Létání pro dobrou věc - Charity Flyers 2021

8.8.2021

Charity Flyers, skupina nadšených amatérských pilotů z různých evropských zemí, zahajuje v roce 2021 své turné z Německa na Tenerife. S tímto cílem, se skupina vydává do nejzazšího koutu Evropy, aby tam podpořila projekt pomoci "Hope & Light".

Josef Reitter, jako jeden z iniciátorů Charity Flyers, se těší na výlet na Tenerife
Josef Reitter, jako jeden z iniciátorů Charity Flyers, se těší na výlet na Tenerife

Celkem 10 pilotů a šest sportovních letadel z různých zemí se 28. srpna 2021 sejde na letišti v Augsburgu, aby zahájili své letecké safari při letu za vidu na africký kontinent s cílem cesty na severu ostrova Teneriffe. Zvláštností této cesty je sběr darů pro sociální projekt "Hope & Light", aby je bylo možné předat v cíli v Puerto de la Cruz.

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

"Projekt "Hope & Light" podporuje mladé matky s malými dětmi, které se kvůli rodinným nebo ekonomickým okolnostem ocitly doslova na ulici a nemají již žádnou ochranu," vysvětluje německá projektová manažerka Rotary klubu Jutta Dornhege Alvarezová, "zvláště v současné době, kdy míra nezaměstnanosti mezi mladými lidmi přesahuje 50 %, jsou tyto ženy s malými dětmi obzvláště zranitelné." Kanárské ostrovy jsou obvykle známé pouze jako prázdninová destinace, o někdy velké chudobě na tomto souostroví se v našich médiích téměř nepíše. Obětavý iniciátor projektu se společně s místní organizací pro pomoc stará o dočasné bydlení, péči, výchovu dětí, a pokud je to možné, i o opětovné začlenění postižených žen na trhu práce.

Naše letadla na letišti Groningen
Naše letadla na letišti Groningen

Charity Flyers si samozřejmě své náklady na let a cestu financují zcela sami a 100 % darů jde na projekt. "Spojení našeho koníčku se sociálním projektem v cíli našich výletů dává celé akci zvláštní hodnotu," říká Wolfgang Czizegg z Charity Flyers z Mnichova. Přátelé a známí, zaměstnavatelé, firmy v okolí a zájemci z širšího okolí jsou oslovováni přímo nebo prostřednictvím sociálních médií s cílem získat co nejvíce lidí pro příspěvek na projekt pomoci.

banner_knizni_edice_640x200_2.jpg

Plán cesty je již stanoven a letadla se připravují na dlouhou cestu, všichni piloti jsou očkováni a tak mohou cestovat přes státní hranice. "Všichni jsme velmi dobře připraveni, napětí stoupá,"hlásí Sepp Reitter z České Republiky, jeden z iniciátorů Charity Flyers. "Některá letadla jsou již 45 let stará, ale s dobrou přípravou to zvládneme." A v posledních měsících proběhla dostatečná příprava. Od podzimu 2020 se skupina pravidelně schází prostřednictvím videokonferencí, určuje společný směr a schvaluje jednotlivé programové body.

Takže „Charity Flyers 2021, Teneriffa“ může začít jak sbírkou, tak s výletem. A pokud vše půjde dobře, další akce je naplánována již na rok 2022.

Více informací najdete na www.charity-flyers.de

 

Autor: Josef Reitter

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Létání pro dobrou věc - Charity Flyers 2021
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 20.06.1937 se stalo...
20.06.1937
Tříčlenné posádce hrdiny SSSR Valerije Čkalova se jako první podařilo přeletět z Moskvy přes severní pól do USA. K letu použila letoun ANT-25 z kanceláře Andreje Tuploveva, zkonstruovaný ovšem Pavlem Suchojem.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »