12 milionů pasažérů loni prošlo Letištěm Praha

20.1.2016

Jakoby celé Česko prošlo v roce 2015 Letištěm Václava Havla. Letiště slaví rekord a chystá se na další.

Jako by všichni obyvatelé Česka včetně nemluvňat a ještě dva miliony k tomu prošly za loňský rok některou z odletových bran Letiště Praha. Tolik lidí v roce 2015 využilo naše největší letiště při cestě na dovolenou nebo za byznysem. Přesně to bylo 12 030 928 cestujících, nejvíc v historii letiště.

Podívejte se na webu Flying Revue na živý přenos z přistávací dráhy 06/24 na Letišti Praha včetně audiokomunikace s věží (po rozkliknutí obrázku srolujte na stránce na okno Playtvak.cz).
Podívejte se na webu Flying Revue na živý přenos z přistávací dráhy 06/24 na Letišti Praha včetně audiokomunikace s věží (po rozkliknutí obrázku srolujte na stránce na okno Playtvak.cz).
Jedná se o výrazný meziroční nárůst, a to o více než tři čtvrtě milionu cestujících, což je nejvíc za posledních deset let. „Meziroční nárůst počtu cestujících o 7,9 % potvrzuje trvající zájem o leteckou dopravu v regionu a zároveň velký potenciál Letiště Václava Havla Praha," říká Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu. 

K růstu podle Řehoře přispěla i intenzivní jednání s leteckými dopravci a nový program slevových pobídek, kterým letiště aktivně motivovalo stávající partnery k otevírání nových destinací a nasazování větších letadel. Zároveň se podařilo do Prahy přilákat nové dopravce - za loňský rok si Český Aeroholding připsal na účet 27 nových leteckých spojení a příchod 8 nových aerolinek na český trh.

V průměru letištěm prošlo třiatřicet tisíc pasažérů denně, v době dovolených i víc. Rekordmanem je 16.srpen s takřka padesáti tisíci cestujícími, přičemž srpen drží i nejlepší měsíční čísla s 1 377 tisíci odbavených pasažérů. 

Letiště Václava Havla se chystá pokořit rekord i příští rok. "Nárůst počtu cestujících očekáváme i v tomto roce, mohl by se pohybovat okolo 5 %. Pokud výsledky v rámci roku neovlivní žádné nepříznivé faktory, mohli bychom se v letošním roce v objemu odbavených pasažérů dostat na historický rekord,“ dodal Řehoř.

Flying Revue > Aktuality > Letecká doprava > 12 milionů pasažérů loni prošlo Letištěm Praha
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
.

         Máme pro vás »

Předplatné jako dárek:

Skvělý vánoční dárek pro vaše blízké:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

FR 1/2020: Už brzy!

Zoom gallery


Předplatné:

..
12345

PilotShop.cz:

..
12

Kurz VFR to IMC:


Kurz, který vám může zachránit život »

Let v simulátoru L-410:


Z centra Prahy na Heathrow i do Lukly

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Vánoční balíčky 2019:


Ušetříte až 150,- Kč »
VFR angl.komunik.+Svět let.dopravy II »
Učebnice pilota+VFR angl.komunik. »

Knihy:

..
12345

FR 6/2019 je v prodeji:

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kurz VFR zahr. lety:


Pro velký úspěch opakujeme 
Vhodné i jako dárek

Kalendárium:

Dne 14.12.1782 se stalo...
14.12.1782
První testovací let horkovzdušného balónu bratří Josepha-Michela a Jacquese-Étienna Montgolfierových. Balón uletěl téměř dva kilometry.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345