Hasiči Aero pomáhají ve svém regionu, vyjíždějí až ke 150 zásahům ročně

13.3.2024

Firemní hasiči AERO Vodochody AEROSPACE ročně vyjíždějí až ke 150 zásahům mimo brány společnosti.

dsc00062_2foto_mensi.jpg

V roce 2023 zasahovali v rámci zapojení do integrovaného záchranného systému ve středních Čechách ve 146 případech, 70 z toho tvořily dopravní nehody, ke kterým často dochází na blízké dálnici. Hasiči poskytují i první pomoc. Vloni pomohli 55 zraněným osobám a evakuovali 92 osob. Za loňský rok hasiči Aero nejvíce zefektivnili schopnosti v záchraně osob a zásahu ve výškách.

„Náš tým absolvoval rozšířený kurz bojové první pomoci, který vyučují vojáci se zkušeností ze zahraničních misí. Jedná se o intenzivní akutní první pomoc k udržení pacienta při životě. Aero dokoupilo i vybavení, které je k tomu potřeba, včetně vojenských taktických prostředků první pomoci,“ vysvětluje Oldřich Martinák, velitel jednotky hasičů Aero, který zde slouží už 35 let. „Toto efektivní a rychlé ošetření zraněných osob i vybavení považuji za velmi přínosné, včetně již déle používaného defibrilátoru. Již jsme je vícekrát využili při záchraně života a první pomoci zraněným,“ doplňuje Oldřich Martinák.

banner_vfr_communication_z1_3.png

„Zefektivnili jsme i schopnosti zásahu ve výškách, rok používáme nový automobilový žebřík AZ 30 - Magirus s délkou výsuvné sady 30 metrů. Během roku jsme jej použili vícekrát například k záchraně osob nebo požárech budov. Jednalo se třeba o záchranu postižených osob z uzavřených prostor panelového domu či při výhružce nástražným výbušným systémem,“ popisuje další novinky Oldřich Martinák. Vloni hasiči Aero zasahovali též u 36 požárů a v 19 případech poskytli technickou pomoc například k otevření bytů, kdy je uvnitř člověk potřebující rychlé ošetření.

dsc00025_2foto_mensi.jpg

Hasičský záchranný sbor AERO Vodochody AEROSPACE je součástí firmy a sídlí v jejím areálu nedaleko Prahy. Přesto ročně vyjede k asi 150 zásahům po Středočeském kraji, kam je volají v případě závažných událostí. Jedná se o tým špičkových profesionálů, kteří zvládají řešit velké množství závažných situací. Podporou je jim též moderní vybavení. Na základě dohody se Středočeským krajem o spolupráci se firemní hasiči Aero starají o asi 15kilometrový okruh, což odpovídá zhruba 10 minutám jízdy. Tým profesionálních hasičů tvoří 33 mužů, kteří slouží ve 3 směnách 24 hodin denně sedm dnů v týdnu.

banner_fr_e_shop_do_clanku_01_2024.jpg

Jejich hlavní náplní je starat se o požární bezpečnost a první pomoc v Aero včetně zabezpečení letového provozu na firemním letišti. Umí to jen dalších asi šest jednotek hasičů v republice, které slouží u letišť. Řídí se mnohem přísnějšími mezinárodními předpisy. K zásahu mimo firmu mají hasiči ze zákona na výjezd dvě minuty. Pokud směřují na letiště, musí už ve třetí minutě od oznámení hasit, na výjezd pak mají hasiči v Aeru asi 40 vteřin. Kromě vyšších technických parametrů vozidel je třeba především vysoká úroveň vycvičenosti týmu, který umí hasit hořící letadla, ale také likvidovat letecké nehody a řešit mimořádné události. Na to absolvují hasiči Aero každoročně zahraniční výcvik v leteckém polygonu ve Velké Británii na letišti v Teesside, kde shodou okolností operuje i letka L-159 ALKA v barvách provozovatele Draken Europe.

20220419_132640.jpg

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj, výrobu, údržbu a modernizace civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je Aero stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. Díky 11 tisícům letounů, které vyrobilo za sto let své existence, stovkám stále používaných letounů L-39 Albatros sloužících u desítek vojenských provozovatelů i v řadě demo týmů, a zejména díky svému novému letounu L-39NG se Aero profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly. V oblasti civilního letectví Aero spolupracuje s největšími leteckými výrobci na široké škále projektů a je partnerem v několika risk-sharingových programech, kde je zodpovědné nejen za výrobu a montáž leteckých celků, ale také za jejich vývoj.

20231005_133845.jpg

Zdroj: Tisková zpráva AERO VODOCHODY

Flying Revue > Články > Všechny články > Hasiči Aero pomáhají ve svém regionu, vyjíždějí až ke 150 zásahům ročně
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


FireGold:

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 20.05.1883 se stalo...
20.05.1883
V Pardubicích se narodil přední český letecký průkopník Jan Kašpar.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »