FR 6/2018: Slovo šéfredaktora

18.10.2018

Flying Revue 6/2018     V posledním čísle ročníku 2018 jsme pro vás připravili opět řadu článků s leteckou tematikou. Počtete si o dění kolem letošního jubilanta L-13 Blaník, vrátíme se k letošnímu ročníku Gordon Bennettova poháru, představíme letoun Bristell Classic, podíváme se na svět pohledem z padákového kluzáku a mnoho dalšího na vás "šestce", která právě míří do tiskárny, čeká. 

Měsíce září a říjen jsou dobou, kdy každoročně v Evropě vrcholí letecká sezóna. Nebylo tomu jinak ani letos. Pro nás v redakci Flying Revue vrcholil především projekt 100 let-100 letišť v jehož průběhu jsme navštěvovali česká a slovenská letiště. Se souhrnným článkem na toto téma se sice setkáte až v čísle 1/2019, ale již v tomto čísle vás čeká reportáž z další akce, kterou jsme v posledních měsících žili.

Zoom gallery

Ve spolupráci se společností Blanik Aircraft CZ jsme připravili Den Blaníků, akci k připomenutí nejen šedesáti let od nástupu těchto oblíbených cvičných větroňů do aeroklubů, ale také toho, co se děje kolem Blaníků nyní.

Měli jsme i své zastoupení v českém týmu, který nás reprezentoval v letošním ročníku slavného balonového závodu o Gordon Bennettův pohár. Také vrcholily práce na nové webové výukové aplikaci VFR Communication.

Připravovali jsme také druhý ročník multimediální výstavy Báječný svět létání, která vrcholí o tomto víkendu v pražském Karolinu. A tak nějak mimochodem bylo také třeba připravit k tisku další číslo Flying Revue, které bude na stáncích 26. října.

Kromě již zmiňovaných reportáží vám v tomto čísle představíme letoun Bristell Classic společnosti BRM Aero z moravských Kunovic, již zmíněnou webovou aplikaci VFR Communication nebo třeba nový český film s leteckou tématikou Narušitel režiséra Davida Baldy.

S Tomášem Suchánkem se ohlédneme za historií i žhavou současností činnosti společnosti DSA, a.s., v oblasti Letecké záchranné služby a Pavel Březina vás jistě přesvědčí, že nejkrásnější pohled na svět není z koňského hřbetu, ale ze sedačky moderního motorového padákového kluzáku.

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue. 

Zoom gallery

Váš Michal Beran, šéfredaktor

 

 logo_fr_transp.jpg

Zoom gallery

 šfr_+_fr6.jpg

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 6/2018 > FR 6/2018: Slovo šéfredaktora
Loading...

Flying Revue 6/2018

Loading...

Flying Revue 6/2018

.

         Máme pro vás »

FR 2/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

 

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 02.04.1957 se stalo...
02.04.1957
První let experimentálního letounu Short SC.1 (CTOL).
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345