Letiště Praha převzalo správu nad několika službami

8.3.2021

Letiště Václava Havla Praha přebírá od března 2021 pod svou správu provoz asistenčních služeb pro cestující s omezenou schopností pohybu a orientace (PRM – Passenger with Reduced Mobility) a přepážku odbavení nadrozměrných zavazadel.

 lp_asistenční_služby_1.jpg

Tyto služby doposud zajišťoval externí dodavatel, společnost MaidPro Service. Ve všech případech služby fungují pro cestující ve stejném režimu. Cílem Letiště Praha je zvýšit kvalitu těchto služeb a mít možnost flexibilněji reagovat na případné změny.

 lp_asistenční_služby_2.jpg

„U všech služeb jsme zachovali stávající systém. Například u asistenčních míst zůstává stejná jejich poloha, označení, kontakty i nabízené služby. Cestující tak nepoznají žádný rozdíl. Ani přepážky nadrozměrných zavazadel nebudeme nikam přesouvat,“ říká David Prošek, manažer zodpovědný za asistenční služby a odbavení nadrozměrných zavazadel, a doplňuje: „Klademe vysoké nároky na kvalitu zákaznické zkušenosti. Proto je pro nás zásadní mít tyto důležité služby ve svých rukách, mít přímý vliv na jejich kvalitu a mít možnost měnit a zlepšovat je flexibilně kdykoliv bude potřeba.“

lp_asistenční_služby_3.jpg

banner_kryty_mobilu_clanek.jpg

lp_asistenční_služby_4.jpg

Letiště Praha se na přechod služeb od externího dodavatele připravovalo delší dobu. Došlo k nákupu potřebného inventáře v terminálech, jako jsou například ortopedické vozíky či vynášecí židle pro průjezd uličkou v letadle. Dále letiště investovalo do vhodné techniky na letištní plochu, a to do vozidel se zdvihací kabinou (ambulifty) a upravených minivanů. Přechod služeb si vyžádal také personální posílení, kdy Letiště Praha přijalo do nově vzniklé organizační jednotky přes 50 zaměstnanců.

 lp_asistenční_služby_5.jpg

banner_do_clanku_fr_special_b_meteo.jpg

lp_asistenční_služby_6.jpg

Letiště Praha nabízí služby asistence jak při odletu, tak při příletu. V areálu se nachází celkem 20 kontaktních míst, ze kterých může cestující požádat o pomoc. Na každém terminálu se v rámci kontaktního místa nachází také jedna komfortní zóna, kde se cestujícímu již napřímo věnuje letištní asistent. Cestující si může službu zarezervovat dopředu, což Letiště Praha přímo doporučuje. Asistenti se tak budou moci cestujícímu věnovat ihned. Všechny potřebné informace pro využití služeb asistence, včetně všech kontaktů, najdou cestující na webových stránkách Letiště Praha www.prg.aero. Speciální přepážky nadrozměrných zavazadel se i nadále nachází v odletové hale Terminálu 1 i 2. Všechny informace, jak postupovat při odbavení či vyzvedávání nadrozměrného zavazadla, najdou cestující opět na stránkách Letiště Václava Havla Praha.

Další aktuální informace naleznete na Twitteru Letiště Praha @PragueAirport.

 

Autor: Tisková zpráva Letiště Praha

banner_sld_ii_185x65_fr_01032021_2.jpg

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Letiště Praha převzalo správu nad několika službami
.

         Máme pro vás »

Vánoční nabídka!

Výhodné Vánoční balíčky! »

Speciály:

..
12

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Hledáte práci u letadel?

               Direct Fly

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 30.11.1907 se stalo...
30.11.1907
Glenn Curtiss založil společnost Curtiss Aeroplane and Motor Company, první společnost na výrobu letadel na území Spojených států.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »