Letiště Praha je ve své kategorii podle dopravců nejlepší na světě. Včera ho ocenili v Barceloně

26.9.2017

Letiště Václava Havla Praha. Foto: Český aeroholdingLetiště Václava Havla Praha. Foto: Český aeroholding
Letiště Václava Havla Praha. Foto: Český aeroholding

Už podruhé získalo Letiště Václava Havla Praha nejvyšší ocenění World Routes Marketing Award. Zástupci letiště cenu převzali včera v rámci World Routes Development Forum v Barceloně.

Zástupci Letiště Praha převzali ocenění pro nejlepší letiště světa podle leteckých dopravců v pondělí 25. září 2017  v Barceloně. Foto: Letiště Praha, a.s.Zoom gallery
Zástupci Letiště Praha převzali ocenění pro nejlepší letiště světa podle leteckých dopravců v pondělí 25. září 2017 v Barceloně. Foto: Letiště Praha, a.s.

Letiště zvítězilo v celosvětové konkurenci ostatních letišť podruhé ve své historii. Do užší nominace na ocenění v kategorii 4-20 mil. odbavených cestujících ročně se vedle Letiště Václava Havla Praha zařadila evropská letiště Krakov, Birmingham, Neapol a novozélandský Auckland. Letecké společnosti při hlasování posuzovaly schopnost letišť realizovat jejich požadavky v rámci každodenní spolupráce, způsob, jakým přistupují k budování vzájemných vztahů či poskytování dat, ale i nabízené pobídkové programy.

V neposlední řadě hodnotili marketingové kampaně a komunikační a prezentační aktivity letišť vůči obchodním partnerům a veřejnosti.

Letiště Praha stejné ocenění získalo už v roce 2015 v jihoafrickém Durbanu. V loňském roce získalo letiště titul „Highly Commended Airport“ v rámci Routes Europe Marketing Awards a pravidelně se umisťuje i v užší nominaci.

Letiště Praha, které letos oslavilo osmdesáté výročí zahájení provozu, ale míří - co se týče kategorie - v budoucnu výš. Loni totiž letištěm prošlo 13 074 000 cestujících, podle čísel za první pololetí 2017 by letos mohl rekord padnout opět. Do konce června totiž letiště odbavilo celkem 6 764 752 cestujících, což je o téměř o 1,2 milionů více, než za stejné období loňského rekordního roku.

Sledujte odlety z Prahy živě na webu FR.
Sledujte odlety z Prahy živě na webu FR.

Cena World Routes Marketing Award je od roku 1997 každoročně udělována výhradně zástupci leteckých společností a je rozdělena do pěti kategorií – čtyři kategorie reflektují velikost letiště a počet odbavených cestujících a samostatná kategorie je ustanovena pro ocenění nejlepší destinační marketingové kampaně.

World Routes Development Forum, největší mezinárodní událost letecké dopravy, se letos konalo po třiadvacáté. Jedná se o platformu pro všechny, kdo rozhodují o rozvoji letectví, tj. letecké společnosti, letiště, turistické organizace apod. V rámci fóra se plánuje rozvoj služeb v leteckém odvětví i nová letecká spojení. Více na www.routesonline.com. Letos se forum konalo od 23. do 26. září 2017 v Barceloně.

Zdroj: Letiště Praha, a.s.

Letecká doprava na Flying Revue
”Flying

Letadla, dopravci, rádce cestujícího - vše co vás zajímá o létání, najdete v naší sekci Letecká doprava.

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Aktuality > Letecká doprava > Letiště Praha je ve své kategorii podle dopravců nejlepší na světě. Včera ho ocenili v Barceloně
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
.

Pilotní legendy:

FR 1/2018: Už jsi četl?

Inzerce: 

..
12345

Živě z dráhy 06/24:

Novinka: Palubní desky

Inzerce

Reklama

Klíčenky pro piloty

Trička pro piloty

Speciál pro piloty:

Edice Flying Revue:  

..
12345

Kalendárium:

Dne 17.01.1963 se stalo...
17.01.1963
Experimentální raketoplán North American X15 A pilotovaný Joe Walkerem dosahuje výšky 82 600 m (271,000 feetů). Díky dosažené výšce letu se tak Walker stává oficiálně astronautem.
zavřít

Práce v letectví:

Předplatné:

..
1234

Přednášky, kurzy FR:

Knihy:

..
12

Naši partneři:

..
12345