Lufthansa slaví. Jako první evropský dopravce získala pátou hvězdu od Skytraxu a je ve světovém TOP 10

7.12.2017

Lufthansa s certifikátem pětihvězdičkového hodnocení od britské ratingové společnosti Skytrax. Foto: LufthansaLufthansa s certifikátem pětihvězdičkového hodnocení od britské ratingové společnosti Skytrax. Foto: Lufthansa
Lufthansa s certifikátem pětihvězdičkového hodnocení od britské ratingové společnosti Skytrax. Foto: Lufthansa

Renomovaná britská ratingová společnost Skytrax udělila ve svém nejnovějším hodnocení pětihvězdičkovou certifikaci německému leteckému dopravci Lufthansa. Lufthansa se tak jako první evropský dopravce ocitla mezi pouhými deseti světovými společnostmi, jež pětihvězdičkové ohodnocení mají. 

Lufthansa již několik let od Skytraxu dostává pět hvězdiček pro svou první třídu, nyní je to ale poprvé, kdy dostala pět hvězdiček jako celek. Dosud takto vysoké hodnocení získávaly téměř výhradně aerolinie z Asie.

Carsten Spohr, předseda představenstva společnosti Deutsche Lufthansa AG, udělení pěti hvězdiček vysoce oceňuje: "Do naší flotily jsme vložili velké investice - modernizovali jsme všechny kabiny, zavedli digitální služby, otevřeli nové salonky a zlepšili služby na palubě i na zemi," uvedl.  

Skytrax testuje společnosti a jejich služby z pohledu cestujícího. Celkem hodnotí 800 kriterií služeb dopravce na zemi i ve vzduchu. Patří mezi ně palubní servis, komfort cestování, stravování, bezpečnostní opatření, ale i zábavní systém, bezcelní nabídky a dalších služby.

Pro společnost Skytrax byla pro udělení páté hvězdy určující konzistence a stálost, s jakou Lufthansa modernizuje své vybavení a služby. Německý dopravce výrazně modernizoval kabiny všech tříd - first class, business, premium economy i economy. V roce 2020 se cestující mohou těšit na novou business třídu, jejíž premiéra se chystá v Boeingu 777-9. Lufthansa získala body také díky nové aplikaci a široké škále digitálních služeb na zemi i na palubě. 

„Obdržet pět hvězdiček od Skytraxu znamená pro leteckého dopravce totéž, co získat Oscara v uměleckém světě. Jen tento rok zakoupilo letenky Lufthansy pro odlety z Prahy přes 15 000 zákazníků Letušky.cz. Je skvělé, že všechny tyto lety probíhají ve vysokém standardu a Lufthansa ukazuje, že si chce tuto úroveň udržet i do budoucna. Například investicí do designu svých nových kabin business třídy, které chce představit v roce 2020,“ komentuje ocenění Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Kromě páté hvězdy si Lufthansa polepšila i v postavení v respektovaném žebříčku oblíbenosti, který rovněž sestavuje britský Skytrax. V nejnovějším žebříčku je Lufthansa celosvětově sedmá, z evropských společností je ale nejlepší. Rozhodlo o tom 19,8 milionu cestujících ze 105 různých zemí. Skytrax provádí průzkumy spokojenosti cestujícch už od devadesátých let minulého století. V roce 1999 pak poprvé udělila pět hvězdiček ve svém vlastním hodnocení. Pět hvězdiček dosud získalo pouze deset leteckých dopravců.

Cestující z Prahy mohou využít letů Lufthansy až 8x denně. Nejvíce se létá do Frankfurtu a Mnichova, mezikontinentálně pak do Miami, Tampy, Orlanda a Toronta. Průměrná cena letenky je 12 390,- Kč. 

-fr-

zdroj: lufthansa group, ami communications

logo_fr_transp.jpg

 

Flying Revue > Aktuality > Letecká doprava > Lufthansa slaví. Jako první evropský dopravce získala pátou hvězdu od Skytraxu a je ve světovém TOP 10
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
.

FR 4/2018 - už máte?

Poleťte s námi balónem:

Sledujte akci "100 letišť":

21.7.: LKZN, LKBA, LKKY, LKUH, LKVY, LKPM

Živě z dráhy 06/24:

e-Shop FR:

Letecká videa FR:

Inzerce: 

..
12345

Legendy čs. letectví:

Kalendárium:

Dne 18.07.1942 se stalo...
18.07.1942
Prototyp Messerschmittu Me 262 řízený testovacím pilotem Fritzem Wendelem provedl první vzlet za pomoci proudových motorů.
zavřít

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
12345

Práce v letectví:

Přednášky, kurzy FR:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345