JUDr. Jiří Horník, LL.M.

Špičkový český odborník na letecké právo, spoluautor knihy Svět letecké dopravy a Svět letecké dopravy II. 

 


 

20161116_130411_3.jpg

Právnické vzdělání dosáhl na Masarykově univerzitě v Brně a Univerzitě Karlově v Praze. V roce 2000 absolvoval Institut leteckého a vesmírného práva při McGill University v Montrealu. Letectví mu učarovalo a jeho právním aspektům se tak věnuje aktivně jako jeden z mála českých odborníků na tuto oblast. 

V roce 2004 pracoval několik měsíců jako stážista na ředitelství letecké dopravy na DG TREN v Evropské komisi. Je členem mnoha odborných mezinárodních asociací a jako člen řídícího výboru e aktvině podílí na činnosti Evropské asociace leteckého práva. Pravidelně přednáší na domácích i zahraničních konferencích a pravidelně publikuje v ČR i v zahraničí. 

Působí v advokátní kanceláři Kocián Šolc Balaštík.

 

 


 


 

JUDr. Jiří Horník, LL.M.

20161116_130411_3.jpg

A leading Czech aviation lawyer, co-authored the Air Transport World and Air Transport World II books. 

He has received law degrees at the Masaryk University in Brno and Charles University in Prague. He graduated from the Institute of Air and Space Law at the McGill University in Montreal in 2000. Aviation is his passion and he deals with legal aspects of aviation on a day-to-day basis as one of the few Czech experts for this particular area. 

He served as a trainee at the Air Transport Directorate of the then DG TREN (now DG MOVE) at the European Commission in 2004. He is a member of many international associations and as a member of the Management Committee helps to develop the activities of the European Air Law Association. He regularly speaks in domestic and international fora and publish articles in the Czech Republic and abroad.  

He is practices law as a partner of Kocián Šolc Balaštík, law firm.

 

 

 

 

 

Flying Revue > Flying Revue > Spolupracovníci FR > JUDr. Jiří Horník, LL.M.
.

         Máme pro vás »

FR 3/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 27.05.1955 se stalo...
27.05.1955
První let francouzského dopravního letounu Sud Aviation Caravelle (F-WHHH). První let trvající 41 minut provedla posádka ve složení Pierre Nadot (kapitán), André Moynot (první důstojník), Jean Avril (mechanik), André Préneron (radiotelegrafista) a Roger Beteille.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345