Letiště Václava Havla otevřelo modernizovanou halu Terminálu 1 a nové návštěvnické centrum

4.7.2016

Historicky jedna z nejstarších budov Letiště Václava Havla Praha, příletová hala Terminálu 1, se dočkala první převratné změny ve své historii. V modernizované hale turisty vítá nové Visitor Centrum či Mattoni Bar.

Nové návštěvnické centrum v příletové hale Terminálu 1.Zoom gallery
Nové návštěvnické centrum v příletové hale Terminálu 1.

Letiště Praha slavnostně otevřelo modernizovanou halu Terminálu 1 s novým Visitor Centrem. Turisté mířící do České republiky se v něm dozví všechny potřebné informace na jednom místě. Příbuzní a známí mohou na přílet svých blízkých čekat v novém prostředí Mattoni Baru. Letiště pro návštěvníky Prahy připravuje i další změny v interiérech. Cestující budou hned po příletu vítat motivy turistických skvostů Prahy i dalších míst České republiky. Změny v interiéru jsou součástí projektu Měníme letiště pro vás, který si klade za cíl zpříjemnit prostředí letiště, zlepšit služby a motivovat cestující k další návštěvě.

 Stavební úpravy probíhaly od března tohoto roku, a to za plného provozu letiště.

„Neustále se snažíme zkvalitňovat služby pro cestují a zvyšovat jejich pohodlí při pobytu na letišti. Dřívější řešení různě umístěných samostatných přepážek bylo nekomfortní a pro turisty často matoucí. Proto jsme vytvořili jedno přehledné a lépe označené místo, na kterém naleznou všechny potřebné informace,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu. „Celkovou modernizací interiéru došlo k vytvoření vizuálně sourodého, moderního a příjemného prostředí, ve kterém se přilétající turista rychle zorientuje a čekající návštěvník tu najde příjemné zóny, ve kterých může na své příbuzné či známé počkat u dobré kávy nebo si pohodlně vyřídit e-maily.“

Pohled do modernizované příletové haly Terminálu 1 Letiště Václava Havla Praha. Zoom gallery
Pohled do modernizované příletové haly Terminálu 1 Letiště Václava Havla Praha.

Nejvýraznějším prvkem přeměněné příletové haly Terminálu 1 je nové Visitor Centrum. Návštěvníci zde na jednom místě získají veškeré informace spojené s přílety a odlety či službami letiště, turistické informace o Praze a České republice, bude jim poskytnuta pomoc při výběru dopravy z letiště. Kromě toho si budou moci na stejném místě hned vyměnit peníze, sjednat taxislužbu nebo zakoupit jízdenky na MHD. Otevírací doba Visitor Centra kopíruje provozní dobu samotného letiště, cestujícím tak bude připraveno nabídnout stoprocentní zajištění servisu.

„Nový design a lepší viditelnost našeho Visitor Centre na Terminálu 1 k nám přivedly mnohem více klientů než v předešlých měsících. Od 9. května, kdy jsme nové Visitor Centre zkušebně zprovoznili, se počet vyřízených dotazů téměř ztrojnásobil. Abychom klientům zajistili co nejlepší servis, prodloužili jsme jeho provozní dobu od 8 do 20 hodin a jednotlivé směny výrazně personálně posílili,“ uvádí ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská.

Osm z deseti klientů se na informační přepážce Prague City Tourism ptá na cestu do hotelu, případně na možnosti dopravy do centra města. Prodávají se zde především jízdenky na MHD, jízdenky Českých drah, turistická karta Prague Card a vstupenky na kulturní akce. V rámci partnerství s agenturou CzechTourism poskytují zaměstnanci turistického informačního centra také informace o celé České republice. Klienti se nejčastěji ptají na Karlovy Vary, Brno, Český Krumlov a turistické cíle Středočeského kraje, jako jsou Kutná Hora, Karlštejn nebo Český ráj. Od roku 2014, kdy bylo turistické informační centrum na Terminálu 1 otevřeno, zodpověděli jeho pracovníci turistům již přes 120 tisíc dotazů.

Přeměnou prošel i interiér příletové haly Terminálu 1. Došlo k prosvětlení a celkovému optickému zvětšení prostoru, který byl doplněn o praktické prvky pro cestující. Přibyly pobytové zóny se stoly s možností nabíjení notebooků a mobilních telefonů. Cestujícím usnadní orientaci nový centrální informační totem zobrazující přílety a odlety. Hala získala i zajímavý prvek obrazu z živých květin.

Nově se návštěvnící hned při vstupu do příletové haly mohou osvěžit v nově otevřeném Mattoni Baru, který kromě alkoholických i nealkoholických nápojů nabízí i slané a sladké občerstvení za relativně rozumné ceny. „Jsme rádi, že jsme mohli ve spolupráci s Letištěm Praha přispět ke zkvalitnění nabídky služeb pro cestující, jejich příbuzné, ale i lidi zaměstnané na pražském letišti. Věříme, že se nám podařilo začlenit náš nový bar do celkového architektonického ztvárnění příletového terminálu a těšíme se na nové zákazníky,“uvádí generální ředitel Lagardere Travel Retail Richard Kalhous.

Změny v příletové hale Terminálu 1 jsou teprve první fází chystaných proměn interiérů letiště. Zároveň probíhá výměna sedaček v jednotlivých odletových čekárnách za pohodlnější a praktičtější variantu. V prostorách za pasovou kontrolou jsou také postupně instalovány nejrůznější grafické motivy, které mají upozornit na turistické zajímavosti Prahy a České Republiky. Velkoformátové obrazy představí české památky jako je Karlštejn nebo Český Krumlov, ale i zajímavé osobnosti z řad českých umělců. K vidění budou čeští světoznámí režiséři, jakými jsou například Miloš Forman, Jiří Menzel nebo Karel Zeman. Zobrazeno bude rovněž české umění, cestující se tak seznámí s typickými kubistickými či secesními motivy.

„Výtvarnou proměnou interiérů, kterou jsme vytvořili ve spolupráci s architekty studia Chapman Taylor a grafiky ze studia ReD, chceme upozornit na motivy, kvůli kterým cizinci do Prahy přijeli. Zároveň se snažíme ztotožnit Letiště Václava Havla Praha s historicky krásnou a tolik populární Prahou. Věříme, že tak alespoň částečným způsobem podpoříme turistický ruch u nás a budeme cestující inspirovat k další návštěvě zajímavostí České republiky,“ říká Řehoř.

Příletová hala Terminálu 1 patří k nejstarším objektům letiště. Vznikla v polovině 60. let podle návrhu kolektivu architektů Karla Filsaka a Karla Bubeníčka. Nová podoba respektuje původní architektonický návrh, který byl symbolem odvážné architektury své doby.

Zdroj a foto: Letiště Praha, a.s.

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Letiště Václava Havla otevřelo modernizovanou halu Terminálu 1 a nové návštěvnické centrum
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 25.07.1919 se stalo...
25.07.1919
Holandský letecký průkopník van den Schkrouff provedl s dvouplošníkem Voisin první vzlet v carském Rusku.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »