Moravan Pavel Březina získal bronz ve světově proslulém závodě motorových paraglidů Icarus Trophy

30.7.2018

Úspěch na Icarus Trophy     Skvělého úspěchu dosáhl o víkendu v nejdelším paramotorovém etapovém závodě na světě Icarus Trophy zlínský průkopník motorového paragladingu a vírníkového létání Pavel Březina. Do cíle závodu v Zimbabwe nedaleko Viktoriiných vopodádů český reprezentant doletěl jako třetí z třicetičlenného závodního pole. 

Pavel Březina (vlevo) s Jihoafričanem Eugenem Cussonsem v cíli Icarus Trophy. Foto: Facebook P. BřezinyZoom gallery
Pavel Březina (vlevo) s Jihoafričanem Eugenem Cussonsem v cíli Icarus Trophy. Foto: Facebook P. Březiny

Do cíle přes tisíc kilometrů dlouhého závodu Březina dorazil společně se stříbrným Jihoafričanem Eugenem Cussonsem v sobotu po poledni. Vítězem se stal Alard Hufner rovněž z Jihoafrické republiky, který cílovou linii přeťal zhruba hodinu před polednem. Pořadí  prvních tří v cíli.

"Nejhezčí a zároveň nejtěžší závod jaký jsem doposud absolvoval. Polovinu jsem letěl sám, potom jsme se s kolegou z týmu potkali na jedné kontrole a odtud už pokračovali společně. Africká zvířata volně se pohybující v přírodě jsou při pohledu z padáku opravdu zážitek," vzkazuje čtenářům Flying Revue Pavel přímo z Afriky.  

 

Pavel Březina si pro už tak náročný závod navíc vybral (jako jeden z deseti závodníků) těžší kategorii Race. V ní musí uletět celou trasu bez jakékoli podpory s výjimkou pomoci ad hoc zvenčí. Například tak, že "pokud by dokázal někoho zcela cizího okouzlit tak, aby mu poskytli pomoc, je to košer", uvádí organizátoři na webu závodu. Pomoc přátel, známých či jiných pilotů nebo jejich týmů je vyloučena. Své týmy mohou v závodě využívat pouze závodníci v kategorii Adventure. 

Pavel Březina po dokončení závodu Icarus Trophy 2018, v němž získal bronz. Foto: Facebook P. BřezinyZoom gallery
Pavel Březina po dokončení závodu Icarus Trophy 2018, v němž získal bronz. Foto: Facebook P. Březiny

Video z přistání Pavla Březiny v cíli si můžete pustit zde. "Cíl. Hurá. Můj nejhezčí a zároveň nejtěžší výlet," komentuje Pavel lakonicky svůj úspěch na facebooku. Blahopřejeme!, dodáváme z redakce Flying Revue. 


O závodě Icarus Trophy. Zdroj: icarustrophy.com

Pavel Březina uletěl za čtyři dny 1138 km - závod, který si letos odbyl svou africkou premiéru, vedl přes území tří států - Jihoafrické republiky, kde byl západně od Pretorie start, a dále přes Botswanu do Zimbabwe. Perlička: piloti museli hranice přecházet pěšky. Při jakémkoli přistání pak museli znovu vzlétnout maximálně 200 metrů od místa přistání. 

Výsledky jsou zatím neoficiální, většina závodníků je ještě na trati. 

Jan Dvořák

Zdroj: www.icarustrophy.com, facebook Pavla Březiny

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Aktuality > Všeobecné letectví > Moravan Pavel Březina získal bronz ve světově proslulém závodě motorových paraglidů Icarus Trophy
.

Databáze letišť 2019:

Kurz vývrtky:

Učebnice pilota 2019:

Co si přečtete ve FR č.2:

Inzerce: 

Aplikace VFR Communication:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 21.03.1877 se stalo...
21.03.1877
V Paříži se narodil francouzský letecký konstruktér a letecký průkopník Maurice Farman (1877-1964).
zavřít

Představujeme:


                 Letiště Hranice (LKHN) »

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Vyzkoušejte si:

Kapitola zdarma - test it! »

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345