Na Helicopter Show 2018 poletí i světový unikát - Bristol 171 Sycamore

10.5.2018

Bristol 171 Sycamore. Zdroj: Red Bull Content PoolBristol 171 Sycamore. Zdroj: Red Bull Content Pool
Bristol 171 Sycamore. Zdroj: Red Bull Content Pool
Enstrom 280FX na Helicopter Show 2017. Foto: Michal BeranEnstrom 280FX na Helicopter Show 2017. Foto: Michal Beran
Enstrom 280FX na Helicopter Show 2017. Foto: Michal Beran
Zásah všech složek IZS společně s vrtulníky u simulované hromadné nehody. Foto: Michal BeranZásah všech složek IZS společně s vrtulníky u simulované hromadné nehody. Foto: Michal Beran
Zásah všech složek IZS společně s vrtulníky u simulované hromadné nehody. Foto: Michal Beran
Cessna Caravan a Mi-2. Foto: Michal BeranCessna Caravan a Mi-2. Foto: Michal Beran
Cessna Caravan a Mi-2. Foto: Michal Beran
Aerospatiale AS355 N Ecureuil 2 na Helicopter Show 2017. Foto: Michal BeranAerospatiale AS355 N Ecureuil 2 na Helicopter Show 2017. Foto: Michal Beran
Aerospatiale AS355 N Ecureuil 2 na Helicopter Show 2017. Foto: Michal Beran
Sea King Mk41 bude jedním z lákadel letošní Helicopter Show. Foto: Michal Beran
Sea King Mk41 bude jedním z lákadel letošní Helicopter Show. Foto: Michal Beran
PZL W-3 A Sokol na Helicopter Show 2017. Foto: Michal Beran
PZL W-3 A Sokol na Helicopter Show 2017. Foto: Michal Beran
Schweizer S-300. Foto: Michal Beran
Schweizer S-300. Foto: Michal Beran
Ukázka práce armádních záchranářů. Foto: Michal Beran
Ukázka práce armádních záchranářů. Foto: Michal Beran
Helicopter Show nejsou jen vrtulníky. Foto: Michal Beran
Helicopter Show nejsou jen vrtulníky. Foto: Michal Beran
Na své si přijdou i milovníci rychlých aut. Foto: Michal Beran
Na své si přijdou i milovníci rychlých aut. Foto: Michal Beran
Rallyové speciály lze obdivovat v akci pěkně zblízka. Foto: Michal Beran
Rallyové speciály lze obdivovat v akci pěkně zblízka. Foto: Michal Beran
Z Helicopter show 2017. Foto: Michal Beran
Z Helicopter show 2017. Foto: Michal Beran
Enstrom 480. Foto: Michal Beran
Enstrom 480. Foto: Michal Beran
Program na letišti je připraven pro celé rodiny. Foto: Michal Beran
Program na letišti je připraven pro celé rodiny. Foto: Michal Beran
Krásné počasí a super program přilákali vloni desetitisíce diváků. Foto: Michal Beran
Krásné počasí a super program přilákali vloni desetitisíce diváků. Foto: Michal Beran

Helicopter show 2018     Jediný letuschopný vrtulník Bristol 171 Sycamore na světě, Petr Kopfstein s Martinem Šonkou, armádní Mi-24 a řada dalších zajímavých bodů programu jsou taháky letošního ročníku Helicopter show na letišti v Hradci Králové. Hlavní program pro veřejnost proběhne už tuto sobotu 12. května 2018, pátek je určen profesionálům a školám.

V Evropě není mnoho leteckých show zaměřených na vrtulníkovou techniku. Každoroční dvoudenní Helicopter Show je navíc vzácnou výjimkou i v tom smyslu, že je zaměřena jak na profesionály, tak na širokou veřejnost. 

Co uvidíte:

Unikátní Bristol 171 Sycamore a další stroje  Pro letecké nadšence však bude jistě největším magnetem odpolední letový program, ve kterém vystoupí v České republice nevídaný stroj. Bude jím světový unikát, jediný letuschopný vrtulník Bristol 171 Sycamore na světě, který předvede Siegfried „Blacky“ Schwarz. Vrtulník, jehož výroba začala před více než 70 lety, bude jistě lákadlem pro všechny návštěvníky. Německé letectvo navíc nabídne návštěvníkům možnost prohlédnout si i kabinu vrtulníku Westland SeaKing MK 41 patřícího 1. Squadron Naval Airwing. 

Helicopter Show 2018

Co: Airshow a Rally show
Kdy: 11. - 12. května 2018
Pátek 11. května: - odborná veřejnost
Sobota 12. května: 9.00 gate open, Rally show, 13.00 Airshow
Kde: Letiště Hradec Králové (LKHK) (mapa)
Jak: Parkování zdarma v areálu letiště
Vstupné: 250,- Kč, děti do 150 cm zdarma
Web: www.helicoptershow.cz

„Diváci se mohou těšit také na akrobatická vystoupení Martina Šonky a Petra Kopfsteina, ukázky letounů Piper PA18 Super Cub, Swift, nebo Zlín 326. Svou účast potvrdila také armáda, která přiletí s vrtulníky Mi171Š, W3A Sokol a poprvé i Mi-24. Vrtulníky Mi-2 a Mi-17 se bude prezentovat společnost LOM Praha, která dorazí i s letounem L-39. Opět zde budou zastoupeni výrobci jako Airbus Helicopters, Enstrom, Sikorsky, Robinson, Bell Helicopters, Pilatus, Beechcraft, Mil nebo Cirrus,“ dodává Daniel Tuček. 

Program:

Pátek 11. května 2018 pro profesionály a školy   Páteční program Helicopter Show je tradičně připraven pro odbornou veřejnost i školy. Profesionálové z řad složek IZS (Integrovaný záchranný systém, pozn. red.) zde budou diskutovat nad tématy spojenými s leteckou záchrannou službou. Chybět nebude ani praktický výcvik leteckých záchranářů a složek IZS při záchraně osob z železničních vozidel (vagónů) v nepřístupném terénu na nádraží v Předměřicích nad Labem. "V dopoledních hodinách budou odborní pracovníci školit děti v oblasti prevence, dodržování bezpečnosti a záchraně lidských životů včetně samotné resuscitace. Hasiči a piloti vrtulníku navíc ukážou, jak to funguje při jejich zásahu,“ komentuje za organizátora Helicopter Show Daniel Tuček. 

» Více na webu Helicopter Show »

Sobota 12. května 2018 pro veřejnost    Sobotní program, který startuje v 9 hodin ráno v obou areálech, je naproti tomu určen pro širokou veřejnost. Doprovodný program Helicopter Show nabídne ukázky činnosti hasičů, policistů, zdravotníků, kynologů a mnoha dalších. Na své si opět přijdou rodiny s dětmi. Pro nejmenší diváky bude připraveno řada soutěží a přesun mezi aktivitami jim usnadní turistický vláček.

Airshow  Hlavní letový program Helicopter Show začne ve 13 hodin (viz výše) přičemž předskokani hlavního letového programu se na nebi ukážou již v pravé poledne. A nejen k nebi budou mířit pohledy diváků - hned od rána se budou snažit návštěvníky při Rally Show na okruhu naladit historické vozy a legendy motorsportu, které paralelně doplní drifty a okruhové vozy. 

Jako každý rok podpoří Helicopter show svou účastí řada partnerů. Chybět nebudou ukázky činnosti hasičských jednotek z Hradce Králové a Liberce, Správy železniční a dopravní cesty, Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, Policie ČR, Záchranné brigády kynologů, Asociace Záchranný kruh, Celního úřadu pro Královéhradecký kraj, Trans Hospital, Červeného kříže a mnoha dalších. 

Zásah všech složek IZS společně s vrtulníky u simulované hromadné nehody je každoročně velmi oblíbený, proto se na něj diváci mohou těšit i v letošním roce. 

Paralelní konání největší letecké akce zaměřené na vrtulníky s Rally a Autosalon Show přilákalo v minulých letech na letiště téměř tři desítky tisíc diváků. Povědomí o akci sahá až za hranice nejen východních Čech, ale i České republiky. Akce přivítá fanoušky z Nizozemí, Rakouska, Maďarska, Slovenska i Polska.

Hlavní programy obou akcí na sebe budou navazovat. Diváci si užijí na jeden vstup bohatý program ve vzduchu i na zemi, a to včetně zážitkových jízd a letů na vlastní kůži. Vstup na nejrozsáhlejší leteckou a motoristickou show v České republice mají děti do 150 cm i osoby ZTP zdarma. Parkovné je rovněž zdarma a je zajištěno v prostoru letiště v dostatečné kapacitě, proto organizátoři žádají návštěvníky, aby neparkovali podél silnic před letištěm. Aby návštěvníci stihli vidět to nejlepší z obou akcí, doporučují organizátoři dojet na Helicopter show na čas zahájení, tedy v 9:00 hod. 

Michal Beran

Zdroj: DSA, a.s. 

logo_fr_transp.jpg 

 

Flying Revue > Zprávy > Všechny články > Na Helicopter Show 2018 poletí i světový unikát - Bristol 171 Sycamore
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
.

         Máme pro vás »

FR 5/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 24.09.1852 se stalo...
24.09.1852
V Paříži se do vzduchu vznesla první vzducholoď. Postavili ji Henri Giffard společně s Gabrielem Yonem. Vzducholoď byla opatřena parním strojem o výkonu asi 2,2 kW (3 k), pohánějícím třílistou vrtuli.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456