ME v letecké akrobacii ozdobí pilot Ivo Kardoš v armádním Gripenu

4.8.2017

Piloti a také manželé Emily a Mike Collett (uprostřed). Ve světě akrobacie jsou tak trochu raritou. Foto: Miloš NovákPiloti a také manželé Emily a Mike Collett (uprostřed). Ve světě akrobacie jsou tak trochu raritou. Foto: Miloš Novák
Piloti a také manželé Emily a Mike Collett (uprostřed). Ve světě akrobacie jsou tak trochu raritou. Foto: Miloš Novák
Jan Adamec s Vladimirem Kotelnikovem. „Před deseti lety, kdy jsem ještě závodil a vyhrál bronz, mi to ve vzduchu pěkně osolil,“ směje se Jan Adamec. Foto: Miloš NovákJan Adamec s Vladimirem Kotelnikovem. „Před deseti lety, kdy jsem ještě závodil a vyhrál bronz, mi to ve vzduchu pěkně osolil,“ směje se Jan Adamec. Foto: Miloš Novák
Jan Adamec s Vladimirem Kotelnikovem. „Před deseti lety, kdy jsem ještě závodil a vyhrál bronz, mi to ve vzduchu pěkně osolil,“ směje se Jan Adamec. Foto: Miloš Novák
Ruský tým patří k těm nejpočetnějším na evropském šampionátu. A také k nejžhavějším favoritům. Foto: Miloš NovákRuský tým patří k těm nejpočetnějším na evropském šampionátu. A také k nejžhavějším favoritům. Foto: Miloš Novák
Ruský tým patří k těm nejpočetnějším na evropském šampionátu. A také k nejžhavějším favoritům. Foto: Miloš Novák
Německá pilotka Kathi Suthau. Foto: Miloš NovákNěmecká pilotka Kathi Suthau. Foto: Miloš Novák
Německá pilotka Kathi Suthau. Foto: Miloš Novák
Kapitán Ivo Kardoš předvede na závěr ME své umění na letounu JAS 39 Gripen. Foto: Army.czKapitán Ivo Kardoš předvede na závěr ME své umění na letounu JAS 39 Gripen. Foto: Army.cz
Kapitán Ivo Kardoš předvede na závěr ME své umění na letounu JAS 39 Gripen. Foto: Army.cz

Už zítra začíná na letišti v Počátkách u Chotěboře Mistrovství Evropy v akrobatickém létání. Dnes ještě probíhají tréninky, za týden se nad letištěm rozezní motory armádního Gripenu. 

Už během tréninků musí pořadatelé brát ohled na obyvatele Počátek. „Velmi pečlivě dodržujeme všechna protihluková opatření. Musím říci, že piloti jsou v tomto ukáznění. Tréninky začínají nejdříve v 8.30 a končí nejpozději v 19 hodin. Od 12 hodin do 13.30 máme polední pauzu,“ rekapituluje za pořadatele Jan Adamec.


10. ME v letecké akrobacii 2017. Zdroj: EAAC

Program v průběhu šampionátu bude poměrně nabitý, přesto však pořadatelský Aeroklub Chotěboř chystá pro návštěvníky na závěr atraktivní podívanou. 

Přečtěte si také články Už za pět dní začíná v Chotěboři Mistrovství Evropy v akrobatickém létání a Mistrovství Evropy v akrobatickém létání: na plochu k letadlům návštěvníci nesmí 

„V rámci závěrečného ceremoniálu v neděli 13. srpna předvede své umění kapitán Ivo Kardoš, pilot armádního Gripenu. Na tuto akci jsme dostali speciální povolení od Armády České republiky,“ prozradil Jan Adamec.

Logo 10. ME v akrobatickém létání v Počátkách u Chotěboře. Zoom gallery
Logo 10. ME v akrobatickém létání v Počátkách u Chotěboře.

Předváděcí pilot Ivo Kardoš dokáže se svým nevyzbrojeným letounem dělat nízko nad zemí mistrovské kousky. Zahlédnout Gripen nad Počátkami budete moci zahlédnout už ve středu. „Iv o Kardoš přiletí už ve středu 9. srpna, aby si prostor nad letištěm v Počátkách nejdříve zažil,“ vysvětlil Adamec.

Podrobnosti Kardošova vystoupení, stejně jako i další informace k závodům najdou zájemci na stránkách www.eaac2017.eu.

Pokud jde o samotný evropský šampionát, přihlášených je 47 závodníků. Na letišti budou v rámci této akce zpřísněná bezpečnostní opatření, která pořadatelé testují už v tréninkových dnech. Přímo v čase ME bude navíc na hladký průběh dohlížet také Policie ČR, která bude areál letiště monitorovat nejenom ve dne, ale i v noci.

Zajímavostí je, že nejstarším pilotem bude v Počátkách jednasedmdesátiletý Ital, Gian Franco Cillario. Soutěžit budou i dvě ženy: Angličanka Emily Collett a Němka Kathi Suthau.

České barvy budou hájit Petr Kouřil, Jaromír Čihák, Miroslav Černý, Adam Ondrejka a reprezentační trenér Marek Hyka, stříbrný z červnového mistrovství republiky v kategorii Unlimited. 

-fr-

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Aktuality > Všeobecné letectví > ME v letecké akrobacii ozdobí pilot Ivo Kardoš v armádním Gripenu
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
.

Pilotní legendy:

FR 1/2018: Už jsi četl?

Inzerce: 

..
12345

Živě z dráhy 06/24:

Novinka: Palubní desky

Inzerce

Reklama

Klíčenky pro piloty

Trička pro piloty

Speciál pro piloty:

Edice Flying Revue:  

..
12345

Kalendárium:

Dne 17.01.1963 se stalo...
17.01.1963
Experimentální raketoplán North American X15 A pilotovaný Joe Walkerem dosahuje výšky 82 600 m (271,000 feetů). Díky dosažené výšce letu se tak Walker stává oficiálně astronautem.
zavřít

Práce v letectví:

Předplatné:

..
1234

Přednášky, kurzy FR:

Knihy:

..
12

Naši partneři:

..
12345