Létání na legendě Lockheed F-104

3.10.2020

S netradiční nabídkou přichází firma Starfighters z USA, která má základnu na Kennedyho vesmírném centru, v areálu NASA. A to létat s legendou Studené války Lockheed F-104!

Legenda Lockheed F-104 při pojíždění. Autor: William Missimer
Legenda Lockheed F-104 při pojíždění. Autor: William Missimer

Je to lákavé a neskutečně nevšední. Tím nadšení končí, jelikož cena za základní balíček atakuje hranici 18 tisíc dolarů, tedy necelých 395 tisíc korun. Za to podmínky jak se stát „jet fighterem“ jsou nízké, věk 18 let, postačíte si s licencí PPL, platný medical a splňovat hmotnostní a rozměrové specifikace. Tedy váha maximálně 110kg, výška maximálně 201cm, okolo hrudníku 132cm a v pase maximálně 122cm. Zajímavá je podmínka, kde budete muset předvést tah mezi 15-18kg. Také se kvalifikovat ke vstupu do NASA Kennedy vesmírného centra a jak jinak i to, že podepíšete dohodu o odpovědnosti. Co ale tímto získáte? Pilotní zkušenosti na letadle, které bylo jako tréninkové pro většinu kosmonautů v programu Mercury, nebo Apollo. V neposlední řadě i onu kvalifikaci na létání s tímto strojem.

Autor: United States Air Force – Isham, Marty (2010), U.S. Air Force Interceptors: A Military Photo Logbook 1946-1979, Specialty Pr Pub & Wholesalers
Autor: United States Air Force – Isham, Marty (2010), U.S. Air Force Interceptors: A Military Photo Logbook 1946-1979, Specialty Pr Pub & Wholesalers

Samotné letadlo je legendou letectví pro svoje neuvěřitelné výkony v rychlosti, ale i v dostupu, v němž má několik prvenství! V rychlém přehledu, jedná se o jednomotorový nadzvukový stíhací letoun americké výroby, od společnosti Lockheed Corporation. První vzlet byl 4. března 1958 a aktivně byl využíván až do roku 2004! Tedy neuvěřitelných 46 let ve službě. Dočkal se mnoha variant a vylepšení, ale nikdy nebyl oblíbený. Na dobrém jméně mu nepřidala aféra společnosti Lockheed ohledně prosazování nasazování onoho letounu v mnoha zemích po světě. Za to svým vzezřením přitahoval pozornost všude po světě, i dnes po více než 60 letech od prvního vzletu je nevšední. Vidět na vlastní oči jej můžete například v německém muzeu Flugausstellung P. Junio, o kterém jsem psal.

I dnes tohle letadlo vypadá neskutečně - Lockheed F-104. Autor: William Missimer
I dnes tohle letadlo vypadá neskutečně - Lockheed F-104. Autor: William Missimer

Lockheed F-104. Autor: William Missimer
Lockheed F-104. Autor: William Missimer

Pokud Vás nabídka nadchla a máte nadbytečné finance, je to nabídka pro Vás! Pokud jste stále nadšeni si tohle letadlo zkusit, zde jsou instrukce. Já se vrátím k Eurostaru a C172.

 

Autor textu: Tomáš Zach

Zdroj fotografií: Fly the Starfighter oficiální stránky / William Missimer

Flying Revue > Články > Historie letectví > Létání na legendě Lockheed F-104
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 21.06.2004 se stalo...
21.06.2004
SpaceShipOne, první soukromý stroj s lidskou posádkou, překonal výšku 100 kilometrů nad povrchem Země, která je považována za hranici vesmíru. Pilotoval ho Mike Melvill, bývalý zkušební pilot.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »