Muž, který před 10 lety skočil z vesmíru

16.10.2022

I po deseti letech je skok Felixe Baumgartnera jedním z nejnapínavějších sportovních výkonů v dějinách lidstva.

Nový dokumentární film odhaluje zákulisí projektu Red Bull Stratos, který vyvrcholil volným pádem z téměř 39 kilometrů. Snímek má premiéru v pátek 14. října v den desátého výročí projektu. Před deseti lety ho sledovat celý svět. Když 14. října 2012 vystoupil Felix Baumgartner z kapsle na samém prahu vesmíru a řítil se k zemi nadzvukovou rychlostí, milionům lidí u živého přenosu se tajil dech. 

si202209260482_hires_jpeg_24bit_rgb_-_kopie.jpg

Cestoval rychleji než kulka, byl prvním člověkem, který překonal rychlost zvuku ve volném pádu. Jeho skok ale také předznamenal novou kapitolu v historii webu - největší a nejvýkonnější internetové servery na světě pracovaly na hraně svých možností, aby uspokojily poptávku rekordního počtu online diváků. Přenos otřásl jak světovým sportem, tak internetem a tím, co dokáže zvládnout.

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

„Byli jsme velmi ambiciózní skupina lidí s vizí, kterou jsme proměnili ve skutečnost. Po tolika letech tvrdé práce se nám to povedlo. Opravdu si myslím, že jsme po sobě zanechali odkaz. Každý v týmu hrál důležitou roli, aby se Red Bull Stratos stal úspěšnou misí," říká Felix Baumgartner, který během této historické události vytvořil tři oficiální světové rekordy: dosáhl maximální vertikální rychlosti 1 357,6 km/h (Mach 1,25), nejvyšší výšky výstupu 38 969,4 m a délky volného pádu 36 402,6 m. Těsně před tím, než se kapsle vrhnul k zemi řekl: „Někdy musíte být hodně vysoko, abyste porozuměli tomu, jak malí jste.”

si202209260512_hires_jpeg_24bit_rgb_-_kopie.jpg

Deset let po jeho jedinečném výkonu přichází film s názvem SPACE JUMP: Jak Red Bull Stratos upoutal pozornost světa. Vesmírnou misi si připomeneme z pohledu rakouského rekordmana, významných členů týmu i očitých svědků. Autoři slibují, že snímek vrhá nové světlo na celý projekt, který změnil životy aktérů, ale současně zasáhl celou generaci a pomohl vytvořit nové přenosové systémy, které jsou v současnosti používány ve sportovních událostech po celém světě. 

banner_knizni_edice_fr_640x200.jpg

Vůbec poprvé se k misi vyjadřují jak fanoušci a odborníci z oboru, tak i ti, kteří se o to zasloužili: od technického ředitele projektu až po jednoho z největších světových internetových gigantů, jehož servery dosáhly téměř kritického bodu, aby udržely počet diváků. Díky více než pětiletému vývoji tým změnil myšlení lidí o tom, jak řešit podporu života ve vesmíru.

si201203150170_hires_jpeg_24bit_rgb.jpg

Přímý přenos tehdy sledovaly miliony lidí prostřednictvím online streamu a 77 televizních kanálech po celém světě. Vysílání šestnáctinásobně přesáhlo přenos z tehdejších letních olympijských her a dodnes je nejsledovanějším živým přenosem platformy YouTube. Ředitel společnosti Tim Katz řekl, že během několika týdnů zaznamenali víc než 100 milionů přehrání a zhlédnutí obsahu z Red Bull Stratos dosahuje téměř jedné miliardy.

Dokumentární film s názvem SPACE JUMP: Jak Red Bull Stratos upoutal pozornost světa bude mít celosvětovou premiéru na 14. října v 10 hodin na Red Bull.

 

Časy vydání:

10:00 – redbulltv.com - https://www.redbull.com/int-en/discover

11:00 – Youtube livestream – https://www.youtube.com/c/redbullgivesyouwings

12:00 – Youtube – zkrácená verze dokumentu - https://www.youtube.com/c/redbullgivesyouwings

 

Autor: Red Bull a Nedori

 

 

 

 

Flying Revue > Články > Letecký sport > Muž, který před 10 lety skočil z vesmíru
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 

          

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 13.04.1928 se stalo...
13.04.1928
Posádka Hermann Köhl, Baron Gunther von Hunefeld, a Major James Fitzmaurice (pilot) uskutečnila první nonstop přelet Atlantiku z západním směrem s letounem Junkers W.33.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »