Muzeum Fantasy of Flight

21.12.2014

Název soukromého muzea Kermita Weekse napovídá mnohé. A jeho prohlídku by neměl jistojistě vynechat žádný letecký nadšenec, který navštíví americkou Floridu.

Letecké muzeum ležící zhruba na polovině cesty mezi Orlandem a Tampou na břehu jezera Agnes poblíž dálnice Iterstate 4 je největší soukromou sbírkou historických letadel. Bylo otevřeno v roce 1995 a patří americkému leteckému nadšenci a všestrannému pilotovi Kermitu Weeksovi. Navazuje na jeho předchozí Weeks Air Museum v Miami, které bylo v roce 1992 zcela zničeno hurikánem Andrew.

Dědictví

Jméno Kermita Weekse si pamatuji v souvislosti s jeho černo-žlutým akrobatickým dvouplošníkem Kermit Weeks Special, se kterým získal v Českých Budějovicích na 9. MS v letecké akrobacii roce 1978 třetí místo. Kermit Weeks je velmi zajímavá osoba a jsem rád, že jsem se s ním během své návštěvy osobně setkal. Zasloužil by si samostatný článek, nicméně pro účely tohoto článku je třeba říci, že se Kermit zajímal o letectví již odmalička, a jeho zálibu mu umožňuje rozvíjet i nemalé dědictví po svých předcích. Jeho dlouhodobým cílem je, aby jeho muzeum leželo v centru zatím neexistujícího města Orlampa… je to trochu jako z cimrmanovské pohádky, ale proč ne. Někomu může přijít Weeksovo muzeum jen jako několik hangárů naplněných letadly, ale pravý letecký nadšenec v něm objeví mnohem víc, především velké letecké srdce.

.

Kurz VFR zahraniční lety:


Všechny kurzy a exkurze FR zde. 

FR 6/2019 je v prodeji:

Poslechněte si:

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

PilotShop.cz:

..
12345

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Soutěž:

Exkurze CSAT:

Kalendárium:

Dne 14.11.1930 se stalo...
14.11.1930
První let ikonického britského dopravního stroje Handley Page H.P 42. Stroj s imatrikulací G-AAGX (později pojmenovaný Hannibal) pilotoval Squadron Leader Thomas Harold England.
zavřít

Staňte se pilotem:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345

Knihy:

..
12345

Partneři:

..
12345