Kromě již zmiňovaných reportáží vám v tomto čísle představíme letoun Bristell Classic společnosti BRM Aero z moravských Kunovic, již zmíněnou webovou aplikaci VFR Communication nebo třeba nový český film s leteckou tématikou Narušitel režiséra Davida Baldy.

S Tomášem Suchánkem se ohlédneme za historií i žhavou současností činnosti společnosti DSA, a.s., v oblasti Letecké záchranné služby a Pavel Březina vás jistě přesvědčí, že nejkrásnější pohled na svět není z koňského hřbetu, ale ze sedačky moderního motorového padákového kluzáku.

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue. 

Zoom gallery

Váš Michal Beran, šéfredaktor

 

 logo_fr_transp.jpg

Zoom gallery

 šfr_+_fr6.jpg

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 6/2018 > FR 6/2018: Slovo šéfredaktora
Loading...

Flying Revue 6/2018

Loading...

Flying Revue 6/2018

.

         Máme pro vás »

FR 4/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 13.08.1932 se stalo...
13.08.1932
První let závodního a rekordního stroje Gee Bee Model R.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »