MEBA Dubai: Bussines aviation na středním východě

21.12.2014

Čtvrtý ročník leteckého veletrhu MEBA konaný v Dubaji opět přitáhl pozornost klíčových hráčů segmentu bussines aviation k dynamicky se rozvíjejícímu asijskému trhu. Nechyběla mezi nimi ani česká společnost ABS Jets.

Výstava se konala na mezinárodním letišti v Dubaji ve Spojených arabských emirátech (SAE), tentokráte ve dnech 7. až 9. prosince. MEBA (Middle East BusinessAviation Show) přilákala na 6200 návštěvníků ze 77 zemí, což tvořilo nárůst o 13 % oproti minulému ročníku, konanému v roce 2008. Na prestižním blízkovýchodním veletrhu se sešlo celkem 338 vystavovatelů z 33 států a vnitřní výstavní prostory byly rozšířeny z centrální haly směrem do jižního křídla. Ve statické expozici se představilo na 50 obchodních letounů všech hlavních světových výrobců, včetně Boeingu, Airbusu, Gulfstreamu a Embraeru.

Vstup do vystavených exponátů byl samozřejmostí, zájemci tak mohli obdivovat jak exkluzivní interiéry, tak audiovizuální vybavení a další technické novinky v jejich výbavě. Aerosalón přitáhl i pozornost čínských obchodníků a firem převážně z oblasti jihovýchodní Asie, které hodlají participovat na rychle se rozšiřujícím čínském trhu.

ABS Jets v Dubaji

Na leteckém veletrhu se představila rovněž česká společnost ABS Jets, která v předvečer zahájení výstavy obdržela autorizaci k provádění servisní činnosti na letounech Embraer provozovaných v SAE. Získání dů-ležitého kontraktu předcházela série důležitých a náročných auditů a schvalovacích procedur ze strany leteckého úřadu SAE, na jejímž základě obdržela společnost ABS Jets osvědčení CAR145, umožňující nabízet plnou šíři servisních služeb klientům s letouny Embraer Legacy 600, Phenom 100 a Phenom 300.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2011 a starší > BŘEZEN – DUBEN 2011 > MEBA Dubai: Bussines aviation na středním východě
.

         Máme pro vás »

FR 2/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

 

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 09.04.1967 se stalo...
09.04.1967
Posádka továrních zkušebních pilotů Boeingu ve složení Brien Wygle a Lew Wallick provedla první let prototypu Boeingu 737-100.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345