Itálie

url.jpg

Poslední revize 28. 1. 2019

Základní informace:

Vstup:  Itálie je součástí Schengenského prostoru a vstupní/výstupní letiště může být kterékoliv letiště v Itálii. Podmínkou je pouze podat FPL nejpozději 60 minut před ETD.  
FPL:  FPL je povinnost podávat při letech v rámci Itálie z/na letiště s řízeným provozem nebo při plánovaném průletu některého TMA. Letový plán se musí podávat i v případech, kdy letíte i jen část cesty nad otevřeným mořem.
ULL:  Pro ULL není vyžadováno žádné speciální povolení, jen je třeba, aby letadlo bylo vybavené radiostanicí, odpovídačem s módem C nebo S, ELT a záchranným padákovým systémem. Letadlo by ale mělo být údajně zapsáno v registru Advanced Microlight, který vede Aero Club Italia.

Internetové zdroje informací:

Letiště  www.avioportolano.it - portál, na kterém najdete přehledy všech letišť v jednotlivých částech Itálie, možnost objednat příručku Avio Portolano guide, nyní už i v angličtině, která obsahuje informace o letištích a létání v Itálii. Portál samotný je bohužel jen v italštině, ale lze tu najít i řadu dalších zajímavých informací pro piloty PPL i ULL. Je zde také nabízená i možnost downloadu Point to point guide v angličtině, avšak stáhnout si tohoto průvodce se mi nikdy nepodařilo.
CAA www.enac.gov.it - velmi podrobné stránky italského úřadu civilního letectví ENAC
ŘLP www.enav.it  - na těchto stránkách organizace ENAV lze získat i v AJ základní informace z oblasti řízení letového provozu v Itálii. Je zde k dispozici i AIP, avšak přihlašování do systému je potřeba zvládnout v italštině – není to ale složité.
AIP  AIP je ke stažení přes stránky řízení letového provozu (ENAV) nebo přes databázi EAD Eurocontrol. Obě možnosti jsou zdarma avšak vyžadují registraci. Při registraci do EAD získáte možnost přístupu k AIP všech států, které je Eurocontrolu poskytují (odkaz je eadbasic.ead-it....)
Meteo www.enav.it/...di-Meteorologia.html - meteo informace italského ŘLP
www.ilmeteo.it – skvělé, detailní meteo informace pro jednotlivé oblasti Itálie
www.meteoam.it - detailní aktuální počasí v jednotlivých částech Itálie, předpovědi, radar, satelit, METARy.
Jiné www.ulm.it  - portál italské ultralehké asociace s dalšími odkazy a informacemi – bohužel opět jen v italštině. V sekci hangar/campi di volo však obsahuje zřejmě nejlepší přehled letišť a přistávacích ploch v jednotlivých částech Itálie vhodných i pro ULL včetně jejich www a základních informací.
www.aeci.it – webové stránky italského aeroklubu  

Zajímavé publikace:

Databázi italských letišť Aviaportolano 2017 v angličtině si můžete již zakoupit na: www.avioportolano.it 
Máte další tip? Rádi ho zveřejníme.  

Jak se létá v Itálii: 

Osobní zkušenosti pilota z létání v Itálii si můžete přečíst ve speciálu Po Evropě s Flying Revue. Více zde. 

Diskusní forum věnované létání v Itálii:

Diskusní fórum zde, zde a tady.

Informace a odkazy pro létání v Itálii:

Zajímavé odkazy zde.

Videa z létání nad Itálií:

Itálie
Itálie

Fotografie z létání nad Italií

21.2.2015 Letadlem nad horskými středisky v Alpách: Fotogalerie, Den 4 Ruční protáčení motoru v mrazu kolem -5oC, letiště Aosta, Itálie

Tady najdete fotky z letu kolem Mont Blanc, Matterhorn, Grand St Bernard, Bernina, Piz Palu, Bolzano, Dachstein i Grossglockner. více

20.2.2015 Letadlem nad horskými středisky v Alpách: Fotogalerie, Den 3 Ráno na letišti v Sionu

Fotky z obletu Bernských Alp i přeletu ze Sionu do Grenoblu a odsud do Aosty. Skvělé záběry Mont Blanc z francouzské strany. více

29.10.2013 Itálie Benátky - Pelestrina

Itálie je z pohledu atraktivity pro letecké fotografování i prostě kochání se skvělými pohledy, jednou z nejzajímavějších evropských zemí. Nezapomenutelný je přílet do Benátek, průlet nad Neapolí, kroužení nad Vesuvem nebo Etnou, průlet kolem pobřeží Amalfi, oblétávání ostrova Capri nebo přelety měst jako Trieste, Verona, Janov, Florencie, Pisa nebo státečku San Marino. Zajímavá byla také cesta na Elbu nebo průlet nad Messinskou úžinou. více

.

         Máme pro vás »

FR 2/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

 

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 01.04.1948 se stalo...
01.04.1948
První let experimentálního letounu Convair XF-92, prvního proudového letounu s delta křídlem.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345