Fuerteventura, Madeira, Albánie i egyptská Taba, v Brně začíná letní sezóna charterových letů

9.5.2023

Startuje letní sezóna, která i letos potvrzuje rekordní zájem o cestování napříč destinacemi i velkou poptávku po odletech z regionálních letišť.

Prvním charterem z Brna na Fuerteventuru tak dnes po poledni zahájil Čedok svou bázi. Téměř plně obsazeným Boeingem 737 odcestovali klienti na Kanárské ostrovy. Cestovní kancelář tak ve spolupráci s Letištěm Brno slavnostně otevřela základnu a představila několika nových destinací, do kterých se bude během léta létat přím z Tuřan. Na aktivnější cestovatele čeká portugalská Madeira, kam se ještě nikdy v historii odsud nelétalo. Významnou novinkou je také Albánie a po dlouhé přestávce se vrací i egyptská Taba. Čedok nabídne také zájezdy do Černí Hory, do italské Kalábrie, na Djerbu a dalších oblíbených míst. Odlety z regionu mají řadu výhod, zejména blízkost letiště k bydlišti. Klienti tak nemusí trávit mnoho času na cestách. Cestující oceňují také rychlejší průchod odbavením a dalšími letištními procesy, jednoduchou orientaci, možnosti parkování a turisté chtějí často své domácí letiště též podporovat.

smartwings_letiště_brno_autor_pavel_rája.jpg

fr_rekord_doletu_300x300_px_bez_km.jpg

Podpořte tento projekt na Hithit!

„Rozhodli jsme v letošní sezóně rozšířit nabídku odletů ze všech českých regionálních letišť a připravit na léto nové i ty nejoblíbenější destinace. Největší expanze proběhne právě na brněnském letišti, odkud odstartuje během následujících týdnů postupně všech 20 destinací.  Zájem o zájezdy z Brna je aktuálně o 85 % vyšší než v loňském roce a očekáváme, že rostoucí poptávka bude pokračovat i v doprodeji posledních míst v rámci last minute,“ uvedl Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů Čedoku.

edok_mapa_destinací_brno_léto_2023.jpg

Z Brna mohou vybírat turisté i ty nejoblíbenější letní destinace v Řecku. Dovolenou mohou strávit na Krétě, Korfu, Kosu, Zakynthosu i Rhodosu. Řeckou novinkou bude také ostrov Thassos, kam se létá na blízké letiště Kavala na pevnině. Díky přímým letům pokračují prodeje i zájezdů na Tureckou riviéru, kam se létá do Antalye. Turecko patří i v roce 2023 k nejprodávanějším destinacím. Na odletových cedulích na brněnském letišti nebude chybět ani španělská Mallorca, Bulharsko nebo egyptská letoviska u Rudého moře. Po dlouhé přestávce se vrací přímé spojení do Taby na Sinajském poloostrově. Z tohoto letoviska si plánují Češi nejčastěji výlety do sousedního Izraele i Jordánska.

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

„Rozšíření stávajícího sezónního provozu velice vítáme. Během hlavní sezóny, která v Tuřanech začíná v červnu, přibydou ještě další destinace. Letos v létě se tak bude z Brna létat celkem do 29 destinací, z nichž čtyři jsou úplné novinky. Jen tento ukazatel sám o sobě předznamenává opravdu nabitou letní sezónu. Těší nás, že cestující mohou i díky Ćedoku vybírat ze stále pestřejší nabídky dovolenkových letů jako jsou Kanárské ostrovy, Madeira nebo Tirana,“ řekl Radek Lang, vedoucí úseku přepravní provoz LETIŠTĚ BRNO a.s.  

edok_brno_start_sezóny.png

Do většiny destinací budou cestující létat na palubách letecké společnosti Smartwings, která na Mezinárodní letiště Brno-Tuřany umístila Boeing 737 až pro 189 cestujících v ekonomické třídě, který bude Čedok exkluzivně využívat po celou letní sezónu. Další sedadla objedná cestovní kancelář na pravidelných či jiných sdílených charterových letech. Spolupracovat bude cestovní kancelář s Air Montenegro a díky novému přímému spojení nabídne rovněž zájezdy do Černé Hory, jež se dostává stále častěji do hledáčku cestovatelů.

Last minute zájezdy na léto s odletem z Brna si mohou Češi zakoupit na webových stránkách www.cedok.cz, na infolince a pobočkách Čedoku. Novou pobočku najdou klienti v Jánské ulici v Brně, z tradiční adresy u brněnského hlavního nádraží se tak cestovní kancelář přesunula do nových moderních prostor. Další dvě prodejní místa jsou potom v místním obchodním centru Olympia a Globus.

Přehled destinací Čedoku z Brna v letní sezóně 2023:

Destinace:    Země: 
AntalyaTurecko
DjerbaTunisko
MallorcaBaleárské ostrovy/Španělsko
Heraklion (Kréta)Řecko
Korfu Řecko
Kavala (Thassos)Řecko
KosŘecko
Rhodos Řecko
ZakynthosŘecko
TabaEgypt 
Marsa AlamEgypt 
Hurghada Egypt 
Lamezia Terme  Itálie  
Madeira Portugalsko 
FuerteventuraKanárské ostrovy/Španělsko 
TenerifeKanárské ostrovy/Španělsko
BurgasBulharsko
VarnaBulharsko
Tirana Albánie
Tivat  Černá Hora

                                                                                                                                              

Autor: Tisková zpráva Čedok

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Fuerteventura, Madeira, Albánie i egyptská Taba, v Brně začíná letní sezóna charterových letů
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 18.07.1942 se stalo...
18.07.1942
Prototyp Messerschmittu Me 262 řízený testovacím pilotem Fritzem Wendelem provedl první vzlet za pomoci proudových motorů.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »