Muzeum Fantasy of Flight

21.12.2014

Název soukromého muzea Kermita Weekse napovídá mnohé. A jeho prohlídku by neměl jistojistě vynechat žádný letecký nadšenec, který navštíví americkou Floridu.

Letecké muzeum ležící zhruba na polovině cesty mezi Orlandem a Tampou na břehu jezera Agnes poblíž dálnice Iterstate 4 je největší soukromou sbírkou historických letadel. Bylo otevřeno v roce 1995 a patří americkému leteckému nadšenci a všestrannému pilotovi Kermitu Weeksovi. Navazuje na jeho předchozí Weeks Air Museum v Miami, které bylo v roce 1992 zcela zničeno hurikánem Andrew.

Dědictví

Jméno Kermita Weekse si pamatuji v souvislosti s jeho černo-žlutým akrobatickým dvouplošníkem Kermit Weeks Special, se kterým získal v Českých Budějovicích na 9. MS v letecké akrobacii roce 1978 třetí místo. Kermit Weeks je velmi zajímavá osoba a jsem rád, že jsem se s ním během své návštěvy osobně setkal. Zasloužil by si samostatný článek, nicméně pro účely tohoto článku je třeba říci, že se Kermit zajímal o letectví již odmalička, a jeho zálibu mu umožňuje rozvíjet i nemalé dědictví po svých předcích. Jeho dlouhodobým cílem je, aby jeho muzeum leželo v centru zatím neexistujícího města Orlampa… je to trochu jako z cimrmanovské pohádky, ale proč ne. Někomu může přijít Weeksovo muzeum jen jako několik hangárů naplněných letadly, ale pravý letecký nadšenec v něm objeví mnohem víc, především velké letecké srdce.

.

         Máme pro vás »

FR 2/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

 

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 02.04.1957 se stalo...
02.04.1957
První let experimentálního letounu Short SC.1 (CTOL).
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345