Letecký den na Chebském letišti

15.8.2020

výstřižek.jpg

Zřejmě největší letecká akce letošního roku se pomalu blíží! Každý týden organizátoři přichází s novinkami, které se pro návštěvníky chystají a nutno uznat, že je jich opravdu velká spousta! Navíc je to 100 let od založení tohoto letiště. Tedy dokonalé spojení!

V předchozím článku, kde jsem informoval o návštěvě legendárního obojživelného letounu Consolidated PBY, zvaný  Catalina, nebo o akrobatickém kvartetu The Flying Bulls Aerobatics Team, přichází organizátoři s dalším lákadlem! A to je potvrzení od Armády České republiky o účasti dvojice Gripenů, tedy Saab JAS-39 z 21. základny v Čáslavi, kteří provedou zásah na civilní letoun, tím má být Beech 58 Baron! Mimo jiné z řad armády České republiky přiletí i legendární bitevní vrtulník Mil Mi-24 z 22. základny v Náměšti nad Oslavou.

Na Chebském letišti nebude chybět ani ozdoba leteckého světa v podobě Beechcraftu C-45H Expeditor, vyrobeného v roce 1942 v USA. Nyní hangárovaném na Letňanském letišti a který lze spatřit v mnoha filmových snímcích.

Cvičný stroj Boeing B75 Stearman
Cvičný stroj Boeing B75 Stearman

Účast také přislíbil spolek Classic Trainers (https://www.flying-revue.cz/novinky-u-classic-trainers-hangar-3-letiste-plzen-line-lkln) z letiště Líně u Plzně. Těšit se tak můžete na dva legendární cvičné stroje z 2.světové války v podobě Harvard Mk.II a nebo na krásný cvičný dvouplošník Boeing B75 Stearman v typické žluté barvě. Za třešničku na leteckém dni lze považovat burácení motoru Rolls-Royce Packard Merlin 266 v Supermarine Spitfire Mk.XVIE, který zde provede jistě pár průletů. Na ten zvuk se již nyní těším!

The Flying Bulls Aerobatics Team na Chebském letišti v roce 2017
The Flying Bulls Aerobatics Team na Chebském letišti v roce 2017

Program je velice nabitý a tak lze dodat, že je v plánu ještě ukázka hašení požárů z letounu Antonov AN-2, cvičná letadla československé armády v podobě JAK11, Delfín L-29 a Albatros L-39! Každý si zde přijde na své a nesmím opomenout bezmotorové létání, to v podobě neuvěřitelného trojvleku větroňů SF 27A, které budou taženy opět tím, co jsme slýchávali posledních 40 let nad našimi poli a tím je Z37A Čmelák. Doporučuji navštívit stránky Leteckého dne Cheb a projít si program na oba dva dny - https://www.leteckydencheb.cz/?locale=cs . Klasické zpestření leteckého dne si lze dopřát  v podobě vyhlídkových letů v letadle nebo ve vrtulníku, a to mezi 9:00 až 12:00, tedy před začátkem hlavního programu, a opět po jeho ukončení a to až do 19:00.

 

Náhled na sobotní program je dechberoucí
Náhled na sobotní program je dechberoucí

 

Vstupenky jsou v předprodeji za cenu 210 Kč za dospělého a 60 Kč za dítě (7-12 let) na stání. Pořadatelé také přichází s možností si zakoupit vstupenku do Zlaté zóny, tedy na tribunu za cenu 650 Kč za dospělého a 300 Kč za dítě (0-12 let). S pěknou akcí přichází do sekce stání, kde je vstup zdarma pro děti do 6 let, držitelům průkazu ZTP a nebo ZTP/P.

Flying Revue bude u toho, na místě budete mít možnost si vzít výtisk našeho časopisu. Tedy již jen doufám a držím palce na vydařené počasí. Na článek a fotografie z tohoto leteckého dne se můžete těšit v budoucím čísle 06/2020!

 Časopisy jsou pro Vás připravené a budou čekat na letišti
Časopisy jsou pro Vás připravené a budou čekat na letišti

 

Autor článku: Tomáš Zach

Foto: archiv autora

Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > Letecký den na Chebském letišti
.

         Máme pro vás »

FR 5/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 21.09.1964 se stalo...
21.09.1964
Z letiště v Palmdale v Kalifornii provedl úspěšně svůj první let prototyp stroje North American XB-70 Valkyrie.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456