Muzeum Fantasy of Flight

21.12.2014

Název soukromého muzea Kermita Weekse napovídá mnohé. A jeho prohlídku by neměl jistojistě vynechat žádný letecký nadšenec, který navštíví americkou Floridu.

Letecké muzeum ležící zhruba na polovině cesty mezi Orlandem a Tampou na břehu jezera Agnes poblíž dálnice Iterstate 4 je největší soukromou sbírkou historických letadel. Bylo otevřeno v roce 1995 a patří americkému leteckému nadšenci a všestrannému pilotovi Kermitu Weeksovi. Navazuje na jeho předchozí Weeks Air Museum v Miami, které bylo v roce 1992 zcela zničeno hurikánem Andrew.

Dědictví

Jméno Kermita Weekse si pamatuji v souvislosti s jeho černo-žlutým akrobatickým dvouplošníkem Kermit Weeks Special, se kterým získal v Českých Budějovicích na 9. MS v letecké akrobacii roce 1978 třetí místo. Kermit Weeks je velmi zajímavá osoba a jsem rád, že jsem se s ním během své návštěvy osobně setkal. Zasloužil by si samostatný článek, nicméně pro účely tohoto článku je třeba říci, že se Kermit zajímal o letectví již odmalička, a jeho zálibu mu umožňuje rozvíjet i nemalé dědictví po svých předcích. Jeho dlouhodobým cílem je, aby jeho muzeum leželo v centru zatím neexistujícího města Orlampa… je to trochu jako z cimrmanovské pohádky, ale proč ne. Někomu může přijít Weeksovo muzeum jen jako několik hangárů naplněných letadly, ale pravý letecký nadšenec v něm objeví mnohem víc, především velké letecké srdce.

.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345