Letiště Praha prohlubuje spolupráci s jihokorejským letištěm Incheon International Airport

24.5.2018

Linku mezi Prahou a Soulem operuje Korean Air. V době platnosti letního letového řádu na ni nasazuje B747-Linku mezi Prahou a Soulem operuje Korean Air. V době platnosti letního letového řádu na ni nasazuje B747-
Linku mezi Prahou a Soulem operuje Korean Air. V době platnosti letního letového řádu na ni nasazuje B747-
V úterý 22. května 2018 byla podepsána mezinárodní spolupráce mezi Letištěm Praha a společností Incheon International Airport Corporation (IIAC), která provozuje hlavní mezinárodní letiště v jihokorejském Inčchonu (Incheon International Airport) nedaleko Soulu.V úterý 22. května 2018 byla podepsána mezinárodní spolupráce mezi Letištěm Praha a společností Incheon International Airport Corporation (IIAC), která provozuje hlavní mezinárodní letiště v jihokorejském Inčchonu (Incheon International Airport) nedaleko Soulu.
V úterý 22. května 2018 byla podepsána mezinárodní spolupráce mezi Letištěm Praha a společností Incheon International Airport Corporation (IIAC), která provozuje hlavní mezinárodní letiště v jihokorejském Inčchonu (Incheon International Airport) nedaleko Soulu.
předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř ukazuje pražské letiště šéfovi korejského Mezinárodního letiště Inčchon, Dr. Il-Young Chungovipředseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř ukazuje pražské letiště šéfovi korejského Mezinárodního letiště Inčchon, Dr. Il-Young Chungovi
předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř ukazuje pražské letiště šéfovi korejského Mezinárodního letiště Inčchon, Dr. Il-Young Chungovi

Letiště Praha       Letiště Václava Havla Praha a jihokorejský hub Incheon International Airport prohlubují spolupráci. Zástupci provozovatelů se dohodli na výměně informací a zkušeností v oblasti provozu a rozvoje obou letišť potvrdili to tento týden smluvně na ruzyňském letišti. Dohoda by měla přinést i rozvoj leteckého spojení mezi Českem a Jižní Koreou.

V úterý 22. května 2018 byla podepsána mezinárodní spolupráce mezi Letištěm Praha a společností Incheon International Airport Corporation (IIAC), která provozuje hlavní mezinárodní letiště v jihokorejském Inčchonu (Incheon International Airport) nedaleko Soulu.

Memorandum o spolupráci bylo podepsáno v rámci návštěvy nejvyššího vedení IIAC v Praze, které si před samotným podpisovým aktem prohlédlo neveřejné prostory Letiště Václava Havla Praha. Strany se dohodly na společné spolupráci a sdílení zkušeností v mnoha oblastech, od bezpečnosti provozu, rozvoje produktů a služeb pro cestující a zvyšování jejich spokojenosti, přes rozvoj infrastruktury a rozvojové projekty letišť až po moderní trendy v digitalizaci. Ze vzájemné dohody vyplývá i to, že se experti obou stran budou pravidelně navštěvovat, vyměňovat si zkušenosti a vzájemně se inspirovat. Partnerství mezi oběma letišti má také podporovat rozvoj pravidelného leteckého spojení mezi Českou a Korejskou republikou. 

„Uvědomujeme si, že Mezinárodní letiště v Inčchonu je díky svému obrovskému provozu a rozvoji v mnoha oblastech technologicky napřed, a velmi si vážíme ochoty a vstřícnosti partnera spolupracovat s naším letištěm. Věříme, že s obnovením memoranda oživíme vzájemné vztahy. Již během návštěvy vedení Inčchonu jsme začali diskutovat aktuální témata jako je modernizace a digitalizace orientačních tabulí na letištích. Hledáme moderní technologické řešení pro ostatní jazyky, kterými se naši cestující ve větší míře dorozumívají. Orientace na letišti by pak mohla být cílena na konkrétní cestu cestujícího. Věřím, že se z toho stane jeden z našich společných projektů,” sdělil při podpisu memoranda Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. 

Prezident a šéf korejského Mezinárodního letiště Inčchon, Dr. Il-Young Chung, uvedl: „Vzhledem k předpokládanému neustálému růstu leteckého provozu na Letišti Václava Havla Praha předpokládáme, že memorandum o spolupráci uzavřené mezi našimi dvěma letišti nám pomůže při rozšiřování naší stávající sítě leteckých spojení. I nadále budeme uzavírat strategická partnerství s východoevropskými letišti, která mají velký rozvojový potenciál, s cílem rozvíjet Mezinárodní letiště Inčchon jako konkurenceschopný a vyhledávaný hub.“

Nové memorandum navazuje na původní verzi z roku 2013 a specifikuje konkrétní oblasti, ve kterých bude sdílení informací a výměna zkušeností probíhat. Jedná se zejména o samotný provoz a rozvoj letišť, zvyšování bezpečnosti a spokojenosti cestujících, ale i udržitelný rozvoj. Dohoda také reaguje na rozvoj nových technologií a odborníci obou letišť vyslovili zájem spolupracovat i v oblasti digitalizace, a nových technologií jako je biometrika či robotika. 

Za společnost Letiště Praha, a. s. podepsali nové memorandum pan Václav Řehoř, předseda představenstva, a Radek Hovorka, místopředseda představenstva, a za Incheon International Airport Corporation prezident a CEO pan Dr. Il-Young Chung.

-fr-

Zdroj a foto: Letiště Praha, a.s.

Zoom gallery

Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > Letiště Praha prohlubuje spolupráci s jihokorejským letištěm Incheon International Airport
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
.

         Máme pro vás »

FR 3/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 25.05.1964 se stalo...
25.05.1964
První vzlet proudového letounu Ryan XV-5 Vertifan, amerického experimentálního stroje s vlastnostmi V/STOL.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345