Letadlem nad horskými středisky v Alpách

8.1.2021

alpy_2015,_epizoda_4,_cz_2020_-_final.mp4_snapshot_02.43_[2021.01.06_17.44.50].jpgV rámci oblíbeného pořadu Svět z nebe na Televizi Seznam jsme uvedli sérii videí z přeletu téměř celých Alp. Podívejte se s námi.

alpy_2015,_epizoda_4,_cz_2020_-_final.mp4_snapshot_02.43_[2021.01.06_17.44.50].jpg

 

1. Rakouské Alpy ze vzduchu – Grossglockner, Kaprun, Zell am See a Innsbruck

Počasí v Příbrami bylo při odletu nejisté, ale v Alpách krásně svítilo slunce. To nás vyhnalo hned z letiště Zell am See ke Grossglockneru. Údolí, které k němu vede, stoupá ale na konci hodně strmě, a tak jsme museli na jeho konci chvíli kroužit, abychom nastoupali potřebnou výšku. Po Grossglockneru a jeho působivém okolí uvidíte Mittersill i zajímavou přehradu a lyžařské vleky u Kaprunu. Po bleskovém mezipřistání v Zell am See pak i přelet dalších horských sjezdovek a přistání v Innsbrucku.

 

2. Let z Innsbrucku do Sionu – Brenner, Chur, Bernské Alpy i ledovec Aletsch v krásném slunci

V Innsbrucku jsme museli kvůli mlze čekat až do 2. hodiny odpoledne. Když jsme konečně mohli odletět, dostali jsme se za pár minut nad Brennerský průsmyk, ledovcová pole i řadu sjezdovek a vleků. Asi po hodině letu jsme se propracovali k Bernským Alpám ve Švýcarsku. Dnešní video vám proto ukáže, jak krásné je vznášet se nad ledovcem Aletsch nebo si prohlížet vrcholky Bernských Alp zalité ve slunci.

banner_do_clanku_fr_special_b_meteo.jpg

 

3. Mont Blanc, Ženevské jezero, Eiger - vše zalité ve slunci a sněhu

V tomto desetiminutovém videu, se proletíte v krásném počasí nad nejpůsobivějšími částmi švýcarských a francouzských Alp. Mimo místa zmíněná v nadpisu proletíte také údolím řeky Rhony před tím, než se ztratí v Ženevském jezeře, uvidíte ledovcová pole na vrcholcích Bernských Alp, několik alpských ledovců i města Chamonix a Albertville. Podíváte se také na ikonickou severní stěnu Eigeru, jejíž slezení stálo životy již více než 60 horolezců a která je hlavním dějištěm filmu „Vražedná stěna“ postaveného na skutečných událostech. Mezi přistáními na obou letištích města Grenoble (Isére a Le Versoud) si prohlédnete horské středisko Alp d´Huez i jeho, mezi piloty proslavené, horské letiště. Na závěr tohoto úžasného letového dne pak v západu slunce přeletíte zasněžené vrcholky Alp z francouzského Grenoblu do italské Aosty.

 

4. Ledová pole masivu Mont Blanc, Matterhorn, Monte Rosa i Dachstein – proleťte to vše s námi

Italské údolí Aosta končí masivem Mont Blanc, který si na dnešním videu můžete detailně prohlédnout. Tento pohled shodou okolností ukazuje téměř přesně i trasu posledních částí letu dvou různých letadel Air India, která do masivu Mont Blanc v listopadu 1950 (letadlo Constellation) a  lednu1966 (letadlo Boeing 707) narazila během jejich klesání na mezipřistání do Ženevy na trati Londýn-Bombaj.
V horní části masivu Mont Blanc dnes začínají úžasné lyžařské trati i odsud po horských úbočích stékají do přilehlých údolí mohutné ledovce. Během našeho letu směrem k italskému Bolzanu si prohlédnete průsmyk Svatého Bernarda, ikonickou horu Matterhorn i mohutnou Monte Rosa. Po krátkém mezipřistání v Bolzanu, pak uvidíte i populární středisko Zell am See a celou oblast pohoří Dachstein.

 

Tímto videam jsme se s Alpami prozatím rozloučili. Další seriál unikátních leteckých videí, který pro vás máme v programu Svět z nebe přichystaný, vám ukáže krásy i drsnost Aljašky včetně Beringova průlivu i nádheru západní Kanady. Tyto méně známé, ale úžasné části naší planety si vaši pozornost určitě zaslouží. Sledujte nás každý pátek na TV Seznam, nebo zde na stránkách Flying Revue.

Reportáže a foto galerie z jednotlivých etap cesty naleznete na následujících odkazech:

Letadlem nad horskými středisky v Alpách: Den 1

Letadlem nad horskými středisky v Alpách: Fotogalerie, Den 1

Letadlem nad horskými středisky v Alpách: Den 2

Letadlem nad horskými středisky v Alpách: Fotogalerie, Den 2

Letadlem nad horskými středisky v Alpách: Den 3

Letadlem nad horskými středisky v Alpách: Fotogalerie, Den 3

Letadlem nad horskými středisky v Alpách: Den 4

Letadlem nad horskými středisky v Alpách: Fotogalerie, Den 4

 kniha_eozn.jpg

 

 

Flying Revue > Expedice > Alpy 2015 > Letadlem nad horskými středisky v Alpách
.

         Máme pro vás »

FR 4/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 07.10.1914 se stalo...
07.10.1914
Narodil se jeden z nejslavnějších druhoválečných československých stíhacích pilotů, Josef František. Nad Anglií dosáhl sedmnácti ověřených sestřelů.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »