Polský LOT slaví sedmdesát let létání do Prahy

8.8.2016

TU-134 polské společnosti LOT, semdesátá léta na Ruzyni. Foto: Petr PopelářTU-134 polské společnosti LOT, semdesátá léta na Ruzyni. Foto: Petr Popelář
TU-134 polské společnosti LOT, semdesátá léta na Ruzyni. Foto: Petr Popelář
Embraer 170 v barvách LOT. Zdroj: Lot.comEmbraer 170 v barvách LOT. Zdroj: Lot.com
Embraer 170 v barvách LOT. Zdroj: Lot.com
Embraer 170. Zdroj: Lot.comEmbraer 170. Zdroj: Lot.com
Embraer 170. Zdroj: Lot.com
Oslavy na letišti Václava Havla: Zleva: Jiří Vyskoč, ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha, a. s., Jarosław Strejczek, zástupce velvyslankyně Polské republiky v ČR, Jolanta Grala-Bednarcik, Country Manager LOT, Adrian Kubicki, ředitel tiskového oddělení LOT Polish Airlines. Zdroj: Archiv Letiště PrahaOslavy na letišti Václava Havla: Zleva: Jiří Vyskoč, ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha, a. s., Jarosław Strejczek, zástupce velvyslankyně Polské republiky v ČR, Jolanta Grala-Bednarcik, Country Manager LOT, Adrian Kubicki, ředitel tiskového oddělení LOT Polish Airlines. Zdroj: Archiv Letiště Praha
Oslavy na letišti Václava Havla: Zleva: Jiří Vyskoč, ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha, a. s., Jarosław Strejczek, zástupce velvyslankyně Polské republiky v ČR, Jolanta Grala-Bednarcik, Country Manager LOT, Adrian Kubicki, ředitel tiskového oddělení LOT Polish Airlines. Zdroj: Archiv Letiště Praha
Polský Embraer 175, jeden ze dvou typů, které létají pod značkou LOT do Prahy. Zdroj: Lot.comPolský Embraer 175, jeden ze dvou typů, které létají pod značkou LOT do Prahy. Zdroj: Lot.com
Polský Embraer 175, jeden ze dvou typů, které létají pod značkou LOT do Prahy. Zdroj: Lot.com
Embraer 175. Zdroj: Lot.com
Embraer 175. Zdroj: Lot.com
Boeing 787 Dreamliner v barvách LOT. Zdroj: Lot.com
Boeing 787 Dreamliner v barvách LOT. Zdroj: Lot.com

Polské aerolinie LOT slaví 70. výročí přímého leteckého spojení mezi Varšavou a Prahou a jsou tak jedním z mála dopravců, kteří do Prahy létají tak dlouho bez přerušení. První letadlo v barvách polského dopravce přistálo na Ruzyni 7. srpna 1946. Dnes LOT mezi Prahou a Varšavou létá až pětkrát denně.

Prahu LOT považuje za jednu ze svých nejdůležitějších evropských destinací, řada cestujících z Prahy využívá Varšavu jako přestupní letiště pro lety LOTu do dalších 60 měst v Evropě, Asii a Severní Americe. Společnost usiluje o to, aby se Varšava stala alternativou k velkým letištím v západní Evropě, protože nabízí kratší přestupní doby. "Doba přestupu na let do Tokia je necelá hodina a půl. Ještě kratší bude doba na přestup na lety do Soulu, naší nové destinace, do které začneme létat v říjnu,” říká Kubicki.


Embraer 170 přistává v Praze. Zdroj: HAMplanespotting, YouTube

V posledních letech popularita přímého spojení Prahy s hlavním městem Polska roste. Od roku 2010 se počet cestujících na lince zvýšil o 85 %, v první polovině letošního roku o 10% oproti stejnému období roku 2015. Od roku 2001 přepravil polský národní dopravce mezi Prahou a Varšavou přes milion cestujících. 

Současná flotila letadel společnosti LOT. Zdroj: Lot.comZoom gallery
Současná flotila letadel společnosti LOT. Zdroj: Lot.com

„Polské aerolinie LOT patří mezi nejvýznamnější letecké společnosti s dlouholetou tradicí, které na Letišti Václava Havla Praha působí, a jsou jedním z mála dopravců, kteří do Prahy létají nepřetržitě téměř od samého počátku provozu letiště," řekl Jiří Vyskoč, ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha.

LOT uskutečňuje lety mezi Prahou a Varšavou až 5x denně. Například dnes můžete do Varšavy letět z Prahy v 9.05h, ve 12.40h, v 17.00h a ve 20.40h, na lince jsou nasazeny letouny Embraer 170 nebo Embraer 175.

"Časový rozvrh je upůsoben tak, aby byla z jedné strany zachována flexibilita pro obchodní cestující mezi Českem a Polskem, a z druhé strany co nejkratší doby přestupů do většiny měst v Evropě, Severní Americe a v Asii," uvádí společnost v tiskové zprávě. LOT nabízí výběr ze tří cestovních tříd - kromě tříd Business a Economy také třídu LOT Premium Economy.


B787 Dreamliner ve službách LOT. Zdroj: Lot.com

LOT, celým názvem LOT Polish Airlines (polsky Polskie Linie Lotnicze LOT), ročně přepraví necelých 5 milionů cestujících do 60 destinací. Nabízí přímé spojení do USA, Kanady, Číny a Japonska.

Od ledna zprovoznil 20 nových spojení včetně dalekých destinací, například Tokiem. V říjnu se rozběhne další asijské spojení – do Soulu. Na všechny lety na dlouhé vzdálenosti nasazuje letouny Boeing 787 Dreamliner.

Ve flotile má kromě zmíněných letounů také Embraer 195, Boeing 737-400. Za čtyři roky oslaví LOT devadesátiny.

-fr-

zdroj a foto: LOT

 

Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > Polský LOT slaví sedmdesát let létání do Prahy
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Hlasujte pro Jirku Prušu!!!

Hlasujte pro Jirku Prušu »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345