Přijďte strávit noc do kbelského leteckého muzea. Přivítá vás průlet Gripenu s Alcou a parašutisté

9.6.2017

Akce v Leteckém muzeu Kbely vždy přilákají tisíce návštěvníků. Zdroj: Vojenský historický ústavAkce v Leteckém muzeu Kbely vždy přilákají tisíce návštěvníků. Zdroj: Vojenský historický ústav
Akce v Leteckém muzeu Kbely vždy přilákají tisíce návštěvníků. Zdroj: Vojenský historický ústav
Akce v Leteckém muzeu Kbely vždy přilákají tisíce návštěvníků. Zdroj: Vojenský historický ústavAkce v Leteckém muzeu Kbely vždy přilákají tisíce návštěvníků. Zdroj: Vojenský historický ústav
Akce v Leteckém muzeu Kbely vždy přilákají tisíce návštěvníků. Zdroj: Vojenský historický ústav
Aero C-104S na jedné z předchozích akcích LMK. Zdroj: Vojenský historický ústavAero C-104S na jedné z předchozích akcích LMK. Zdroj: Vojenský historický ústav
Aero C-104S na jedné z předchozích akcích LMK. Zdroj: Vojenský historický ústav
Přijďte strávit noc do kbelského leteckého muzea. Přivítá vás průlet Gripenu s Alcou a parašutisté
Jiří Pruša bude během muzejní noci povídat o svých leteckých expedicích. Z té poslední, obletu Aljašky, se vrátil před týdnem. Jiří Pruša bude během muzejní noci povídat o svých leteckých expedicích. Z té poslední, obletu Aljašky, se vrátil před týdnem.
Jiří Pruša bude během muzejní noci povídat o svých leteckých expedicích. Z té poslední, obletu Aljašky, se vrátil před týdnem.

Letecké muzeum Kbely   Gripen, Alca i seskok parašutistů - to bude muzejní noc v leteckém muzeu Kbely zítra, v sobotu 10. června 2107. Pobýt tu můžete zdarma až do pozdní noci. 

Až do jedné hodiny po půlnoci můžete tuto sobotu obdivovat exponáty v leteckém muzeu ve Kbelích. Opět po roce je tu totiž oblíbená Pražská muzejní noc, ke které se kbelské muzeum jako obvykle připojilo. Najdete tu i - v expozici MiGu-29 v hnagáru č. 40 - letecké fotografie a videa Flying Revue s improvizovanou přednáškou.

Návštěvníci Muzejní noci v Leteckém muzeu Kbely tu v sobotu najdou rozsáhlou speciální nabídku. Na 19.00h je připraven průlet dvou atraktivních vojenských letounů Armády České republiky, a to nadzvukového JAS-39 Gripen a letounu Aero L-159 Alca. Vedle těchto strojů se v leteckých ukázkách představí také historické letouny, a to Zlin Z-126 (OK-HLJ) a Beneš Mráz Be-50 (OK-EAA). Tato letadla se představí zhruba v 19.30.

Na diváky čeká také seskok parašutistů, příslušníků Armády České republiky z 24. základny dopravního letectva (zDL) Kbely, a to z vrtulníku Mi-17. Parašutisté budou doskakovat na plochu kbelského vojenského letiště, přímo před zraky diváků. Seskok je naplánován na 19.45, uskuteční se samozřejmě při příznivých povětrnostních podmínkách.

Program začíná v 19 hodin, vstup do areálu je možný během celého odpoledne i podvečera. Vstup zdarma. Podrobnější informace - včetně dopravy - o celé muzejní noci naleznete na stránkách www.prazskamuzejninoc.cz

Vystavena na letištní ploše bude také letecká technika 24. zDL Kbely. V hangáru č. 40 bude vystavovat fotografie a promítat komentovaná videa z expedic Flying Revue letecký publicista Jiří Pruša, který se před týdnem vrátil z obletu Aljašky a jen nedlouho předtím absolvoval také oblet Austrálie.

V celém areálu kbelského muzea budou návštěvníci potkávat vojáky v historických uniformách, půjde o členy klubu vojenské historie KVH Sky Riders v dobových stejnokrojích RAF. Návštěvníkům bude rovněž umožněn speciální přístup do kabin a vnitřku některých letadel a vrtulníků.

Na travnaté ploše mezi vrtulníky budou předvádět své umění také psi cvičení pro vojenské úkoly vedení svými psovody – půjde o příslušníky 24. zDL. Tyto ukázky se odehrají ve 20.15 a 21.15.

Jsou připraveny také dětské hry a soutěže – slalom v pytlích na rotorové listy, hod tenisákem na cíl, kreslení křídou, skládání puzzle atd. V ukázce budou předváděny také RC modely pozemní bojové techniky.

Muzeum srdečně zve i čtenáře Flying Revue. 

Zdroj: Letecké muzeum Kbely

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Zprávy > Historie > Přijďte strávit noc do kbelského leteckého muzea. Přivítá vás průlet Gripenu s Alcou a parašutisté
.

         Máme pro vás »

FR 4/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 07.10.1914 se stalo...
07.10.1914
Narodil se jeden z nejslavnějších druhoválečných československých stíhacích pilotů, Josef František. Nad Anglií dosáhl sedmnácti ověřených sestřelů.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »