Letíte do Kanady? Od listopadu už vám pas stačit nebude. Do letadla vás nepustí bez elektronické registrace eTA

30.9.2016

Už jen necelých šest týdnů můžete do Kanady létat pouze s platným cestovním pasem. Od 10. 11. 2016 si k němu musíte pořídit elektronické cestovní povolení, tzv. eTA (Electronic Travel Authorization). 


Jak si vyřídit elektronické cestovní povolení eTA do Kanady.

Kvůli eTA nemusíte vážit cestu na kanadskou ambasádu, získáte ho relativně jednoduše on-line na webu www.canada.ca/eta, zabrat by to mělo jen několik minut. K úspěšnému vyřízení eTa potřebujete platný pas, platební kartu a email. eTA vás přijde na zhruba 130 korun (7 kanadských dolarů) a podle doporučení kanadských úřadů byste si ji měli vyřídit ještě před zakoupením letenky. Pozor, nenechte se nachytat a nevyřizujte eTA na jiných portálech - ty si totiž účtují i několikanásobky administrativního poplatku.

Jak získat eTA

Informace pro registraci: cic.gc.ca/eta

Vlastní registrace: cic.gc.ca/eta/welcome

Info MZV ČR: www.mzv.cz

eTA si musí od listopadu vyřídit občané všech zemí, které mají s Kanadou bezvízový styk, tedy i Češi a Slováci, a to i v případě, že Kanada je na jejich cestě jen tranzitní zemí.

eTA je elektronicky propojena s vaším pasem a platí 5 let nebo po dobu platnosti pasu. I nadále platí, že bezvízová návštěva Kanady – i s platnou registrací eTA - je určena pouze pro krátkodobý pobyt. Podrobné informace, například, jak je to v případě osob mladších 18ti let, najdete na této stránce webu českého ministerstva zahraničí. 

Elektronickou cestovní registraci nepotřebují občané USA a cestující s platným kanadským vízem. Kanadští občané (včetně občanů s dvojím občanstvím a držitelů kanadského povolení k trvalému pobytu) o registraci eTA žádat nemohou.

Do Kanady můžete od 10. 11. 2016 letět jen s eTA. (Ilustrační foto Lester B. Pearson airport Toronto. Autor: Bruce Bennett/Getty Images)Zoom gallery
Do Kanady můžete od 10. 11. 2016 letět jen s eTA. (Ilustrační foto Lester B. Pearson airport Toronto. Autor: Bruce Bennett/Getty Images)

Držitelé dvojího občanství, tj. kanadského a českého, musejí od 10. 11. 2016 k cestě do Kanady použít výhradně kanadský cestovní pas, na český pas cestovat nelze. Další informace kanadské strany najdete zde a zde.

Systém cestovní regsitrace eTA je velmi podobný americkému ESTA vízu. Zavedením eTA chce Kanada zamezit vstupu nežádoucích osob na své území. Zavedla ho v létě 2015 s přechodným obdobím do 29. září 2016, nyní prodlouženým až do 9. 11. 2016. Od desátého listopadu ale bude eTA nezbytná pro veškerý bezvízový styk bez výjimky a bez eTA vás na palubu letadla skutečně nepustí.  

-fr-

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Letíte do Kanady? Od listopadu už vám pas stačit nebude. Do letadla vás nepustí bez elektronické registrace eTA
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 21.06.2004 se stalo...
21.06.2004
SpaceShipOne, první soukromý stroj s lidskou posádkou, překonal výšku 100 kilometrů nad povrchem Země, která je považována za hranici vesmíru. Pilotoval ho Mike Melvill, bývalý zkušební pilot.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »