Den 7

24.3.2015

Letový den 7 začal deštěm na Rhodosu, pokračoval velmi nízkou oblačností nad mořem a letově skončil těžkými dešti před ostrovem Syros. Natáčení videa i fotografování se tak zkomplikovalo, ale pár záběrů dává alespoň jiný a možná také zajímavý pohled na řecké ostrovy bez slunce.

Po startu jsem doletěl nad město Rhodos a pokračoval kolem turecké hranice k ostrovu Tilos a následně Nisyros, což je vlastně zbytkově doutnající vulkán, který jsem chtěl ještě jednou natočit, protože při minulé cestě mi tu selhala kamera. Tentokrát těsně nad ním seděl mrak a ze shora jsem se do něj tedy nemohl dostat. Celý jsem jej musel obletět ve výšce menší než vrchol prstence jeho kráteru a po chvíli jsem našel vykotlanou část, kudy jsem se do prostoru kráteru dostal. Mrak se mezitím trošku zdvihl a tak se mi podařilo vnitřek v kráteru udělat dvě 360ozatáčky, nafilmovat a nafotit kráter i vesničku na jeho okraji a na druhé straně zase odletět. Připadal jsem si  chvíli jako vosa v láhvi od okurek. Vzduch byl při průletu cítit ostrým zápachem síry, takže zřejmě ten vulkán mrtvý úplně není. Odvaha obyvatel vesniček na břehu ostrova pod vulkánem i na vrcholku prstence nad vulkánem musím být velká – postavit si zde dům a bydlet tu není asi jednoduché rozhodnutí. Jak to mají s pojištěním, to nevím.

Zoom gallery  Zoom gallery

Pak jsem pokračoval po své trase přes ostrovy Astipaiaia a Amorgos, které jsem při minulé cestě nezvládl přeletět. Za ostrovem Amorgos jsem se stočil nad Naxos a Paros a plánoval jsem přímý let na Syros. Přede mnou se ale spustil těžký déšť a viditelnost se zásadně zredukovala. Stočil jsem se tedy na Mykonos, který má ale větší letiště, se kterým jsem musel domluvit svůj průlet jejich prostorem. Vše se podařilo, ale kus silného deště jsem nakonec musel stejně proletět, protože se mezitím rozšířil prakticky po celé oblasti.

Zoom gallery  Zoom gallery

Letiště na ostrově Syros je umístěné na skalní plošině asi 100 metrů nad mořem. Prakticky nic se tam neděje, protože na Syros létá jen jedna linka denně a místní aeroklub skončil kvůli finančním problémům svou činnost už asi před dvěma roky. Jsou tu ale velmi příjemní lidé a je možné si nechat přivézt benzin od místní pumpy, což je skvělé. Zbytek dne jsem strávil na Syrosu. 

Loading...

Kavkaz 2015

Loading...

Kavkaz 2015

.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 17.06.1955 se stalo...
17.06.1955
První let sovětského dopravního letounu Tupolev Tu-104.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »