Jak se pohybovat na větším neznámém letišti?

Jak se pohybovat na větším neznámém letišti?

Dopravní piloti se rutinně připravují nejen na přiblížení na nové letiště, ale také na vlastní přistání a pojíždění. Je rozhodně dobré, abyste se na nové větší letiště se složitějším dráhovým systémem připravili ještě před vlastním letem také.

Jednoduše to můžete udělat takto – vytisknout si mapu dráhového systému daného letiště při plánování vaší cesty. Při tom je potřeba, abyste věděli, kam na letišti pojedete – k handlingovému agentovi, stojánka, palivová pumpa, vzdálené parkování atd. Sami si pak naplánujte pravděpodobnou aktivní dráhu podle předpovědi směru větru. Pak plánujte, kterou pojezdovou dráhou byste mohli použít s ohledem na přistávací parametry vašeho letadla a připravte si logickou cestu k cílovému místu na letišti. Na vytištěném plánu si pak pojížděcí cestu vyznačte barevným fixem.

Letištní řízení letového provozu vám samozřejmě může přistávací nebo pojížděcí dráhu na poslední chvíli změnit, ale vy budete mít alespoň v hlavě základní cestu a víte případně, jak se od ní odchylujete. Zásadně to zlepší vaši schopnost se na neznámém letišti orientovat.

Pokud se vám stane, že si nejste při pojíždění jistí, kam máte pojíždět, pak prostě nejezděte nikam a vyžádejte si od služby řízení letového provozu podrobnější instrukce (progressive instructions). I když z vás řídící nemusí být nadšený, protože vás na základě tohoto požadavku musí vést od křižovatky ke křižovatce, je to lepší než vjet někam, kam vjet nesmíte nebo kde na vás číhá nebezpečí.

Flying Revue > Pro piloty > Archiv > Pilotní tipy > Jak se pohybovat na větším neznámém letišti?
.

CIDNA 2019: 2. etapa


» 19. 9. LKKT-LFGC (první etapa zde)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Staňte se pilotem:

Kalendárium:

Dne 23.09.1913 se stalo...
23.09.1913
Roland Garros provedl první přelet Středozemního moře. Trasu z Saint-Raphaelu do Bizerty dlouhou 729 km proletěl za 7 hodin a 53 minut.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Trcaker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345