12 milionů pasažérů loni prošlo Letištěm Praha

20.1.2016

Jakoby celé Česko prošlo v roce 2015 Letištěm Václava Havla. Letiště slaví rekord a chystá se na další.

Jako by všichni obyvatelé Česka včetně nemluvňat a ještě dva miliony k tomu prošly za loňský rok některou z odletových bran Letiště Praha. Tolik lidí v roce 2015 využilo naše největší letiště při cestě na dovolenou nebo za byznysem. Přesně to bylo 12 030 928 cestujících, nejvíc v historii letiště.

Podívejte se na webu Flying Revue na živý přenos z přistávací dráhy 06/24 na Letišti Praha včetně audiokomunikace s věží (po rozkliknutí obrázku srolujte na stránce na okno Playtvak.cz).
Podívejte se na webu Flying Revue na živý přenos z přistávací dráhy 06/24 na Letišti Praha včetně audiokomunikace s věží (po rozkliknutí obrázku srolujte na stránce na okno Playtvak.cz).
Jedná se o výrazný meziroční nárůst, a to o více než tři čtvrtě milionu cestujících, což je nejvíc za posledních deset let. „Meziroční nárůst počtu cestujících o 7,9 % potvrzuje trvající zájem o leteckou dopravu v regionu a zároveň velký potenciál Letiště Václava Havla Praha," říká Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu. 

K růstu podle Řehoře přispěla i intenzivní jednání s leteckými dopravci a nový program slevových pobídek, kterým letiště aktivně motivovalo stávající partnery k otevírání nových destinací a nasazování větších letadel. Zároveň se podařilo do Prahy přilákat nové dopravce - za loňský rok si Český Aeroholding připsal na účet 27 nových leteckých spojení a příchod 8 nových aerolinek na český trh.

V průměru letištěm prošlo třiatřicet tisíc pasažérů denně, v době dovolených i víc. Rekordmanem je 16.srpen s takřka padesáti tisíci cestujícími, přičemž srpen drží i nejlepší měsíční čísla s 1 377 tisíci odbavených pasažérů. 

Letiště Václava Havla se chystá pokořit rekord i příští rok. "Nárůst počtu cestujících očekáváme i v tomto roce, mohl by se pohybovat okolo 5 %. Pokud výsledky v rámci roku neovlivní žádné nepříznivé faktory, mohli bychom se v letošním roce v objemu odbavených pasažérů dostat na historický rekord,“ dodal Řehoř.

Flying Revue > Články > Letecká doprava > 12 milionů pasažérů loni prošlo Letištěm Praha
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 23.07.1983 se stalo...
23.07.1983
Duchapřítomnost posádky a velká dávka štěstí zachránila před 25 léty, 23. července 1983, život 61 pasažérům a osmi členům posádky Boeingu 767-200 při incidentu, který vešel do historie pod názvem Gimli glider.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »