GNSS přiblížení pro menší letiště, GNSS IFR Academy

23.8.2017

Satelitní navigace v IFR i VFR létání 19+20.  Milí čtenáři, přinášíme poslední dva díly vzdělávacího videa, vznikajícího v  rámci projektu CaBilAvi (Capacity Building for Aviation), GNSS přiblížení pro menší letiště (díl 19) a GNSS IFR Academy (díl 20). Divák se v nich seznámí s problematikou zavádění přístrojových přiblížení na letištích, která doposud podobné postupy zavedené nemají. Dozví se také, jaké nové znalosti budou od přístrojových pilotů očekávány. 


GNSS (19): Přiblížení pro menší letiště. Zdroj: GNSS Centrum

O tom, že možnosti přístrojového přiblížení na  takových letištích jako je Hradec Králové či Mnichovo Hradiště se již brzy dočkáme, snad není pochyb. Technologicky to opravdu žádný problém není. Jak dlouho bude trvat, než se takových možností dočkáme i na letištích, která nedisponují tak příznivými podmínkami jako ta výše jmenovaná, můžeme zatím jen spekulovat.


GNSS (20): IFR Academy. Zdroj: GNSS Centrum

Sekce Pro piloty
”Flying

V naší sekci Pro piloty snadno najdete vše potřebné pro plánování letu v ČR i Evropě, pilotní tipy, slovník leteckých pojmů a mnohé další praktické pomůcky pro vaše létání.

Tím, že předpisová základna pro podobné postupy bude vyřešena, nelze pochopitelně očekávat, že na každé travnaté letiště bude možné nalétávat přístrojově. I dráha musí mít své parametry. A nejen dráha, i pilot musí být náležitě připraven. Právě návrh změn v osnovách výcviku pilotů byl jednou z velkých výzev, se kterou účastníci projektu CaBilAvi pracovali.

Manuální schopnosti pilota jistě nejlépe prověří staré dobré NDB-DME přiblížení. Ovšem GNSS RNAV postupy vyžadují ještě jiné, než manuální schopnosti. Je dobré vědět jak to všechno funguje, na co se můžeme spolehnout i na co si dát pozor. Pro pilota, který chce být v problematice dobře orientován, bude nejlépe shlédnout celý seriál najednou. 

Zoom gallery Všechny díly seriálu Využití satelitní navigace v letectví najdete zde: www.flying-revue.cz/gnss.

Flying Revue děkuje zpracovatelům Projektu CaBilAvi za tuto malou videoučebnici. Čtenáři FR, ať již piloti či sympatizanti létání, mohou díky tomuto seriálu získat základní přehled v GNSS navigaci. 


Co je EGNOS a jak funguje. Video: GNSS Centrum

 

Text a foto: Pavel Valenta 

Zoom gallery

. Zoom gallery

Flying Revue > Aktuality > Všeobecné letectví > GNSS přiblížení pro menší letiště, GNSS IFR Academy
.

CIDNA 2019: 1. etapa


      » Máme za sebou první etapu ».

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 16.09.2013 se stalo...
16.09.2013
Na letišti Montréal-Mirabel v provincii Quebec byl uskutečněn první let provedl prototypu dopravního letounu Bombardier Cseries (C-FBCS).
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345