Jak se přistává na dálnici za plného provozu? V San Diegu vědí

31.12.2018

Nouzové přistání na dálnici       Hádanka: jede to po dálnici, brzdí to, stojí to, ale automobil to není...  Správně, je to Piper 28. Není to první ani poslední letadlo, které se k nouzovému přistání na silnici uchýlilo, pravda je, že přistát na dálnici za hustého provozu tak, aniž by byl komukoli zkřiven vlásek, je hodno mistra s pověstným pořádným kusem štěstí...


Piper 28 nouzově přistál na dálnici poblíž San Diega.

Poměrně neuvěřitelnou příhodu jako ušitou pro poslední den roku může od předposledního říjnového pátku dávat k dobrému Kaliforňan Jim Andersen. Po jedenácté hodině dopolední 19. října tohoto roku se svým vozem mířil po dálnici I-8 k San Diegu, když několik desítek metrů před ním do levého pruhu dálnice dosedl dolnoplošník PA-28-161 Warrior II, poslušně se zařadil do pohybujícího se proudu vozidel a aniž by kohokoli ohrozil, plynule pokračoval v jízdě spolu s automobily, mezi něž přistál, až do pozvolného zastavení. 

Za řízením Piperu byl v té chvíli 25 letý instruktor Ryan Muno, někdejší baseballová hvězda, jenž krátce před tím převzal řízení od svého 36 letého žáka. Během přiblížení k letišti Gillespie Field (KSEE) v El Cajon poblíž San Diega totiž letadlo začalo mít problémy s motorem a instruktor situaci vyhodnotil tak, že jedinou možností je nouzově přistát na dálnici I-8 pod nimi. 

Muno poté dokázal přistát v rychlém pruhu dálnice, kterou v těchto místech naštěstí nikde nepřekračovalo elektrické vedení ani jiné překážky, které by přistání znemožnily. Žádné auto nebylo poškozeno, letadlo rovněž zůstalo bez poškození. 

Do roku 2019 vám přejeme, abyste nemuseli žádné nouzové situace řešit, a pokud přece ano, tak jedině s dobrým koncem, tak, jak jsme to mohli vidět u tohoto Piperu 28 a jeho dvoučlenné posádky. 

Skvělý let do roku 2019 přeje redakce Flying Revue!

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Jak se přistává na dálnici za plného provozu? V San Diegu vědí
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Hlasujte pro Jirku Prušu!!!

Hlasujte pro Jirku Prušu »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345