Martin Šonka bude závodit v novém AIR RACE X

27.8.2023

Český pilot Martin Šonka bude jedním z pilotů soutěžících v novém závodním konceptu s názvem Air Race X.

Jde o unikátní, zcela nový formát leteckých závodů navazující na již zaniklý Red Bull Air Race, ve kterém se Šonka stal v roce 2018 mistrem světa. Nový závodní koncept je postavený na propojení reálného a virtuálního světa.

„Jsem moc rád, že se konečně něco reálne děje, a že si ve svém speciálu zase zazávodím. I když jinak, než jsem byl já i fanoušci zvyklí. Jde o nový koncept air race, ve kterém se díky moderním technologiím reálný svět prolíná s tím virtuálním, což může být pro spoustu fanoušků kdekoliv na světě velice atraktivní. Věřím, že je to zaujme, koncept se chytí a bude se dál rozvíjet.“

Martin Šonka

si201906140527.jpg

FORMÁT AIR RACE X

Od 8. do 13. října bude 8 pilotů z celého světa létat ve svých vlastních zemích na přidělených letištích. Závodní trať je pro každého pilota totožná a vychází z tvaru oblasti Shibuya v Tokiu v Japonsku. Díky rozšířené realitě (AR) budou letadla do tohoto místa virtuálně přenesena. Tato trať zahrnuje létání kolem budov, v ulicích a přes ikonickou křižovatku.

banner_do_clanku_fr_special_b_meteo.jpg

Každé letadlo bude vybaveno záznamníkem letových dat (RDU), který dokáže měřit polohu s přesností na 3 centimetry a rychlost s přesností na 1/1000 sekundy. Během každého letu budou měřena data z meteorologické stanice nejbližšího letiště a tato data budou odeslána do centrály (HQ), aby bylo zajištěno, že všichni piloti mají stejné podmínky.

Každý pilot bude soutěžit se všemi ostatními piloty. Například pilot A vyzve pilota B. Jakmile vyzyvatel A zaznamená svůj let v centrále ARX, musí létat v 90minutovém okně a odeslat data z RDU. Zároveň se odešle záznam letu z palubní kamery. Každý let může obsahovat až tři pokusy, nejrychlejší čas bude použit. Záznamy z palubní kamery zachytí obraz pilota. Obhájce B má týden na to, aby porazil pilota A, což mu umožní vybrat si optimální povětrnostní a letové podmínky. Tento taktický a strategický prvek vyžaduje, aby piloti sledovali globální počasí ovlivňující své soupeře.

si201902070035_hires_jpeg_24bit_rgb_news.jpg

Bodování:

Vítězství: 3 body - rozdíl času nad 0,5 sekundy

Remíza: 1 bod - rozdíl času menší než 0,5 sekundy

Prohra: 0 bodů

Piloti absolvují dva lety: semifinále a finále. Tyto výsledky zůstanou tajné až do události v oblasti Shibuya v Tokiu.

Během závodního dne se nejlepší čtyři piloti utkají virtuálně prostřednictvím AR v oblasti Shibuya. První a čtvrtý postupují, stejně jako druhý a třetí. Pomalejší letadla budou soutěžit o třetí a čtvrté místo, a vítězové těchto dvojic budou soutěžit o první a druhé místo. Diváci uvidí pylony AR, virtuální letadla a reklamu AR na obloze, budovách a dokonce i v kouři. Bez ohledu na to, kde se v Shibuyi nacházíte, uvidíte letadla z různých úhlů, včetně podvozku, boku nebo pohledu shora. Tento zážitek slibuje ohromující podívanou.

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Událost bude trvat 45 minut a bude televizně vysílána. Diváci v oblasti Shibuya si mohou stáhnout aplikaci STYLY a sledovat tento závod AR pomocí mobilních zařízení, brýlí nebo na velkých obrazovkách. VIP zóny a veřejná prostranství v Shibuyi budou vybaveny velkými obrazovkami pro diváky. Během vysílání budou vidět všichni učinkující piloti.

Více info na www.airracex.com

Kontakt Red Bull Team Sonka:

Flying Revue > Zprávy > Letecký sport > Martin Šonka bude závodit v novém AIR RACE X
.

         Máme pro vás »

FR 5/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kalendárium:

Dne 24.09.1852 se stalo...
24.09.1852
V Paříži se do vzduchu vznesla první vzducholoď. Postavili ji Henri Giffard společně s Gabrielem Yonem. Vzducholoď byla opatřena parním strojem o výkonu asi 2,2 kW (3 k), pohánějícím třílistou vrtuli.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »