Mezinárodní slet šlapacích letadel Kunovice 2024

6.5.2024

V Kunovicích proběhne slet šlapacích letadel. V plánu je i vytvoření rekordu.

Zoom gallery

Letecké muzeum v Kunovicích pořádá v sobotu 11. května společně s partnery jedinečný Mezinárodní slet šlapacích letadel s podtitulem Báječní letci na nelétajících strojích. “Akce to bude, jak už název napovídá, lehce recesistická, ale také poučná a hlavně zábavná. Určená je hlavně pro rodiny s dětmi, ale přijít se podívat může kdokoliv,” říká ředitel muzea Martin Hrabec s tím, že slet proběhne v areálu Slováckého aeroklubu od 10 do 16 hodin. 

V centru dění budou samozřejmě šlapadla. Ta se budou účastnit závodů na rychlost i v akrobacii a chybět nebude ani soutěž o nejkrásnější stroj. Do klání se podle pořadatelů zapojí na třicet letadýlek, která, když se všechno podaří, bude čekat také zápis do české knihy rekordů.

program+mapa_msŠl_a4.jpg

Šlapadla budou k dispozici také pro děti. “Malé piloty a pilotky o tento zážitek samozřejmě nemůžeme ochudit. Možnost projet se na nich bude, kromě několika málo okamžiků, po dobu trvání celé akce. K letu si malí letci můžou pořídit také pilotní průkaz. S ním bude jedna projížďka stát 150 korun, bez něj 100,” vysvětluje Hrabec.

banner_300x100_predplatne_fr_01_12_2023.jpg

Každá stvrzenka za projížďku bude mít navíc ještě speciální využití. “Vstupné na akci je dobrovolné, takže každý, kdo si projížďku na šlapadle zaplatí, zároveň přispívá na to, aby se tato a další podobné akce mohly konat. Jako poděkování tak nabízíme možnost využít stvrzenky za projížďku na šlapadle zároveň jako vstupenky do muzea,” dodává Hrabec.

Zoom gallery

Kromě šlapadel se lidé můžou těšit také na další doprovodný program. Akci svými pokusy oživí například Úžasné divadlo fyziky. Součástí budou také různé zábavné aktivity, včetně jízdy na minitatrovce či šlapacích autíčkách a jiných samohybech, a chybět nebudou ani vyhlídkové lety.

Zdroj: Tisková zpráva Letecké muzeum v Kunovicích

Flying Revue > Články > Letecký sport > Mezinárodní slet šlapacích letadel Kunovice 2024
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


FireGold:

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 20.05.1883 se stalo...
20.05.1883
V Pardubicích se narodil přední český letecký průkopník Jan Kašpar.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »