LKPL - Den otevřeného letiště

9.9.2020

Letošní rok není bohužel na letecké akce bohatý. Všichni víme proč. I tak se letos našlo pár pěkných příležitostí, při kterých jste mohli být. Buďte i u té následující a to na letišti Plzeň-Letkov 12.9.2020, na dni otevřeného letiště.

LKPL v plné kráse
LKPL v plné kráse

O oslavě k příležitosti 110 let od prvního vzletu na území Českého království v blízkosti Plzně, jsem již psal zde.  Připomínal se významný den letecké historie a to 26.květen 1910, oním významným pilotem byl Francouz Henri-Marie Jullerot. K této příležitosti byla připomínková akce na letišti Plzeň-Letkov a to přesně na den po 110 letech. Sešla se zde spousta nadšenců a obdivovatelů, byla i možnost vidět spousta pěkných letounů.

 Oficiální pozvánka
Oficiální pozvánka

Stojánka u příležitosti oslav 110 let letectví v Plzni
Stojánka u příležitosti oslav 110 let letectví v Plzni

Na následující akci v rámci oslav 110 let letectví jste mohli přijít do Mázhausu Plzeňské radnice, na výstavu historie Plzeňského letectví. Zde byla vystavena na desítkách panelů působivá přehlídka historie letectví kolem této západočeské metropole. Mohli jste se dočíst o všech spolcích, které v okolí působí, či působily a co vše dokázaly. 29. června proběhla vernisáž této výstavy, kde se vzpomínalo na významné osobnosti našeho letectví a mnozí z nich zde také byli, rád bych například zmínil pplk. let. v.v.  Jaroslava Krýda, pilota MIG-21, který dokonce s tímto letadlem po poruše motoru dvakrát nouzově přistál!

Vyčkávání na dráhu 26
Vyčkávání na dráhu 26

Vernisáž v Mázhausu
Vernisáž v Mázhausu

To hlavní, co nás ještě čeká, je ale Den otevřeného letiště na letišti Plzeň-Letkov (LKPL) v sobotu 12.9.2020, jak jsem zmínil na začátku. Dle pozvánky na oficiálních stránkách letiště, je program následující:

od 10:00 - přílety, statická ukázka, lety pro veřejnost
12:00 - 16:00 - letové ukázky současných a historických letadel a vrtulníků
od 16:00 - odlety, lety pro veřejnost

 Informační panely
Informační panely

Můžete se těšit na statické i letové ukázky, nebo se třeba nechat svézt na letech pro veřejnost. Je slíbený průlet větroně s proudovým motorem, nebo perfektní záchranářský vrtulník W3A Sokol. Pro ty nejmenší zde bude připravený skákací hrad. Samozřejmostí je i občerstvení. Zásadní informací je i to, že vstup je zdarma! Už jen přát, aby počasí vyšlo. Sledujte aktualizaci programu na oficiálních stránkách AK-Letkov, nebo na facebooku aeroklubu. Celá akce, je pod záštitou náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Plzeňského kraje, paní JUDr.Marcely Krejsové.

Předseda Aeroklubu Letkov - MUDr. Roman Lanzendorf
Předseda Aeroklubu Letkov - MUDr. Roman Lanzendorf

 Václav Král z LKPL
Václav Král z LKPL

Určitě u toho budu a těším se na Vás! 

 

Autor článku: Tomáš Zach

Foto: archiv autora

Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > LKPL - Den otevřeného letiště
.

         Máme pro vás »

FR 5/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 23.09.1913 se stalo...
23.09.1913
Roland Garros provedl první přelet Středozemního moře. Trasu z Saint-Raphaelu do Bizerty dlouhou 729 km proletěl za 7 hodin a 53 minut.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456