Muzeum Fantasy of Flight

21.12.2014

Název soukromého muzea Kermita Weekse napovídá mnohé. A jeho prohlídku by neměl jistojistě vynechat žádný letecký nadšenec, který navštíví americkou Floridu.

Letecké muzeum ležící zhruba na polovině cesty mezi Orlandem a Tampou na břehu jezera Agnes poblíž dálnice Iterstate 4 je největší soukromou sbírkou historických letadel. Bylo otevřeno v roce 1995 a patří americkému leteckému nadšenci a všestrannému pilotovi Kermitu Weeksovi. Navazuje na jeho předchozí Weeks Air Museum v Miami, které bylo v roce 1992 zcela zničeno hurikánem Andrew.

Dědictví

Jméno Kermita Weekse si pamatuji v souvislosti s jeho černo-žlutým akrobatickým dvouplošníkem Kermit Weeks Special, se kterým získal v Českých Budějovicích na 9. MS v letecké akrobacii roce 1978 třetí místo. Kermit Weeks je velmi zajímavá osoba a jsem rád, že jsem se s ním během své návštěvy osobně setkal. Zasloužil by si samostatný článek, nicméně pro účely tohoto článku je třeba říci, že se Kermit zajímal o letectví již odmalička, a jeho zálibu mu umožňuje rozvíjet i nemalé dědictví po svých předcích. Jeho dlouhodobým cílem je, aby jeho muzeum leželo v centru zatím neexistujícího města Orlampa… je to trochu jako z cimrmanovské pohádky, ale proč ne. Někomu může přijít Weeksovo muzeum jen jako několik hangárů naplněných letadly, ale pravý letecký nadšenec v něm objeví mnohem víc, především velké letecké srdce.

.
 

FR 4/2019: Už brzy!

Letecká angličtina:


            » Vše o VFR Communication »

CIDNA 2019: Už brzy!

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 20.06.1937 se stalo...
20.06.1937
Tříčlenné posádce hrdiny SSSR Valerije Čkalova se jako první podařilo přeletět z Moskvy přes severní pól do USA. K letu použila letoun ANT-25 z kanceláře Andreje Tuploveva, zkonstruovaný ovšem Pavlem Suchojem.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Jičín (LKJC) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345