Malované bezpečnostní video KLM

5.11.2015

Společnost KLM promítá od 1. listopadu cestujícím na všech mezikontinentálních letech naprosto inovativní bezpečnostní video.

Video společnosti KLM Royal Dutch Airlines bylo inspirováno unikátní dekorační technikou delftská modrá fajáns. Proslulý bílý porcelán s modrým dekorem vyráběné po staletí v holandském městě Delft je stejně jako aerolinka jedním z celosvětově známých symbolů Holandska.

V novém filmu s bezpečnostními pokyny pro pasažéry KLM se představujevíce než tisícovka speciálně pro tento účel malovaných dlaždic. Celý skriptbyl nejprve ručně překreslen dle delftské techniky na jednotlivé dlaždice a pak animován pokyn za pokynem do celého filmu. 

KLM spolupracuje již tradičně na svých nových konceptech leteckých tříd, interiérech i cateringu s předními holandskými designéry. Delftskou malbou se nechal inspirovat jižnovýkonceptstravování “Tasty blue” na palubách KLM EconomyClass. Vozíky, prostírání, příbory, papírové krabičky akelímkyjsou dekorovány prvky delftské modré fajáns. Ale již o mnoho let dříve, v roce 1950, nabídla aerolinka jako pozornost cestujícím v Business Class miniatury deftských domů, jejichž portfolio si pasažéři skládají dodnes.  

Flying Revue > Zprávy > Videa > Malované bezpečnostní video KLM